Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

Trailer 1

Radek99

Kouzelná chůva Nanny McPhee znovu zasahuje, tentokráte snad až za samou hranicí infantilnosti, neboť toho krkání a sedání do kravinců bylo opravdu přespříliš... Jestli byl první díl tohoto dětského filmu originál, tak ten druhý je naprosto kýčovitým prvoplánovým dětským filmem. Vhodné pouze tak pro děti do dvou let. :-) ()

Malarkey

Kouzelnou chůvu McPhee jsem už jednou viděl a tak jsem si prvně myslel, že tenhle film je ten původní, co jsem už jednou viděl a líbil se mi. Po chvíli jsem ale pochopil, že tohle přecijenom bude trošku něco jinýho a částečně po shlédnutí tohodle filmu chápu i konečné hodnocení. První film byl totiž nejen pro děti, ale i pro dospělý. Příběh totiž nebyl vůbec blbej. Tenhle druhej díl je ale hlavně pro děti, protože je tam celá kupa scén, u kterých jsem fakt čuměl, co autoři dokázali vymyslet. Scénka s prasátky je třeba jeden z celé řady příkladů. Každopádně nemůžu říct, že by se mně to nelíbilo. Bylo to naopak moc fajn, takové příjemné, pohodové...a ještě k tomu s celou řadou herců, kteří ani moc nehráli, jako spíš blbli. ()

KevSpa

Kouzlo prvního filmu se úplně vytratilo. Nic nepomohou ani známí herci, kteří jsou nuceni přehrávat, až to u některých z nich děsí. Proč si tvůrci myslí, že uřvané postavy ve filmu budou někomu připadat vtipné, ačkoli opak je pravdou? Veškeré vizuální i slovní gagy v tomhle filmu vyšumí do prázdna a v divákovi zůstane jen pocit trapnosti... ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $29,197,642Tržby Celosvetovo $93,430,000Tržby za predaj DVD v USA $10,707,902 //počet predaných kusov 619,165║ Nemá to už kvalít prvého filmu ale aj tak to má svoje čaro a niekoľko roztomilých a hravých scén. Príjemná oddychovka. /60%/ ()

Dever

Soundtrack James Newton Howard: 1. Coping Very Well [1:27] ,2. The Person You Need [2:07] ,3. Topsey And Turvey [1:00] ,4. The British Museum Of Poo [0:50] ,5. It's Only Jam [1:51] ,6. Small C, Big P [3:37] ,7. The Way I Work [2:02] ,8. Stop Fighting Immediately [4:43] ,9. Animals On The Stairs [2:12] ,10. Sharing Nicely [2:05] ,11. Pursuit Of The Piglets [2:16] ,12. Synchronized Snouts [0:53] ,13. Where's Mummy? [3:32] ,14. Triumphant Trappers [4:03] ,15. Phil's Contract [1:29] ,16. Nanny McPhee We Need You [1:04] ,17. The Telegram [1:57] ,18. Speeding Through London [1:57] ,19. The Blue Wire [4:46] ,20. An Explosion/Free Day [2:29] ,21. The Burp Heard 'Round The World [1:51] ,22. The Harvest [2:05] ,23. Leaps of Faith [5:47] ,24. Animated Titles [2:58], ()

• Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)
  • Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)