poster

Bernard (TV seriál)

 • Francie

  Bernard

 • Slovensko

  Bernard na rybách

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Jižní Korea / Španělsko, 2004, 156x3 min

Scénář:

Iñaki San Román

Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

 • Ainy
  ***

  no ... čekala jsem od toho pravda trochu víc. Ani dceru mou nijak zvlášť nezaujal .. pár momentů tam ale bylo, kterým se člověk i zasmál, ale jinak celkově nemastné, neslané ... znám lepší animáky ;-)(3.10.2011)

 • Ded@M@tes
  ***

  Srandovnější animovaný seriál s polárním medvědem Bernardem a jeho menší, ale někdy dosti vtipné dobrodružství. Dávám jen průměr za pár slabších epizod. / Viděné epizody *22.dílů / ( Hodnocení: 5/10 )(27.5.2012)

 • D.Moore
  ****

  Některé scénky vás rozesmějí k slzám (horolezec, padák...), některé prostě jen rozesmějí a jen pár jich je předvídatelných, ne-li trapných nebo infantilních. Přesto ale obrovská zábava, pro milovníky pixarovských kraťasů (jimž se Bernard nevyrovná) a Happy tree friends (s nimiž se zase nemůže měřit co do drsnosti - naštěstí) určitě dobrá volba.(8.9.2009)

 • Pluhy
  **

  Není to naprostý propadák, jen jsem se za celou dobu ani jednou nezasmál. Animace vypadá velmi moderně jen pokud je statická, jakmile se vše začne hýbat působí spíše průměrně až podprůměrně. Pokud ale chcete své ratolesti pustit něco neutrálního, tak v tomto případě nejspíš neprohloupíte.(5.9.2009)

 • PauloZ
  **

  Animačně to není zdaleka 100%, má to nedostatky. Jde poznat, že to je levná animace. Propadák to určitě není, zkuste si něco vymodelovat např. v Cinema 4D a pak to rozpohybovat :) Pro mě je to obstojné a člověk si u toho v klidu oddychne.(23.4.2010)

 • Diamant

  Seriál má 52 epizód. Každá trvá asi 3 minúty. Zatiaľ som videl 26, ktoré firma Urania uviedla pod spoločným názvom "Bernard: Na rybách". Pochváliť treba výbornú grafiku, napríklad do detailov vykreslené prostredie (príroda, mesto), čo mnohé iné animované seriály, či filmy vedome alebo nevedome zanedbávajú. Zatiaľ hodnotím štyrmi hviezdičkami a za najlepšie epizódy považujem: "Bankovka", "Korčuliar", "Korčuľovanie".(30.12.2009)

 • tomeek
  odpad!

  To má být zábavné? Animace je trhaná, vzhledově je to jak studentský film - věděl bych o lepších seriálech pro děti. Trapas.(23.11.2010)

 • T-pack
  **

  Pamatuji si mé první setkání s Bernardem na youtube (to už je nějakých let zpátky) a to v nezapomenutelné epizodě s padákem a kaktusy. Řehtal jsem se tehdy jako maniak, medvěd měl ten správný hloupý kukuč a jeho bezmocnost při bolestivém padání do kaktusů za doprovodu té nejlépe vybrané písničky dělaly z dílu neuvěřitelně komickou grotesku. Byl jsem proto rád, když jsem zahlédl postavu Bernarda i na HBO. Jenže seriál mě zklamal. Je nevtipný, animace (ač na první pohled hezká) příšerná a zápletka s jediným záměrem - dát medvědovi na zadek. Ta druhá hvězdička je čistě jen za díl s kaktusem, protože ten patří mezi to nejzábavnější, co jsem na internetu viděl.(20.7.2011)

 • honajz2
  **

  Ale jo, nějaký epizody ten určitý humor mají. Ale pořád to není ono...(1.11.2014)

 • chaometic
  *

  Ono je to vlastně ve stylu moucha. Je to tak ujeté a bláznivé, že se na to jen tak znovu nepodívám. Nic proti animovaným seriálům. Na tohle už jsem starej. Ta ta ta ty dy dy daaa---za písničku na začátku.(13.11.2010)

 • Milan25
  odpad!

  To je jedna z nejhorších věcí, která kdy na HBO byla k vidění.(23.11.2010)

 • TomasKotlant
  **

  Příšerná digitální animace a průměrná sranda. Aspoň, že je to krátký. *** Ve zkratce: Že je ten lední méďa šíleně vtipnej?(14.6.2010)

 • elephne
  *

  Trapné, pro děti nevýchovné (viz díl s jabloní.....ufo, to jako vážně????). Po shlédnutí 2 epizod a sledování nepovedené animace už never more.(24.10.2013)

 • tonton78
  ***

  pohodový animovaný kraťas. co jste od toho jako čekali???(12.10.2017)

 • kolly13
  ****

  Máme to rádi i s dětmi a někdy se my dospělí smějeme tak, že děti nechápou (Noční můra, Talisman). Jednoduché, vtipné, bez ambice být extra. Dobrý gag na večer.(22.9.2014)

 • Potjoc
  ***

  Ze začátku jsem to nebral za nic extra, ačkoli jsem nápad bral za výborné. Animace je trhaná, i když prostředí je o něco hezčí. Typická groteska, jak to mám rád. Založené na tom, jak Bernard padá a zraní se na konci dílu. Kdybych to viděl před rokem 2009, tak by mi bylo Bernarda líto. Teď se ale bavím. Ovšem ty díly, kde sportuje s tučňákem, se mi už nelíbili, i když už animace je plynulá. Je to tím, že sport mě nezajímá. EDIT a SPOILER: Byly tam dva díly Bernarda, které byly ani ne groteskní ale spíš málem tragické, i na poměry toho seriálu: Jeden díl o minci v metru, Bernard měl hlavu přiskřípnutou v dveřích metra, metro se rozjelo a Bernard se blížil ke zdi u tunelu. Vypadalo to, že to málem utrhne hlavu Bernardovi. Další díl, Bernard zachraňuje květinu v silnici, projíždějící auto zastaví přímo těsně u hlavy Bernarda, ale pak jiné auto za tím první vrazí do prvního. Kdyby to dál nepokračovalo a nebyl jiný konec, byl by už tragický konec Bernarda.(1.2.2016)

 • Jablkohruska
  **

  Zhlédl jsem celkem 26 epizod tohoto seriálu (pod názvem "Bernard sportovcem") a většinou jsem se příliš nebavil. Možná je to ale jen tím, že už zkrátka nejsem v tom správném věku. Je však nutno říct, že značné procento vtipů je založeno pouze na tom, že Bernard uklouzne a spadne - to se stane ve většině dílů alespoň jednou a dokonce pokaždé se stejným otravným zvukem. Některé epizody jsou také oproti ostatním hůře animované (animace je trhaná, méně plynulá). Zařazuji do lehkého podprůměru. 40%(26.8.2013)