Revizor (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1998, 145 min

Neskutečně nudný rozjezd, kdy jsem měl opravdu co dělat, abych neusnul. Už jsem začínal mít pocit, že tohle je jedna z těch mnoha divadelních her, které v televizi ztratí veškeré svoje kouzlo. Jakmile se však "revizor" přestěhuje k hejtmanovi, začíná se děj roztáčet a druhá polovina už je nabitá takovými dialogy i monology, že to docela vyzní i v bedně. Věřím, že v divadle to musí být opravdu velkolepý zážitek. Ivan Trojan hraje standartně nadstandartně a Martin Myšička, který si jinde moc mých sympatií nezískal, je v roli Chlestakova jako doma.(5.11.2012)

přišlo mi to strašně zdlouhavé (taky to má 2 hodiny a 25 minut).. děj je totiž velice prostý a vše navíc je prostě jenom taková vata.. občas sice vtipná, ale pořád je to jen vata(11.5.2009)

Hejtmanovi v podání Ivana Trojana by slušelo i větší divadlo, nebo alespoň chvílemi méně lidí okolo. Jinak ten konec Volencové se svíčkami neměl chybu. Melíšková výborná.(25.7.2010)

Trojan a Melíšková úžasní (a Myšička jako Chlestakov mě taky bavil)! Akorát škoda zbytečně dlouhé stopáže a chvilkami opravdu otřesné kamery.(3.7.2011)

Víc Fedotovů schopných ždímat z tuzemských herců pot a krev! Takto soustředěné a dotažené představení se v českých luzích a hájích jen tak nevidí. Na druhou stranu výsledná exprese místy překračuje hranice mezi službou divadelnímu kusu a režisérsko-hereckou exhibicí, hudba je někde vysoce funkční, ale jinde mírně nadužívaná a stopáž lehce přešponovaná. Musím si pro srovnání dát někdy brzo repete Kačerovy verze s Landovským (zajímavé, jak v obou případech svoji příležitost chytil za pačesy víc představitel hejtmana než Chlestakova, i když duo Kodet-Landovský bylo myslím vyrovnanější než Myšička-Trojan).(25.8.2013)