Kouzelná chůva a Velký třesk

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka 2

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

Po skvělé a bezchybné jedničce zklamání. Není to film, který by se nedal přežít, některé momenty jsou milé, dojemné a mají své kouzlo, ale když už mluvím o kouzlu, tak kouzlo prvního filmu je víceméně pryč, rozmláceno nezajímavým příběhem, který občas nedává smysl, uječenými postavami, nezvládnutou režií i střihem. Přetažené scény, jsou delší než by měly a často kloužou ke zbytečné infantilnosti (létající prasečí akvabely), ostatně humor, pokud tu nějaký je, tam sklouzl také. Na druhou stranu je příběh zdánlivě vážnější a složitější. Jako by se film nemohl rozhodnout jestli chce být pro malé děti nebo pro ty starší a tak vlastně nakonec neuspokojí nikoho.(18.4.2013)

O poznání horší než první film. Opět se do psaní scénáře toho to dílu vrhla Emma Thopsonová, tedy kouzelná chůva osobně, ale nic překvapivého a skutečně okouzlujícího nevymyslela. V zápletce jde o klasickým příběh, kterých je bohužel všude plno, zlobivé a rozmazlené detičky se díky zvláštním příhodám stanou samozřejmě lepšími lidmi. Takže všechno spěje k předpokládánemu konci. Emma Thompsonová byla opět skvělá. Od Maggie Gyllenhaal jsem čekala, že se bude v příběhu objevovat po delší dobu, ale nestalo se tak.(14.7.2010)

Kouzelné, hodně kouzelné, hezké, příjemné × ne tak hezké jako první díl, moc triků, krkající pták. Emma Thompson prostě umí psát filmy pro děti. Ve Velkém třesku bylo možná víc triků než v prvním díle, ale i přesto to byla krásná, milá pohádka o ne tak spratkovitých dětech, o válce, o bombách, o majetku a o rodinné lásce. Herecké výkony příjemné. Asi stárnu nebo co, ale párkrát jsem uronila slzu. ..prasátko na stromě, to je prostě moc..(26.9.2010)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Coping Very Well [1:27] ,2. The Person You Need [2:07] ,3. Topsey And Turvey [1:00] ,4. The British Museum Of Poo [0:50] ,5. It's Only Jam [1:51] ,6. Small C, Big P [3:37] ,7. The Way I Work [2:02] ,8. Stop Fighting Immediately [4:43] ,9. Animals On The Stairs [2:12] ,10. Sharing Nicely [2:05] ,11. Pursuit Of The Piglets [2:16] ,12. Synchronized Snouts [0:53] ,13. Where's Mummy? [3:32] ,14. Triumphant Trappers [4:03] ,15. Phil's Contract [1:29] ,16. Nanny McPhee We Need You [1:04] ,17. The Telegram [1:57] ,18. Speeding Through London [1:57] ,19. The Blue Wire [4:46] ,20. An Explosion/Free Day [2:29] ,21. The Burp Heard 'Round The World [1:51] ,22. The Harvest [2:05] ,23. Leaps of Faith [5:47] ,24. Animated Titles [2:58],(10.6.2011)

Bod jedna: obsazení - ano, skutečně se z toho musím vypsat hned ze začátku. Emma Thompson je tradičně skvělá a roli si opravdu užívá, Maggie Gyllenhaal mi moc nesedla, ale jinak byla fajn, Rhys Ifans má dobrou roli, ale ke konci mě už začínal nudit, Maggie Smith to zase zahrála s grácií a mě prostě baví všude,Ewan McGregor mohl dostat víc prostoru, Ralph Fiennes, který je nejlepší, mohl také dostat více prostoru, Sam Kelly mě potěšil a dětští herci byly moc, ale opravdu moc fajn. Tečka. Bod dva: příběh - kvalit jedničky to nedosahuje, ale jak je vidět na mém hodnocení, není to vůbec špatné. Nejprve extrémně trapné momenty. Naprosto debilní slečny Láry a Fáry, bomba na poli a ke konci i ten McPheein (ano, malé c, velké P) havran. Maliličko, ale opravdu jen trochu, byl přehnaný ten tanec prasat a i ty scény venku na farmě byly někdy trochu moc, Na závěr pozitivní věci - úžasná atmosféra venkova, fajn dabing, herci si to užívají a některé scény jsou opravdu ohromně vtipné (skutečně to není ta jak si M.Smith sedne do hovna, ale třeba ty na tý motorce). Mě se to prostě líbilo moc a ta přijemná atmosféra z toho skutečně dejchá. A ten závěr, konverzace mezi chůvou a prodavačkou Dochertyovou, byla naprosto úžasná a nutno říct, že i překvapivá. Právě za ten konec jsem chtěl zvednout, ale jednička je prostě lepší a tohle je akorát tak na 70%.(23.12.2013)

• - Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)

• - Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)

• - Nalíčit Emmu Thompson pro roli Nanny McPhee trvalo dvě hodiny. (Nikitera)