Domácí války

The War at Home

USA, 1996, 119 min

Emilio Estevez natočil fakt zvláštní dílo. V podstatě celej film je o tom, že se otec, matka, syn a dcera spolu hádaj o nějaký píčoviny. Pak synovi tak trochu rupne v bedně a ty hádky překročej běžný meze. Ale kdybych žil v takový pošahaný rodině, tak bych ani nemusel bojovat ve Vietnamu, aby mi ruplo v bedně. Jinak konec filmu mi přišel trochu podivnej. Emilio Estevez prostě odjede autobusem a je tam takovej doslov, že je to vlastně všechno v cajku. 70%(19.8.2018)

Nebýt posledních dvou vět, myslela jsem si, že je to (pravdivá) obžaloba americké vlády, která šíří po světě "demokracii" a likviduje tím nejen napadené státy, ale i rodiny vlastních občanů. Film je sondou do života jedné z nich, do níž se vrátil syn, který zažil válečná zvěrstva ve Vietnamu. Kdyby tam ten konec nedali, nešetřím hvězdami.(10.4.2017)

Naprosto skvěle udělaný film, který by klidně mohl být divadelní hrou a ani nemusel být finančně náročný. Natočil ho Emilio Estevez, nejstarší syn Martina Sheena, který předtím hrál v televizních projektech a jako malý se mihnul v Coppolově Apokalypse. Je to hrající režisér a i ve dvou svých předchozích filmech hrál. Nic tu nezaskřípalo a nezazněl žádný falešný tón. Moc se mi líbilo prolínání vzpomínek na válečnou hrůzu Vietnamu a návrat do reality. Konec neschodil žádný klasický happy end. Pro mě plný počet.(17.10.2014)

Zabudnutý snímok a to je podľa môjho názoru škoda, pretože väčšiu pozornosť si určite zaslúži. Skvelé herecké výkony ústrednej trojice (rodičia plus syn) a príjemné komorné spracovanie sú atribúty, ktoré film ťahajú do nadpriemeru. Možno by som v závere ešte trocha pritlačil na emócie, ale rozmýšľať bolo aj tak nad čím. Pre mnohých sa vojna a utrpenie návratom domov veru neskončili. Iba hlupák to môže ignorovať. 75/100(8.11.2018)

Skvělý režijní počin E. Esteveze, který nestojí ani tak na jeho samotné režii, jako spíš na hereckém výkonu mladého herce a na výkonu pečlivě vybraných představitelů dalších rolí (M. Sheena a K. Bates). Na mě osobně film hodně zapůsobil a proto nemohu hodnotit jinak. Jedná se o komorní, vysloveně herecký (ale ne ukecaný) film.(6.7.2010)