• Katarine
  **

  Jedna hvězda za původní hudbu z původních filmových zpracování, z Davidových témat mě zaujalo jen jedno, jinak se to snad hudbou ani nedá nazývat. Ta druhá hvězda je za jako vždy vtipného Izera, jehož hlášky před závěrem muzikálu (schody ze Tří mušketýrů, hadry z Kleopatry, ...) jsou skutečně trefné. Jinak je to všechno velký omyl a na to, jak mám muzikály celkem ráda, je tenhle naprostý brak.(31.10.2010)

 • NinadeL
  **

  Klasická produkce Divadla Broadway. Viděla jsem alternaci s Dashou a na DVD s Monikou Absolonovou a jediné, co je dobré, je samozřejmě původní Magneho hudba známá z filmové pentalogie. Ostatní jsou jen variace Michala Davida na jeho osvědčené rytmy, takže veškerý novátorský přístup žádný. Scéna je strašná, navíc recyklovaná ze všech předchozích muzikálů, jakými byla Kleopatra nebo Tři mušketýři. Absurdní výkon předvedl Ali Amiri a jediný, kdo má budoucnost, rozhodně není Šárka Vaňková, ale Kristina Bastienová - Kloubková.(19.10.2009)

 • skinny
  ****

  jeden z mála posledních muzikálů, u kterých jsem vydržela do konce (videň tv záznam). Ovšem nemůžu hodnotit hudbu, nepočítaje původní skladbu z filmové série, protože tady byla snad jen jediná skladba, která mě chytla za srdce a to "Snad měl bych jít", i přes to klišé, kdy Bohuš Matuš umírá a dokáže ještě dalších pět minut zpívat, a texty už vůbec ne, neboť ty trhaly uši ( i já dokážu napsat: Já se tě báááááála, láska vyhráááááááála..... ), no a ta ženská,, co to tam vypravovala, mě neskutečně iritovala. Přesto ale duo Absolonová (nehledě na to, že je v každé prdeli) a Vojtek jsou perfektní, takže ve výsledku 4* výhradně za ně.(26.7.2013)

 • lapatata
  **

  O muzikálu jako takovému se říká, že je to kýč. S tím souhlasím, ale Angelika je důkazem toho, že není kýč jako kýč. Angelika je kýč v tom horším slova smyslu. Katastrofální scéna bohužel zabíjí celé představení, Monika Absolonová je sice úžasná zpěvačka, ale občas má tendenci přehrávat a v Angelice přehrává až opravdu nepříjemně. Další věci jsou otázkou vkusu. Je pravda, že když jde člověk na Angeliku, tak musí počítat s tím, že pravděpodobně stráví tři hodiny plné sladkobolných melodií a bude svědkem zdlouhavého nic nevzkazujícího neobohacujícího přeslazeného příběhu. Kdyby to tak nebylo, tak by očekávání všech lidí zůstala nenaplněna. Takže tyhle věci tomuto příběhu vyčítat by asi bylo velmi zcestné. Řekněme tedy, že tyto vlastnosti jakéhokoli uměleckého díla se prostě nestrefují do mého vkusu (může mi být tedy zcela právem vyčítáno, proč na to v tomto případě lezu, nebo se na to dívám). Mám- li hodnotit samotný záznam, pak zase tak skeptický nebudu, naopak patří k nejlepším záznamům muzikálu, jaké byly pořízeny. DVD obsahuje skvělý bonusový materiál, kde si opravdu velmi přehledně vyberete téměř ze všech alternací rolí a tu si pustíte, alespoň v zásadních písních muzikálu. Natočené je to oproti např. Třem mušketýrům nebo Tajemství mnohem lépe.(11.10.2010)

 • viperblade
  *

  U tohohle fakt nemůžu být objektivní. Jednak protože mi přijde, že Absolonová není, bůh ví, jaká zpěvačka, takže to sotva zvládá, jednak protože je mi to pouštěno téměř každý víkend, což znamená, že i když jsem na PC, tak slyším "Angelika vyhrávááááááááááá a nezvdáváááááááááááááá". A pořád si stojím za tím, že česká hudební, nebo chcete-li muzikálová, scéna měla pouze jeden vynikající muzikál. Ty ostatní jsou pěkně na hovno, upřímně řečeno.(14.6.2009)