Kouzelná chůva a Velký třesk

• Francie

Nanny McPhee et le Big Bang

Nanny McPhee Returns

Kúzelná opatrovateľka 2

Kúzelná opatrovateľka a veľký tresk

• Nizozemsko

Nanny McPhee and the Big Bang

Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA, 2010, 105 min

• Rodriguez

"Kde to jsme? V zemi hovínek. Kachních, slepičích, kravích a kozích. Hovínka kam jen dohlédnu. Jsme na místě, vystupte. Vlastně to je britské muzeum hovínek. No fuj. Buďte zdrávy zahovínkovaní lidé, mluvíte? Jste tu dřív. Ano hovínkáři, přijíždíme z daleka. Z daleké země splachovacích záchodů a mýdla." 30%(11.1.2014)

• peetriss

Zvučné herecké obsazení prohospodařené ve slabší nastavované kaši prvního filmu. Napodruhé se vytrácí kouzlo, zábava působí nuceným dojmem, zbytečně se vše dopuje kýčem a sentimentem. Dvojka se snaží tak být moc ulítlá, až je to kontraproduktivní. Tím však neříkám, že občas se nějaký ten fórek nepovedl, jako celek však pokračování Nanny McPhee nedokáže vtáhnout do zábavy.(30.12.2015)

Tak toto bola fantas magorická trápnosť.Jednotka nebola dokonalá ale táto časť to riadne prestrelila.Vidieť,že aj herci sa vôbec nesnažia a okrem trápnych výrazov sa na viac nezmohli.A celkové herecké prejavy boli mizerné.Príbeh,spracovanie sú jednoznačne horšie od jednotky a kúzlo originality z jednotky tu už vyznie celkom naprázdno.Ale par zábavných momentov tu aj tak bolo,hlavne tie dve mäsiarky boli zábavné.(25.1.2015)

Druhý díl Kouzelné chůvy je vlastně naprosto stejný, jako díl první, jen značně infantilnější. Nepředpokládám, že tvůrci čekali stejný úspěch, nicméně i tak jde o vcelku zábavnou a nenáročnou podívanou, kterou zejména děti nepochybně ocení. Musím uznat, že pár prvků mi tedy vadilo (potřeba režiséra ušpinit na scéně vše, co je byť jen zdánlivě čisté, krkající vrána, zoufale nesympatičtí a brutálně uřvaní dětští herci...), ale klady v podobě plejády známých tváří, poklidné atmosféry, odlehčeného stylu, či několika vtipných prupovídek mou původní nedůvěru zcela převážily. Jde o naprosto průměrný film, který ke katastrofě (kterou tu většina hodnotících pořád dokola omílá) má hodně daleko.(30.12.2011)

jednička byla překvapivě příjemná rodinná zábava,dvojka je podstatně slabší zaměřená ve vetší míře na dětského diváka,což je poměrně škoda.Tu a tam to vyváží skoro až Monty Pythonovsky absurdní gag spoolu s poměrně našlapaným hereckým obsazením,nicméně pro dospělého diváka to není úplně dostačující...50%(22.11.2010)

• - Nalíčit Emmu Thompson pro roli Nanny McPhee trvalo dvě hodiny. (Nikitera)

• - Upevněné létající prase na komínu londýnské elektrárny Battersea, kterou hrdinové filmu míjejí na cestě do Londýna, je odkazem na album „Animals“ od kapely Pink Floyd, která má tento motiv přímo na obalu desky. (frashmaker)

• - Herecká trojice Emma Thompson, Rhys Ifans a Maggie Smith si spolu už zahráli v některých snímcích filmové série Harry Potter. (martinac)