Reklama

Reklama

Natěrač

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Jan Budař úspěšně zastoupí manžela a zachrání čest dámy v televizní adaptaci slavné hry Donalda Churchilla. Příběh je prostý: Jane navštíví Marcia, rozzuřená manželka jejího milence, s nímž se Jane schází několik let za manželovými zády. Marcia jí oznámí, že až se manžel vrátí, tak mu celou nevěru neprodleně oznámí. Zoufalá Jane neví, co dělat. Jedinou pomoc jí nabídne natěrač Walter, který pracuje v jejím bytě a scénu vyslechl za dveřmi. Jane s ním domluví, že před Marciou zahraje jejího manžela, jenže netuší, že narazila na zaníceného herce amatéra, který má konečně možnost zrealizovat roli Othella, která je jeho nejmilejší. Rozjede se bláznivá série scén plných nedorozumění a mystifikací. Natěrač, naprostý společenský outsider, se dočká neuvěřitelné přízně obou dam, které si na něm potřebují dokázat, že jedna je lepší než ta druhá. (TV Nova)

(více)

Recenze (177)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Říká se třikrát a dost, ale v případě nováckých televizních inscenací mi stačí dvakrát podobný zážitek a napotřetí ušetřím čas na něco užitečnějšího. Mr. Johnson byl docela průšvih, ale Natěrač mu to myslím natřel. Divadelní hru neznám, ale její převedení na televizní obrazovku není ani tak humorné, jako spíš představuje festival trapnosti. Herci neskutečně přehrávají, což sice může být a také patrně do značné míry je záměr, jenže je to křečovité a lacině podbízivé. Čvančarová je podprůměrná herečka, která se hodí maximálně tak do telenovely. Celkově je to inscenace pro pravidelné čtenáře Blesku a diváky odchované Tele Tele. Celkový dojem: 20 %. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nebylo to tak strašné, jak jsem čekal. Místy jsem se i zasmál. Jenže mám tu problém s hlavní rolí, protože mě ta Čvančarová, ač je krásná, fakt nesedí coby herečka. Do její role jsem si uměl představit spíše Badínkovou, například. Ale za Budaře, který mi místy připomínal Saturnina, za Issovou, která byla správně ujetá a za pár povedených vtípků, především z Budařovy strany, dávám 3 *. P. S. O reklamě jsem se sem schválně podíval a jistě, někteří debilové opět hodnotí po polovině... tyhle fakt nemám rád a tvrdě bych je trestal... ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Zcela upřímně se mi protiví novácká produkce podobných záležitostí. Opravdu. Natěrač mě však příjemně překvapil. Herci přehrávali, našlo se pár děravých míst, rozhodně ale jde o to lepší, co jsem za poslední čas na Nově shlédl. Anebo jsem si jen přespříliš představoval, jak skvělá podívaná by to byla v divadle... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jasná divadelní záležitost ve které je velmi podstatná úroveň herectví. Zatímco s výkonem Jitky jsem byl vcelku spokojen. Proměny své postavy z defensivního chování na ofensivní a opačně působily velmi dobře u Honzy Budaře jsem měl pocit poměrně velkého přehrávání, byť nezastírám, že jeho postava si o to vyslveně říkala. Marthu Issovou odmítám hodnotit, protože jí lidsky naprosto neuznávám, navíc jí vnímám jako nejhloupější herečku naší země. Samotná hříčka založená na jednom záletu má slušnej start, uprostřed vysadí motory a finále dojíždí na neutrál. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Výborná hra, skvěle vymyšlené dialogy třech postav, rovněž sqěle zahrané, bavila jsem se od začátku! Jitce Čvančarové cukaly koutky častěji, co jsem si všimla. Myslím si, že to nahrané nebylo a troufám si říct, že být vážný v situaci, kdy se bavíte s Honzou Budařem, který je vynikající komediální herec, musí být nadlidský výkon. Konečná scéna, kdy se setkají všichni tři, byla z celé hry nejlepší. Jsem si jistá, že se museli řezat všichni z filmového štábu, nevěřím, že ne! :-) ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama