Kouzelná chůva a Velký třesk

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka 2

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

jednička byla překvapivě příjemná rodinná zábava,dvojka je podstatně slabší zaměřená ve vetší míře na dětského diváka,což je poměrně škoda.Tu a tam to vyváží skoro až Monty Pythonovsky absurdní gag spoolu s poměrně našlapaným hereckým obsazením,nicméně pro dospělého diváka to není úplně dostačující...50%(22.11.2010)

• zdenny

Zápletka byla samozřejmě podobná, ale "jednička" byla prostě lepší. O dost lepší. Zde bych vyzdvihl hudbu, která byla jak z Harryho Pottera a krásný, jímavý závěr. Jinak to bylo neustálé vřeštění nesympatických dětí. Hlavně tedy v úvodu těch dvou rozmazlených městských fracků. Ale pro děti je to dobré a dívatelné.(16.10.2010)

• KevSpa

Kouzlo prvního filmu se úplně vytratilo. Nic nepomohou ani známí herci, kteří jsou nuceni přehrávat, až to u některých z nich děsí. Proč si tvůrci myslí, že uřvané postavy ve filmu budou někomu připadat vtipné, ačkoli opak je pravdou? Veškeré vizuální i slovní gagy v tomhle filmu vyšumí do prázdna a v divákovi zůstane jen pocit trapnosti...(14.5.2010)

Po včerejí Válce světů jsem tohle asi potřebovala Je to kravina, ale aspon přiznaná. Docela osvěžující, protože takovýchle ujetých filmů, kterýma asi krměj malý děcka, zrovna moc nevidím. Tohle jsem skoukla kvůli malýmu Asovi. Je sladkej jako vždycky. Film je fakt strašně divnej, nejsem na takovýhle věci zvyklá, ale ...celkem mě to pobavilo(21.8.2014)

• Rodriguez

"Kde to jsme? V zemi hovínek. Kachních, slepičích, kravích a kozích. Hovínka kam jen dohlédnu. Jsme na místě, vystupte. Vlastně to je britské muzeum hovínek. No fuj. Buďte zdrávy zahovínkovaní lidé, mluvíte? Jste tu dřív. Ano hovínkáři, přijíždíme z daleka. Z daleké země splachovacích záchodů a mýdla." 30%(11.1.2014)

• - Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)

• - Nalíčit Emmu Thompson pro roli Nanny McPhee trvalo dvě hodiny. (Nikitera)

• - Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)