Epizody(24)

Druhá séria absolútne vysvetluje to, čo bolo možné vidieť v prvej. Opäť sa stretneme so všetkými postavami a zistíme aj to, prečo bolo v prvej sezóne možné vidieť príbehy s rôznymi koncami. Zlo, ktoré vyčína v Hinamizawe a spôsobuje úmrtia, má svoj pôvod. Jediná možnosť, ako ho zastaviť, je to, aby sa všetci spojili a bojovali proti nemu. (Hees)

TomX2

Higurashi no naku koro ni Kai síce úplne nevysvetluje udalosti z prvej série a stále po sebe zanecháva veľa otázok, no tento fakt vôbec znevažuje kvality tohto diela, naopak, núti diváka nad týmto kúskom stále rozmýšľať aj niekoľko dní po projekcii. Čo sa týka pozitívnych/negatívnych stránok seriálu, Kai o niečo prevyšuje prvú sériu, no stále je na podobnej úrovni. Morbidita, mysteriózno, fantázia, zlý pocit z neznámeho, atmosféra, tajomno...všetko, čo fungovalo v prvej sérii, dobre funguje aj tu. A možno ešte lepšie. ()

SonGokussj

Úžasné rozuzlení všeho, na co jste se v první sezóně ptali. Dle mého by mělo být Higurashi no Naku Koro Ni a Higurashi no Naku Koro Ni Kai jen jedna série. Člověk může ztratit zájem po shlédnutí první sérky a přemýšlet, zda se vůbec pustit do druhé. Ale jak vidíte i z hodnocení - ti, kteří to udělali, dostali luxusní zakončení. Za úžasný příběh, morbiditu a postavu s rohy a červenýma očima: 85% ()

Starletka

Druhá série konečně přináší vysvětlení, opravu hustou atmosféru a skvělý příběh plný zvratů - prostě všechno co slibovala série první, ale ani trochu nenaplnila. 7,5/10 ()

Sokka_

Tohle byl obrovský rozdíl mezi první a druhou sérií, jsem rád, že jsem se k tomu dokopal! Bylo to fakt bezvadně promyšlený a strašně mě to bavilo."Perhaps living without a sin is a sin itself." -Rika Furude ()

Hees

Tak až tu sa dozvieme čo sa v prvej sezóne http://www.csfd.cz/film/224144-higurashi-no-naku-koro-ni/ vlastne dialo a prečo sa to dialo a to až v druhej polovici. Musíme si teda zopár dielov počkať, ale potom nasleduje vysvetlenie všetkého. Preto kto vydržal pozerať s počiatku nepochopiteľné a v podstate, ako keby rozdiele časti mozaiky tak tomu bude do vienka daná odmena. Prvé diely som pozeral s časovými oneskoreniami a posledné diely som hltal ako nič a pozrel som ich v kuse za sebou. Najviac zaujme samozrejme príbeh a dôvod prečo sa to všetko deje. Naši hlavný hrdinovia na to prídu a snažia sa zlo zastaviť, ale nemajú to hneď všetko vyhrané musia bojovať o svoje životy. Viac priestoru dostávajú postavy a výborne je vysvetlený motív a pôvod celého zla. Motív v podstate je pochopiteľný tak sa dá vžiť do celého príbehu podstatne lepšie. Jedno z mojich obľúbených anime (hlavne za túto druhú sériu). ()

Lettanea

Všetko dobré z prvej série (okrem Riky) sa stráca, násilie sa uberie na minimum, a nakoniec nikto nepríde k ujme? Toto by som fakt od pokračovania prvej série nečakal. Hannyu je v podstate zbytočná postava, ostatné deti sú super úžasné a nejakých pár dospelých mužov so zbraňami je pre nich nič (ten skillshot so sudom v predposlednej časti ma fakt dostal do kolien). Čo som chcel som povedal v komentári pri prvej sérii, takže len znova : Polovicu vystrihnúť, prekopať, zvážnieť, deti obesiť a bude to úžasné. Príbeh vo svojej podstate je nadpriemerný, o tom nemôžem nič zle povedať ale spracovanie je... biedne. Skúsil by som Vizuálnu Novelu ale nejak nemám chuť... 3* ()

