Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

mno, tak nevim. myslím, že publikum je už předem zaujatý!! a vůbec tak jako sleduju, že českej film je tady od profesionálních kritiků dost pod urovní... ne všechno, co je amerika a v lesku je to nejlepší, musí se na to taky člověk podívat očima místa, ze kterýho produkce pochází! TAKZE: ano, je to tv film, jednoduchej a lacinej. no a co. podle mě veselej příběh o tom, jak honza ke štěstí přišel. že se u nás neuměj dělat sitkomy atd víme. jako divadlo to asi taky musí mít naprosto jiný kouzlo! to přeci ale nemůžeme srovnávat, bože můj! čvančarová mi taky sedí akorát v roli Dokonalýho světa! a přehrávaj všichni a je to záměr, tím sem si jistá. budař byl skvělej a issová? standardní výkon, přirozená, ujetá. takže na úrovni tv levný film na nedělní večer? dala bych 3, průměr sedí...ale klidně 4*, na protest všem těm děsně dotčenejm a ublinkávajícím, který to museli jít rozdejchávat na vzduch :))(9.2.2012)

Nevím proč, ale Čvančarovou nemusím a přirovnávání některých lidí této dámy ke slavným herečkám filmového světa dob minulých neobstojí. Oproti tomu Honzu Budaře můžu na všechny způsoby. To je naprosto univerzální (renesanční) jedinec a prakticky na co sáhne to mu jde... Ať už jde o hraní, skládání hudby či zpěv atd.. ten z téhle Tv komedie udělal hodně slušnou podívanou co se dá vidět vícekrát ! * * *(4.5.2012)

V poslední době se dají občas sledovat i nějaké pořady na Nově. A toto také bylo dost dobré. Budaře mám rád a nezklamal mě. I Klára Issová byla dost dobrá. Do třetí role měla být snad obsazena nějaká herečka. Tedy nic proti kráse J.Čvančarové, ale... Ovšem opravdu mě překvapuje celkové nízké hodnocení, má to na víc.(18.5.2009)

Nezajímá mě program, na kterém toto filmové zpracování divadelní hry běželo a upřímně lituju debilů, kteří podle toho hodnotí film. Herecké výkony jsou sice trochu přehnané, ale to bylo zřejmě účelem a také to velmi dobře vypadá, zejména v podání Jana Budaře, který dokazuje, že v současnosti patří mezi českou elitu. Jitka Čvančarová se mi líbila už tehdy v autosalonu, ale jako televizní herečka mi moc nesedí, každopádně tahle role jí sedla dobře. Martha Issová je velká naděje, která umí zahrát vážnější role na jedničku, ale komedie pro ní podle mě moc nejsou, mám ji radši ve vážnějších rolích, v něčem, kde se opravdu může předvést. Celkově to nebylo tak špatné, jen se mi moc nelíbila režie a kratší stopáž by se taky určitě dala vykouzlit. V divadle bych si to ale neuvěřitelně užil.(18.5.2009)

• uiu

Takový námět a stala se z toho taková fraška. Budař je natěrač, který omylem zaslechne hádku ženy, u které doma natírá spolu s manželkou muže, se kterým je nevěrná. Podvedená manželka chce mluvit s jejím manželem a říct mu, že jeho ženuška má poměr s jejím manželem, odchází, že se vrátí, až bude její manžel doma. Natěrač nabídne ženě pomoc - bude hrát jejího manžela (protože ta podváděná neví, jak vypadá její muž). To je prostě námět, který se nedá zkazit! Ale dá... Už dlouho jsem nedala jednu hvězdu.(26.8.2019)