Příběh nás zavede do jedné čtvrti nejmenovaného velkoměsta, ve které se prováže několik příběhů. Majitel tapas baru Lolo, který si musí uvědomit, že láska není samozřejmost. Starší manželský pár Mariano a Conchi, který musí společně překonat těžkou nemoc – ona má strach ze samoty, on má strach z bolesti. Raquel, žena středního věku, která udržuje vztah přes internet, a zároveň právě prožívá milostný příběh s mladíkem ze čtvrti. A v neposlední řádě César a Opo, nerozluční přátelé, kteří pracují v místním supermarketu. Tato skupina lidí, a další, vám ukáže, že život je jako chili papričky padrón: někdy pálí… a někdy ne. (Estrecha)

ABLABLABLA

Tapas jsou doslova taková jednohubka - lehká, malá, roztomile působící, ovšem s delikátní chutí a překvapí vás, jak dokáže zasytit, pokud se podává ve správném množství. A tento snímek to dokázal a vůbec se nebudu bát použít slovo dokonale. Bylo to moc vynikající a dala bych si ještě. Všechny příběhy se mi líbily a ze všeho nejvíce se mi zamlouval konec, který nesklouznul ke klišé a přesto to byl v podstatě happyending, i když nebyl. Neobyčejné tapas musíte prostě vidět, to se nedá popsat mně známými slovy! ()

rt12

,,Láska je jako rostlina, když jí nebudeš každý den zalévat, zahyne". Někdo jí v tomto filmu zalévá hojně a jiný nemá k ,,rostlinám" vůbec žádný vztah, další se to učí nebo naopak naučit nechce. Příjemný, úsměvný snímek o obyčejných lidech se všedními starostmi a radostmi. Uvěřitelnost příběhů je podpořen civilním projevem většinou pro mne neznámých herců, kromě Rubéna Ochandiana. Připomíná nezávislé filmy což je sympatické a mám to ráda. ()

easaque

jedná se o hořkosladké drama, kde je i pár míst pro zasmání. Základní schéma je už otřepané - vypráví se příběhy pár obyvatel jednoho města, rozdílného věku i povah, které mají k sobě více méně blízko a postupně se v průběhu filmu proplétají. Sice příběhy zajímavé a dojemné, ale mě moc blízké nebyly. Nenašel jsem tu taky nic nového a herecky je to dost průměrné. Navíc mi vadila forma, která se dost podobala telenovelám. Takže jen průměr. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()