Muži při práci

Men at Work

Muži v práci

Komedie / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1990, 98 min

ˇUplná paráda. Dvojka Emilia a Charlieho bola super voľba a námet priam dokonalý. Rehotal som sa v kuse. Scéna za scénou ma dostávala do kolien a prejav oboch hlavných postáv bol tak strašne uveritelný a sympatický, že na to nikdy nezabudnem. Jedna z najlepších komédií natočená v danom roku. Jednoducho originálne.(12.3.2010)

"Hele, poldo! Mám tě přečtenýho, vím co si myslíš: zas jeden blbej negr s bouchačkou... A já ti něco řeknu: Zrovna teď mi nezáleží na nějaký lidskosti. Mizérie, to je moje! Tam v džungli máš jenom mizérii, ale tady v obyčejnym životě je to jinak. Nikdo nechce mluvit o bolesti a utrpení. Každej by rád, aby všechno bylo hezký a civilizovaný. Tak teda jo! Buďme hezký... a buďme civilizovaní... a zahoďte sakra ty bouchačky, než stisknu kohoutek a vy si o mě začnete myslet něco jinýho než teď..." . Dva popeláři (bratři-filmoví i skuteční) Carl a James (Ch. Sheen a E. Estevez), cholerický "mafián", duo zabijáků, sexy-manažerka, rozvažeč pizzi, neustále hláškující veterán z Vietnamu - Louis (Keith David) a mrtvola kongresmana - v jedné z hlavních rolích... No dá se tomuhle odolat?(15.12.2008)

• Martin_L

Nostalgická exkurze do amerických reálií konce osmdesátých let a zajímavá hudební režie. Jediné dva klady tohoto snímku, u kterého jsem se od začátku až do konce nudil. Předvídatelný děj, i přes "akční" zápletku vlekoucí se scény, nelogicky se chovající postavy a to vše doražené příšerným dabingem MGM. I když má film docela vysoké hodnocení, já si nedokážu pomoct - prostě odpad.(23.11.2015)

Je to už pěkně dlouho co jsem viděl tento film poprvé a z velké nostalgie, teď skoro o půlnoci v roce 2017 jsem si ho pustil a donutilo mě to napsat spíše své pocity než recenzi. Je to pořád velmi příjemná komedie s jednoduchým příběhem a skvěle hláškujicím obsazením. Přemýšlím co se mi na tomto filmu líbilo úplně nejvíc a už to vím. Je to ten dabing na úrovni jednoho člověka, ale o dva levely lepší a při tom tak krásně zapamatovatelný. Určitě doporučuji jako skvělou oddychovku.(23.5.2017)

Skvelá "bratská dvojka" z ktorej si to jeden z bratov zvládol ešte aj odrežírovať válí od začiatku do konca. Závan nostalgie je silný a toto je jeden z filmov, ktoré ma už pekných pár rokov nechcú omrzieť. Piatu hviezdu dávam absolútne neobjektívne, pretože som od malička chcel byť smetiarom, čo sa mi bohužiaľ nesplnilo, a chlapcom už môžem len ticho závidieť.(27.3.2010)

• - Predstavitelia hlavných úloh, herci Charlie Sheen a Emilio Estevez, sú súrodenci. Ich biologickým otcom je legendárny Martin Sheen. (MM_Ramone)