Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

V poslední době se dají občas sledovat i nějaké pořady na Nově. A toto také bylo dost dobré. Budaře mám rád a nezklamal mě. I Klára Issová byla dost dobrá. Do třetí role měla být snad obsazena nějaká herečka. Tedy nic proti kráse J.Čvančarové, ale... Ovšem opravdu mě překvapuje celkové nízké hodnocení, má to na víc.(18.5.2009)

Herecký koncert (především) Jana Budaře v nízkorozpočtevé adaptaci divadelní hry. A pokud se na to díváte tak, že je to v podstatě divadelní představení, nemůžou vám vadit věci jako přehrávání herců atd. Ke konci to pěkně gradovalo, i když ta poslední scéna tam být nemusela (bohužel jsem ji očekával).(18.5.2009)

Je velmi dobře poznat, že jde původně o divadelní hru a už vůbec to, že se na nově něco takového toči je hodno pochvaly...trochu mi nesedí Martha Issová jako podváděná manželka, nejspíš to bude tím, že je to pořád typ takového náctiletého diblíka a na zhrzenou paničku asi není úplně ideální...nicméně Budař a Čvančarová byli dvojka velmi dobrá a jejich dialogy byly často opravdu dokonalé (hlavně "herecké" party Budaře)....co dodat...být to na ČT, má to tady možná kolem 70 procent :-)(18.5.2009)

Jan Budař úspěšně zastoupí manžela a zachrání čest dámy v televizní adaptaci slavné divadelní komedie. Sekundovat mu budou skvělá Jitka Čvančarová a Martha Issová. A je to docela legrace. Některé scény jsou až absurdní, ale herci zvládají jízdu po tenkém ledě s přehledem, ale mohlo se více klást důrazu na příběh, který není tak zajímavě podán, jak by si zasloužil.(20.5.2009)

• SOLOM.

Jako divadelní hra to mohla být bomba – nevím nebyl jsem na ní, ale jako film /komedie TV NOVA nic moc. Mé očekávání vzhledem k hereckému obsazení bylo mnohem větší. Přitom zpočátku se zdá, že by to mohla být opravdu dobrá podívaná. Sexy Jitka, Budaře mám jako herce celkem rád a Issová si zpočátku taky nevedla špatně. Dokonce se tu objeví několik povedených scének, hlášek a i humor neměl chybu. Jenže zhruba od poloviny se to začalo zhoršovat. Zábava šla stranou, přišel nucený humor a ještě k tomu neuvěřitelné přehrávání ze strany všech tří zúčastněných...Jakoby chlastali během natáčení doopravdy. Což je celkem škoda, protože to mělo dobře našlápnuto k úspěchu...40%(7.4.2016)