Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

Vtipná, svěží televizní adaptace divadelní hry, plná situační a slovní komiky. Jan Budař opět dokonalý, obě jeho herecké herecké partnerky s ním, i když obtížně, drží krok. Nenáročná, zábavná záležitost. Ano, souhlasím, je-li nedostatek kvalitních původních scénářů, proč nesáhnout k nějakému dramatickému textu.(18.5.2009)

V poslední době se dají občas sledovat i nějaké pořady na Nově. A toto také bylo dost dobré. Budaře mám rád a nezklamal mě. I Klára Issová byla dost dobrá. Do třetí role měla být snad obsazena nějaká herečka. Tedy nic proti kráse J.Čvančarové, ale... Ovšem opravdu mě překvapuje celkové nízké hodnocení, má to na víc.(18.5.2009)

• MarkHoppus

Nova dávala dlouhou dobu před vysíláním tohohle filmu zajímavou upoutávku, ale film rozhodně nenaplnil moje očekávání. Pravda je, že chvílema bylo jasně poznat, že se jedná o zfilmovanou divadelní hru, ale když při upoutávkách řikali, že se jedná o vysoce populární hru - musel jsem kroutit hlavou. Kostýmy byly doslova hrozný a ten humor ve scénáři poněkud zaostával, především si myslím, že občasné vtipné scény jsou vtipné jen proto, že docela kvalitní herci, k nim dokázali dodat takový absurdní nadhled, že to vypadalo, jako že taková rodinka někde fakt existuje.(31.5.2009)

Tak předně hodnotím posledních cca 20 minut, které jsou vydařené. Hlavně díky trojce herců i když spíše dvojce. Budařův natěrač je mírně přehrávaný, ale spolu s Issovou jsou to oni , na které se rádo dívalo. No a celková myšlenka funguje dobře v divadle a rozhodně bych dal více. Jenže mě TV formát připadal přes hodinu o ničem. Komedii nezlepšíte tím, že zrychlíte pohyby postav. To pak vypadá jako, že se vám rozbilo video anebo se herci nadopovali. Btw. vydělat si a ještě si dvakrát vrznout. No není to príma brigáda?(17.5.2009)

Jan Budař úspěšně zastoupí manžela a zachrání čest dámy v televizní adaptaci slavné divadelní komedie. Sekundovat mu budou skvělá Jitka Čvančarová a Martha Issová a je to docela legrace. Některé scény jsou až absurdní, ale herci zvládají jízdu po tenkém ledě s přehledem, ale mohlo se více klást důrazu na příběh, který není tak zajímavě podán, jak by si zasloužil.(20.5.2009)