Natěrač (TV film)

Komedie

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd

Nepřišlo mi to tak hrozný aby to muselo mít 45 %. Divadelní hra přenesená na televizní obrazovku. Docela jsem se i nasmál. Líbili se mi všichni herci hlavně Budař to je jas. Ten to zvládl s přehledem a s nadsázkou, která mi k tej roli vcelku pasovala. Film nemá větší ambice, než aby na něj lidi koukali večír v televizi. Tam byl uveden a tam taky patří. Nic víc nic míň v tom nehledám. Tři hvězdy si zaslouží si myslím.(22.3.2011)

Výborná hra, skvěle vymyšlené dialogy třech postav, rovněž sqěle zahrané, bavila jsem se od začátku! Jitce Čvančarové cukaly koutky častěji, co jsem si všimla. Myslím si, že to nahrané nebylo a troufám si říct, že být vážný v situaci, kdy se bavíte s Honzou Budařem, který je vynikající komediální herec, musí být nadlidský výkon. Konečná scéna, kdy se setkají všichni tři, byla z celé hry nejlepší. Jsem si jistá, že se museli řezat všichni z filmového štábu, nevěřím, že ne! :-)(21.12.2013)

• gudaulin

Říká se třikrát a dost, ale v případě nováckých televizních inscenací mi stačí dvakrát podobný zážitek a napotřetí ušetřím čas na něco užitečnějšího. Mr. Johnson byl docela průšvih, ale Natěrač mu to myslím natřel. Divadelní hru neznám, ale její převedení na televizní obrazovku není ani tak humorné, jako spíš představuje festival trapnosti. Herci neskutečně přehrávají, což sice může být a také patrně do značné míry je záměr, jenže je to křečovité a lacině podbízivé. Čvančarová je podprůměrná herečka, která se hodí maximálně tak do telenovely. Celkově je to inscenace pro pravidelné čtenáře Blesku a diváky odchované Tele Tele. Celkový dojem: 20 %.(19.5.2009)

• Radek.SCH

Tak TV Film tentokrát ne od ČT, ale od Novy. Ukázky rozhodně přilákaly víc diváků Výměny manželek, než fanoušků filmových klubů. Adaptace divadelní hry. Issová a Budař. Bohužel jede ve stejných kolejích, jako absolutní většina českých TV Filmů. Mizerný vizuál. Obyčejné téma. Žádná převratná filmařina. Hlavně, aby se to mohlo vysílat před dvaadvacátou hodinou.(18.5.2009)

• PaRi

Upřímně jsem se snažil, ale fakt jsem to nedokázal dokoukat. Další velmi špatný pokus převést úspěšnou divadelní hru do TV inscenace. Naposledy jsem takový mistrný převod viděl od režiséra Vladimíra Síse, ale to už bude skoro 30 let. Poslední leč se ten kousek jmenoval a byl to neuvěřitelný devadesátiminutový herecký koncert Bolka Polívky a Jiřího Pechy. Jenže to byl film a ne TV inscenace a Sís byl jeden z mála režisérů, který uměl divadlo přenést do filmu, neublížit mu, ba mu ještě nějaký ten další rozměr dal navíc. Vzpomínáte na jeho další mistrný převod divadelního představení na filmové plátno na Baladu pro banditu? Copak Brabec tyto nádherné příklady neviděl?(18.5.2009)