Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý vietnamský veterán po návratu domů trpí vážnými psychickými problémy a jeho rodina ho stále nechce pochopit... Mladý Jeremy Collier (Emilio Estevez) se vrací domů z války ve Vietnamu, a přestože unikl zraněním, trpí těžkými nočními můrami a neustále jej sužují halucinace plné válečných hrůz. Jeho středostavovská rodina předstírá, že se nic neděje, a úpěnlivě se snaží synovy problémy ignorovat. Jeremyho otec Bob (Estevezův otec Martin Sheen) má k němu velmi chladný vztah a trvá na tom, aby své válečné vzpomínky překonal a začal už konečně se svým životem něco dělat. Jeho matka (Kathy Bathes) je až neobvykle veselá žena, která předstírá, že se vlastně nic neděje. Oba rodiče jej tak neustále mlčky nutí, aby se vrátil ke svému starému životu, jako by jej válka a zabíjení vůbec nezměnilo. Vnitřní hrůzou sužovaný Jeremy zjišťuje, že musí čelit téměř stejně silnému nepříteli jako ve válce. Jejich mlčení a jeho narůstající zlost brzy dosáhnou bolestivého střetu a rodina jej bude muset přijmout takového, jaký je, nebo bude zničena. Souboj s rodiči eskaluje na Den díkuvzdání, kdy je odhaleno kruté tajemství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

NinonL 

všechny recenze uživatele

Nebýt posledních dvou vět, myslela jsem si, že je to (pravdivá) obžaloba americké vlády, která šíří po světě "demokracii" a likviduje tím nejen napadené státy, ale i rodiny vlastních občanů. Film je sondou do života jedné z nich, do níž se vrátil syn, který zažil válečná zvěrstva ve Vietnamu. Kdyby tam ten konec nedali, nešetřím hvězdami. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Zabudnutý snímok a to je podľa môjho názoru škoda, pretože väčšiu pozornosť si určite zaslúži. Skvelé herecké výkony ústrednej trojice (rodičia plus syn) a príjemné komorné spracovanie sú atribúty, ktoré film ťahajú do nadpriemeru. Možno by som v závere ešte trocha pritlačil na emócie, ale rozmýšľať bolo aj tak nad čím. Pre mnohých sa vojna a utrpenie návratom domov veru neskončili. Iba hlupák to môže ignorovať. 75/100 ()

Reklama

Bart 

všechny recenze uživatele

Skvělý režijní počin E. Esteveze, který nestojí ani tak na jeho samotné režii, jako spíš na hereckém výkonu mladého herce a na výkonu pečlivě vybraných představitelů dalších rolí (M. Sheena a K. Bates). Na mě osobně film hodně zapůsobil a proto nemohu hodnotit jinak. Jedná se o komorní, vysloveně herecký (ale ne ukecaný) film. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Emilio Estevez natočil fakt zvláštní dílo. V podstatě celej film je o tom, že se otec, matka, syn a dcera spolu hádaj o nějaký píčoviny. Pak synovi tak trochu rupne v bedně a ty hádky překročej běžný meze. Ale kdybych žil v takový pošahaný rodině, tak bych ani nemusel bojovat ve Vietnamu, aby mi ruplo v bedně. Jinak konec filmu mi přišel trochu podivnej. Emilio Estevez prostě odjede autobusem a je tam takovej doslov, že je to vlastně všechno v cajku. 70% ()

KRYSIOPICE 

všechny recenze uživatele

Když jsem se díval na film, tak se mě ptá spolubydlicí: na co se to divaš? a já: co myslíš, zkus hadat. Řekl že mu to zni jako nějaka telenovela na Primě. A fakt že stejný pocit jsem měl z toho filmu taky. Proti hercům bych neměl výhrady ani proti postavám, zdály se mi celkem propracované. Horší to ale bylo s dějem, a hlavně režijí. Flashbacky se dost nehodí a vykreslení trauma z války je hodně špatné ve srovnání s takovými filmy jako je Návrat domů, American sniper, nebo Válečníci. Zkratka slabě zrežírovaný film jako z televizni produkce, ve kterém se v jedné rodině hadají jako cikáni. Žádné velké drama, kterému bych musel naprcat 4*. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama