Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

Tak předně hodnotím posledních cca 20 minut, které jsou vydařené. Hlavně díky trojce herců i když spíše dvojce. Budařův natěrač je mírně přehrávaný, ale spolu s Issovou jsou to oni , na které se rádo dívalo. No a celková myšlenka funguje dobře v divadle a rozhodně bych dal více. Jenže mě TV formát připadal přes hodinu o ničem. Komedii nezlepšíte tím, že zrychlíte pohyby postav. To pak vypadá jako, že se vám rozbilo video anebo se herci nadopovali. Btw. vydělat si a ještě si dvakrát vrznout. No není to príma brigáda?(17.5.2009)

Původní předlohu sice neznám, ale myslel jsem, že bude zaměřeno více děje na ten souboj o muže. Budař (natěrač Walter) je sympatický, dá se říci i ochotný chlapík, ale rozhodně to není úplně kladná postava, je to i tak trochu vyděrač a samolibý týpek až moc zažraný do světa herectví a myslící si, že je skvělý. Čvančarová (Jane) je pusinka, zpočátku vypadá, že to bude nafintěná blbka, ale s přibývajícími minutami ukáže smysl pro humor. A Issová (Marcia), taková hysterická nanynka, kterou přelétavost dostane tam, kam patří. Do společenského fopá. Nejlepší scény: všechny s pusinkou Čvančarovou. :-*(22.12.2013)

Nebylo to tak strašné, jak jsem čekal. Místy jsem se i zasmál. Jenže mám tu problém s hlavní rolí, protože mě ta Čvančarová, ač je krásná, fakt nesedí coby herečka. Do její role jsem si uměl představit spíše Badínkovou, například. Ale za Budaře, který mi místy připomínal Saturnina, za Issovou, která byla správně ujetá a za pár povedených vtípků, především z Budařovy strany, dávám 3 *. P. S. O reklamě jsem se sem schválně podíval a jistě, někteří debilové opět hodnotí po polovině... tyhle fakt nemám rád a tvrdě bych je trestal...(17.5.2009)

vynikající divadelní hra,kterou perfektně převedl do filmu jaroslav brabec.vim že se jedná o lacinou produkci z dílen odporné tv nova,ale bože!jan budař je drak,jeho natěrač je tak luxusní,že ho musíte milovat.nebo nenávidět,což je vidět na celkovém hodnocení.patřím do první kategorie,navíc...no..ehmm...jitka čvančarová......je prostě kus ženský!.-)ale pořádnej kusanec!(1.1.2010)

Nebylo to tak strašné, jak někteří zde tvrdí a rozhodně nešlo o odpad. Nakonec úspěšná předloha hovoří za vše a toto její ztvárnění nebylo nijak tragické. Výhrady mám pouze k Jitce Čvančarové, která se mi tady nijak nelíbila. Nepopírám ovšem, že v mé ložnici by se mi líbila více. Jan Budař byl kouzelný a Martha Issová, ač mnoho lidí sere, prostě umí hrát , ať se vám to líbí nebo ne.(18.5.2009)