JohnyTrava

Tak a za mnou je posledný diel a skladačka je poskladaná alebo žeby nie? Tento krát nám kresla úmrtnosť a natiahla sa dĺžka príbehu čo však vôbec nevadí lebo atmosféra zostala viacmenej zachovaná, teda až na posledný príbeh, ale tam zas príjemná zmena prišla vhod. Nebudem sa viac rozpisovať, bo by som sa vracal asi ku komentu prvej série. U mňa za *****. ()

Koonix

[] Opening-Ending [] Tak občas aj s menším sebazaprením som dorazil druhú sériu, ktorá ponúka absolútne uzavretie všetkých dejových línií načrtnutých v prvej sérii. Od svojho predchodcu sa líši hlavne tým, že sa tu nedá nájsť ani nejaká snaha o budovanie "hororovej" atmosféry, čo možno nie je až tak na škodu, keďže s postupným odhaľovaním súvislostí sa mysteriózna zložka zo seriálu (skoro) úplne vytráca. Nejaké nadprirodzeno síce funguje ak to beriete ako celok, ale ak si vezmete jednotlivé príbehy/svety, nič nadprirodzené sa v nich vlastne nedeje. Najväčším problémom je, že aj keď sa tvorcovia snažia vytvoriť nejaké napätie, je to márne kvôli neuveriteľnej naivite (príkladom je pár posledných dielov kde je to najvýraznejšie - to už bolo moc aj na anime) príbehu. Za pár hodín nastražiť pasce po celom lese? Žiaden problém! A navyše dobro nerobí ani neustále apelovanie na priateľstvo, ktoré mi doteraz nikde nevadilo, ale tu ma vyslovene iritovalo. Dôvod? Keď predtým v tridsiatich epizódach vidíte, ako sa títo "priatelia" navzájom sekajú sekáčikmi na mäso, či nedajbože si rozbíjajú hlavy baseballovými pálkami, tažko sa nadchýnať nad krásnymi rečami. Hudobná stránka je síce opäť dobrá, a ani animácia mi už tak nevadila (zvykol som si), ale je to málo, a podľa hodnotení nielen tu, ale napríklad aj na myanimelist.net som čakal oveľa viac, ako síce uspokojivé, no naivné a nezaujímavé rozuzlenie. 6/10. ()

DaweForeman

No vzhledem k tomu jak končila předchozí série - s mnoha neobjasněnými věcmi, tak zde se vše konečně objasnilo. I když ke konci se objevila pár dalších zajímavostí, které by určitě stály za rozvedení. Každopádně tahle série má velice ubráno na vážnosti oproti první. Sice se konečně dočkáme nějakého toho závěru a pořád je to napínavé, ale hodně to kazí některé momenty, které jsou nemístné. Zaprvé je to neustálé nadhazování nejapného vtipkování uprostřed vážných scén a zadruhé několik hloupostí autora (jako např. že Mion nosí u sebe neustále zbraň, ale nepoužívá jí, i když jí jde o život nebo u ostatních, i když jsou ozbrojení, tak spíše si dělají ze svých nepřátel srandu, než aby je zabili - oproti tomu, jak se v první sérii vraždili navzájem). Hlavní podstatou příběhu je ona alternativní realita a vyhnutí se osudu, kdy platí ono známé "I kamínek dokáže spustit lavinu". ()

ikilledjenny

Tak jsem se po pár měsících vrátila do Hinamizawy. Rika bojuje s osudem, co to jen jde a nakonec ... no myslím, že jsem trošičku zmatená z poslední minuty posledního dílu, ale budu to považovat za happyend. Trošku té krvetam také bylo, a tentokrát šlo o napětí. Kvalitou je příběh srovnatelný s první sérií, kresba je stejná (a pořád mi moc nesedí) opening a ending skvělé. No teď už jen zkouknout Rei. ()

