Udělej mi radost

Please, Please Me!

Komedie

Francie, 2009, 90 min

• hous.enka

Strašně rozvleklá francouzská komedie, ve které se, jak touž tak bývá, toho mnoho nestane. Ústřední dvojice mi nesedla, takže proto hodnotím pouhými dvěma hvězdičkami. Deborah Francois a její sestry v košili to zachránit už nedokázaly. Ale musím říct, že právě ta část s nimi mi pišla nejkomičtější. Jinak jsem pořád čekala, že se z toho stane šílená komedie o trapném tajném agentovi...(7.7.2015)

Jak to může vypadat, když vám dá vaše dívka svolení, abyste si vyrazili s jinou, a vy si vyrazíte s dcerou prezidenta, o tom je tato francouzská komedie. A nápad to rozhodně není špatný, naopak to docela dobře funguje, zvlášť když se na konci filmu hlavní hrdina po schůzce s prezidentovou dcerou a další zcela nečekané schůzce vrátí za svou původní přítelkyní a sdělují si dojmy z uplynulé noci. Dokonce je zde i několik vtipných momentů (obzvláště tedy scénka s japonským velvyslancem je hodně vtipná), ale nemohu si pomoci v tom, že tahle komedie nedokázala za celou dobu vybočit z průměru. Chyběl mi tu nějaký zajímavý nápad, něco originálního, něco, díky čemu bych si na tento film mohl za nějakou dobu bez sebevětšího problému vzpomenout. A nic takového zde bohužel není, a tak opět musím zopakovat stejně jako už u mnoha předchozích filmů, že tenhle film je jen další z řady průměrných komedií, které sice dokážou zabavit a pobavit, ale divák na ně hodně rychle zapomene. Nemám k tomu co více dodat, bonusové body navíc mohu připsat snad jen za půvabných a hodně atraktivních pět sester (kdo viděl tento film tak ví, co mám na mysli, dost také napoví pátá fotografie v galerii u tohoto filmu), ale ani to bohužel nestačí na lepší hodnocení, než jakým jsou tři zcela průměrné hvězdičky, které tomuto filmu uděluji.(24.6.2010)

Příjemné překvapení ;-) tak jemné, že jsem myslel, že to točila žena - připomělo mi to film "Ztraceno v překladu". Trošku více konverzační a méně akční, také scény týkající se vztahu muž-žena nejdou zbytečně násilně do extrému. Myslím, že film příjemně překvapí i další mě podobné krevní skupiny ;-) svěží, nápaditý ... určitě zkusím ještě něco od Moureta :-)(10.11.2012)

To si to takhle přepínám z jednoho kanálu na druhej. Bratranec mi vedle televize řve, že mu do štítů v jedný hře kropí jednu ránu za druhou nějakej mušketýr a já narazím na začátek filmu, kde mě zaujmou především fantasticky vypadající holky. Ale jakože fakt desítky se vším všudy. Po chvíli koukání a pár vtipných scén už i bratranec ignoruje hru a čumí jak puk na slet scén, které výborně šlapou, mají nápad a hlavně neskutečně baví. Emmanuel Mouret mi příjde jako naprosto typickej Francouz, který by mě mohl svými filmy dobře bavit. Nechápu ale, proč pak má tak nízké hodnocení. Dle mého ten slet scének v jednom bláznivém příběhu, kde on je frajer, všecky ženský světa se na něj lepí, a on vlastně pořádně neřekne ani slovo, je docela fajn. určitě mi s tím udělal radost a určitě se budu těšit na další jeho filmy, protože takové komedie dokáží pohladit na duši pokaždé, kdy se vidí. A ty u jednoho shlédnutí určitě neskončí.(10.8.2010)

Lehký dadaismus v současné francouzské praxi. 1) 39letý scénárista, režisér a představitel hlavní role Emmanuel Mouret (Jean Jacques) stvořil burlesku na typicky francouzské téma - věra a nevěra. Bohužel však výborné nápady se mu podařilo přenést ze scénáře do filmové podoby jen chvílemi a jen částečně. Vedle špičkových "mister beanovských" scén (mezi nimiž jednoznačně hraje prim ta s japonským velvyslancem) je ve filmu mnoho obrazů, které na divákově tváři vyvolají maximálně jemné pousmání, a hodně dalších situací, které vyšumí někam do ztracena. Celý film je takový, jeho vrchol je někde uprostřed, zatímco začátek i konec je poněkud rozpačitý. 2) Text distributora, jako už mnohokrát, zbytečně a nepřesně prozrazuje dílčí pointu.(24.1.2011)