Princezna z měsíce

Princezná z mesiaca

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1987, 2x55 min

• anderson

STV 1 = 13.2.1993 - TECHNICKÁ POZNÁMKA: V STV uvedené ako 2-dielny film. (30.3.2012)(30.3.2012)

Pohádkově fantaskní záležitost natočená podle zvláštního příběhu, jenž se údajně odehrál v 8. stol. Jak už je u Ichikawy zvykem, jedná se o velmi kvalitní, profesionální, přesto však "srdcařskou" filmařinu s výraznou pointou. Ozdobou filmu je téměř sedmdesátiletý Toshiro Mifune. Páta hvězda je zkrátka za to, že zpracovat takovéto téma, aniž by působilo směšně, je skutečný kumšt...(11.1.2009)

Pohádka o princezně z Měsíce. Nic víc. Asi jsem už z pohádek vyrostl.(14.10.2008)

Pohádka? Spíš fantasy, částečně scifi, ale hlavní je, že to nevypadá příliš infantilně ani přehnaně dobrodružně, spíš tak trochu jako ... hm ... staré dobré samurajské filmy. A kdo tam u všech rohatých dělal hudbu?(22.12.2011)

I po letech mě tento příběh znovu okouzlil. Až na to, že jsem to tenkrát viděla na TVP1, kde do dnes mají k zahraničním filmům pouze jednohlasý dabing a pod tím jim zní originální znění. Tuhle klasiku mám ráda.(24.4.2016)

• Pythonator

Asi nejsem z Měsíce, protože jsem nedokázal pochopit tuto dvouhodinovou nudu. Pokud se někdo taktéž nechá nalákat zajímavým námětem a žánrem sci-fi, tak ať se na to radši zrovna vysere a ušetří si dvě hodiny života. Ve zkratce tu vyspoileruju kompletní film (tedy celé nekonečné dvě hodiny). Manželům umře malá dcerka. Z oblohy po příletu UFO asi na zem spadne ve zlaté schránce mimino a na místě z něho vyroste totožná náhrada dcerky, akorát má modré oči a chová se jak nechápavý emzák. Asi za pár dní z dcerky vyroste dospělá ženská na vdávání. Hledají se nápadníci. Zadají se jim náročné úkoly, aby to měli těžší. Jednoho nápadníka málem sežere i s lodí mořský brontosaurus udělaný z ponožky (prý drak). Žádný sňatek se nekoná, jelikož přiletí UFO a odveze si princeznu na Měsíc. Asi tak nějak. Nevím to při tom dřímání zcela přesně, ale tempo bylo vražedně ukolébavé, podání řemeslně nezvládnuté a debilní, dialogy trapné a děj žádný. Takže jasných 80%. Vraťte se na Měsíc, ufoni.(6.8.2019)