Nahmair

Áno, celé je to skvelé, úžasné, až na ten záver. POZOR SPOILER: Prečo po tom všetkom zabíjaní, v poslednom arku nikto nezomrie? Prečo sú zrazu všetci k sebe dobrí, a odpustenie môžu rozdávať plnými priehrštiami? Chápem, že autori chceli dať divákom morálny vzor, vidinu lepšieho sveta, hlboké posolstvo lásky, ale prečo to spravili tak neskutočne idiotsky? Prečo na konci všetky postavy tárajú samé gýčovité frázy? Prečo partia malých detí dokáže odzbrojiť špeciálnu jednotku profesionálov, bez zabíjania? Hlavný zláci sa zrazu správajú ako retardovaní, osobný strážca, po ktorom ide grupa nepriateľov nikoho nezabije, všetkých len dostane do bezvedomia.... Proste nuda. Des, hrôza. Kde je moje vytrhávanie nechtov? Kde sú ihli v onigiri? Posledný ark Higurashi no naku koro ni Kai pre mňa nie je ten seriál čo som pozeral. Je to jeho malý, retardovaný bratranec, ktorý ničí všetko dovtedy tak pracne budované. KONIEC SPOILERU Ostatné arky sú sami o sebe dosť dobré, ako som už písal na začiatku. ale čo na tom, keď koniec je taký ničomný. ()

Dajtin

Pre mna to koniec druhej serii/ posledny ark maximalne pochoval. Bol prilis presladeny, natahovany nelogickymi cinmi postav atd. A Vdaka za vynikajuce titulky vytvorene by Kožec. ()

Maou

Druhá séria "Higurashi" nadväzuje na tú prvú a brilantným spôsobom vysvetľuje predošlé udalosti. Hlavnou postavou už nie je Keichi, ale Rika, z ktorej pohľadu je rozprávaná väčšina príbehu. Motívy a správanie postáv v prvej sérii je uspokojivo vysvetlené a všetky otázky sú zodpovedané. ()

Yuninka

První serie ve mně zpočátku zanechala plno otazníků, zmatenosti, ale pořád jsem si říkala, tohle všechno má nějaký smysl a hryzalo mě to nedočkavostí, co zjistím. Druhá série seriálu mě nenechala ani vydechnout. Dramatické scénky a postupné zapadání kostiček puzzlů do sebe mě tak napnulo a šokovalo, že jsem seriál doslova zhltla. Po celou dobu si člověk vytváří určité teorie, jak co mohlo být a jak co se asi událo a i přesto, že jsem asi dvakrát narazila v anime na jisté nelogické situace, které mi nikdy nebyly odhaleny, zanechalo anime v mém srdci hodně dojmů. Rika je roztomilá dívenka, jejíž příběh nám vnáší brouka do hlavy do chvíle, než se dočkáme rozuzlení. S příchodem druhé série mě taktéž nesmírně okouzlila Hanyuu (i přesto, že si nikdo nevšiml, že má rohy), která nám dá celému příběhu smysl. Nastaly v anime chvíle, které na mě ne příliš příjemně působily, ale nijak neodradily. Ve chvíli kdy se mi odhalil celý příběh, jsem byla tímto anime opravdu nadšená. ()

Marikko

Člověk po 1 cikádách už od toho moc nečeká ale to je špatně protože 2 série přináší spousty nečekaných zvratů a finálního vysvětlení na které se v 1 sérii tak dlouho čekalo + zvrat s Takano která v 1 sérii hrála tak nepodstatnou roli že člověka ani nenapadlo se nad ní chvíli zamyslet ? A co nová postava která tam vlastně byla celou dobu? bomba .... jinak se to popsat nedá :) 5/5 ()