Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

V poslední době se dají občas sledovat i nějaké pořady na Nově. A toto také bylo dost dobré. Budaře mám rád a nezklamal mě. I Klára Issová byla dost dobrá. Do třetí role měla být snad obsazena nějaká herečka. Tedy nic proti kráse J.Čvančarové, ale... Ovšem opravdu mě překvapuje celkové nízké hodnocení, má to na víc.(18.5.2009)

Tohle je pro mě naprostá špička mezi pokusy o to zfilmovat divadelní hru :-). Miluju herectví Jana Budaře a udělat takhle se třemi herci jímavou, koukatelnou a zajímavou televizní "hru" je perfektní. Nejvíce mě bavila postava natěrače s jeho profesionalitou vlastně zobrazenou po celý film - jak v profesi natěrače tak herce a nekontrolovatelné výbuchy smíchu Jitky Čvančarové. Přišel k tomu jako slepý k houslím a vlastně si dobře vydělal a taky dvojnásobně užil :-D. Není radno házet všechny české herce a filmy do jednoho pytle, protože vyjímka potvrzuje pravidlo.(29.10.2012)

• Pussycat18

Problém zfilmovaných divadelních představení je ten, že takový počin vypadá vždycky nejlíp v divadle, coby divadelní představení :-) Na druhou stranu, docela se na to koukat dalo, i když do toho divadla bych si na to zašla raději. Issová dobrý, Čvančarová děs a hrůza, Budař luxusní psycho, ostatně jako vždy :-)(18.5.2009)

• Alojs

Už když jsem v TV zbystřil upoutávku, podivil jsem se: "Odkdy Nova natáčí inscenace?" Samotná ochutnávka mě posléze pojistila v názoru, že se nic nezměnilo. Dlouhé, násilně ukecané, plné "nečekaných" zvratů... Dokoukal jsem, ale natrefit na TO znovu, střelhbitě bych přepnul... Klidně i na zrnění nebo barevné spektrum.(4.9.2010)

• Amroth666

Pro mě další průměrný objev podle divadelní hry. Jitka Čvančarová mě trochu zklamala hereckým výkonem, který byl docela slabý. Jinak vše bylo dobře připraveno a jsem překvapen, že jsem u toho vydržel do samého závěru, protože jsem čekal daleko slabšího Natěrače.Snažil jsem se občas přijít tomuto vkusu na chuť, ale bohužel, v divadle by to byl odost lepší zážitek než u televize plné reklam a přetvářek.(22.12.2009)