Cela 2

Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, 2009, 94 min

Představte si sériového vraha, který své oběti přivádí do stavu klinické smrti a pak je opět probouzí k životu – znovu a znovu, dokud nezačnou prosit o smrt. Krásná vyšetřovatelka s paranormálními schopnostmi Maya Casteneda byla jeho poslední obětí a než utekla, přísahala svému mučiteli pomstu. Nyní se Kasp vrací a FBI zapojuje do pátrání po nepolapitelném monstru i Mayu. A ona brzy zjistí, že jediný způsob, jak může Kaspa objevit, je vstoupit do jeho mysli. Je tu ale nebezpečí: pokud Maya ve vrahově mozku zemře, zemře i ve skutečném životě! Stejně jako předtím Cela, je i Cela 2 ohromující směsí fantazie a reality, sci-fi a thrilleru, který vstupuje do nevídaného prostoru strachu a síly: do myšlenek psychopata. Dále hrají Chris Bruno (Mrtvá zóna), Frank Whaley (World Trade Center) a Bart Johnson (Muzikál ze střední). (oficiální text distributora)

castor

Jednička byla dravým a zvráceným výletem do mysli psychopata, vizuálně vymakaná, pestrá a velmi důkladná. Sympaticky „mimo“ byl i soundtrack Howarda Shorea. Dvojka, která nemá se slušnou jedničkou pranic společného, je scénáristickou impotencí, režijně nezvládnutým brakem, jehož vizuální kvality jsou ostudné. Ztráta času!! ()

Wacoslav1

Já to vzdávám. Tady zase někdo šel a řekl si, že musí stůj co stůj natočit pokračování geniáního prvního filmu a prostě se na tom názvu a námětu lehce přiživit. Neříkám, že je to úplně nekoukatelnej shit (viděl jsem i dost horší) a jako samostatnej film by to možná obstálo, ale jmenuje se to Cela 2 a to je zásadní chyba.30% ()

Ketri odpad!

Doufám, že distributoři tohoto "filmu" opatří obal DVD povinným nápisem "Upozornění: Sledování tohoto filmu způsobuje těžké poškození duševního zdraví!" Chtěla jsem dát jednu hvězdu za záběry přírody, které prokládají závěrečné titulky a také z vděčnosti, že jsem to přežila . No, ale pak jsem si říkala, že tvůrci oblétali půjčeným vrtulníkem jednu horu. No holt si museli udělat alespoň výlet, když patrně zapůjčení vrtulníku byla největší položka z rozpočtu filmu. ()

obitus odpad!

Pokračování zbytečnější než kamasutra v klášteře. Už první díl mě příliš nezaujal, i když určité (vizuální) kvality mu upřít nelze. To dvojka mou pozornost neudržela ani svou výtvarnou stránkou, která je až překvapivě krotká. Tvůrci film poslali rovnou na DVD a já rovnou do koše. Absolutní ztráta času. ()

Phobia

Zatímco první "Cela" zaujala nevšední zápletkou, znepokojivými surreálnými obrazy a rozpočet pamatoval dokonce na opravdové herce, "Cela 2" se hrdě vydala odlišnou cestou. Tvůrci se vysrali na logiku, atmosféru i efekty, herce rekrutovali mezi svými (leckdy incestem plozenými) příbuznými a do hlavní role nechali prokouřit ohavnou silikonovou brunetu s konstantně eroticky pootevřenými rty. Předchozí koncept vstupování do lidské mysli byl degradován na úroveň pořadu EZO.tv a vůbec by filmu prospělo nespojovat se s povedeným předchůdcem a zvolit třeba název "Štětka se zelenou diodou na čele". Na odpad mám ještě nižší kritéria, než předvedli Tim Iacofano a jeho parta, přesto doporučuji tuhle hromádku hnoje zeširoka obejít každému a zvláště těm divákům, kterým se starší sestřička "Cela" s Jennifer Lopez a Vincentem D'Onofriem líbila. 20% ()

• Natáčení probíhalo ve státě Utah v Americkém Salt Lake City (Terva)