Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

Je velmi dobře poznat, že jde původně o divadelní hru a už vůbec to, že se na nově něco takového toči je hodno pochvaly...trochu mi nesedí Martha Issová jako podváděná manželka, nejspíš to bude tím, že je to pořád typ takového náctiletého diblíka a na zhrzenou paničku asi není úplně ideální...nicméně Budař a Čvančarová byli dvojka velmi dobrá a jejich dialogy byly často opravdu dokonalé (hlavně "herecké" party Budaře)....co dodat...být to na ČT, má to tady možná kolem 70 procent :-)(18.5.2009)

• Radek.SCH

Tak TV Film tentokrát ne od ČT, ale od Novy. Ukázky rozhodně přilákaly víc diváků Výměny manželek, než fanoušků filmových klubů. Adaptace divadelní hry. Issová a Budař. Bohužel jede ve stejných kolejích, jako absolutní většina českých TV Filmů. Mizerný vizuál. Obyčejné téma. Žádná převratná filmařina. Hlavně, aby se to mohlo vysílat před dvaadvacátou hodinou.(18.5.2009)

• MarkHoppus

Nova dávala dlouhou dobu před vysíláním tohohle filmu zajímavou upoutávku, ale film rozhodně nenaplnil moje očekávání. Pravda je, že chvílema bylo jasně poznat, že se jedná o zfilmovanou divadelní hru, ale když při upoutávkách řikali, že se jedná o vysoce populární hru - musel jsem kroutit hlavou. Kostýmy byly doslova hrozný a ten humor ve scénáři poněkud zaostával, především si myslím, že občasné vtipné scény jsou vtipné jen proto, že docela kvalitní herci, k nim dokázali dodat takový absurdní nadhled, že to vypadalo, jako že taková rodinka někde fakt existuje.(31.5.2009)

• SOLOM.

Jako divadelní hra to mohla být bomba – nevím nebyl jsem na ní, ale jako film /komedie TV NOVA nic moc. Mé očekávání vzhledem k hereckému obsazení bylo mnohem větší. Přitom zpočátku se zdá, že by to mohla být opravdu dobrá podívaná. Sexy Jitka, Budaře mám jako herce celkem rád a Issová si zpočátku taky nevedla špatně. Dokonce se tu objeví několik povedených scének, hlášek a i humor neměl chybu. Jenže zhruba od poloviny se to začalo zhoršovat. Zábava šla stranou, přišel nucený humor a ještě k tomu neuvěřitelné přehrávání ze strany všech tří zúčastněných...Jakoby chlastali během natáčení doopravdy. Což je celkem škoda, protože to mělo dobře našlápnuto k úspěchu...40%(7.4.2016)

Celou dobu je jasně vidět, že se jedná o převedení divadelního představení na film. Chvílemi je to tak dobře, jindy tolik ne. Kdo chce do divadla, jde do divadla, kdo kouká na televizi, chce film... Ale musím uznat, že některé momenty jsou dost vtipné a při srovnání s klasickými komediemi z poslední doby je tahle adaptace určitě nadprůměrná..(6.2.2012)