Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

Jan Budař úspěšně zastoupí manžela a zachrání čest dámy v televizní adaptaci slavné divadelní komedie. Sekundovat mu budou skvělá Jitka Čvančarová a Martha Issová a je to docela legrace. Některé scény jsou až absurdní, ale herci zvládají jízdu po tenkém ledě s přehledem, ale mohlo se více klást důrazu na příběh, který není tak zajímavě podán, jak by si zasloužil.(20.5.2009)

Na film jsem šel koukat s tím, že to bude velká a trapná hloupost, ale mě osobně to překvapilo a to věřte, že já jsem přímo alergickej na tyto novodobé české skvosty - rádoby zábavné, rádoby vkusné. Ale ač to má nízké hodnocení (které po shlédnutí filmu moc nechápu) mě to prostě sedlo. Bavilo mě to a vážně jsem se smál jak malej. A vůbec, ty herecké výkony všech tří herců mě přišly hodně dobrý. Takže nač taková kritika ? Film vidím tak na 70%, něco mezi 3 a 4*, ale na české poměry se přikláním k tomu lepšímu..(21.12.2009)

mno, tak nevim. myslím, že publikum je už předem zaujatý!! a vůbec tak jako sleduju, že českej film je tady od profesionálních kritiků dost pod urovní... ne všechno, co je amerika a v lesku je to nejlepší, musí se na to taky člověk podívat očima místa, ze kterýho produkce pochází! TAKZE: ano, je to tv film, jednoduchej a lacinej. no a co. podle mě veselej příběh o tom, jak honza ke štěstí přišel. že se u nás neuměj dělat sitkomy atd víme. jako divadlo to asi taky musí mít naprosto jiný kouzlo! to přeci ale nemůžeme srovnávat, bože můj! čvančarová mi taky sedí akorát v roli Dokonalýho světa! a přehrávaj všichni a je to záměr, tím sem si jistá. budař byl skvělej a issová? standardní výkon, přirozená, ujetá. takže na úrovni tv levný film na nedělní večer? dala bych 3, průměr sedí...ale klidně 4*, na protest všem těm děsně dotčenejm a ublinkávajícím, který to museli jít rozdejchávat na vzduch :))(9.2.2012)

Nebylo to tak strašné, jak jsem čekal. Místy jsem se i zasmál. Jenže mám tu problém s hlavní rolí, protože mě ta Čvančarová, ač je krásná, fakt nesedí coby herečka. Do její role jsem si uměl představit spíše Badínkovou, například. Ale za Budaře, který mi místy připomínal Saturnina, za Issovou, která byla správně ujetá a za pár povedených vtípků, především z Budařovy strany, dávám 3 *. P. S. O reklamě jsem se sem schválně podíval a jistě, někteří debilové opět hodnotí po polovině... tyhle fakt nemám rád a tvrdě bych je trestal...(17.5.2009)

Divadelní hra musela být mnohem lepší a humornější. Čekala jsem jiné rozuzlení celé situace. Myslela jsem si, že se natěrač a paní Komárková na paní Hornovou domluvili, aby ji vytrestali za manželovu nevěru. Nebylo to mu tak. Jednu chvíli jsem přemýšlela o odpadu, ale nepřišla jsem na jediný důvod, proč ho dát.(18.5.2009)