Král hadů (TV film)

Carlos Silva Da Silva

Kostýmy:

Sonia Despotova
  • beso74

Nápad s pravidlami zaobchádzania s nebezpečným hadom akosi až príliš pripomína to, čo som už videl v Gremlinsoch. Ináč je to zúfala nuda, kde najviac zmyslu pre humor preukázal človek, ktorý mal na starosti triky, nielenže výsledkom jeho šikovnosti je akýsi mutant skombinovaný z farebného podlhovastého balónika a had-ici, ktorý má rad hru na skrývačky a zábavný park, ktorý by najradšej zožral...(21.5.2012)

• maniak.sused

Jedna hviezdička je hlavne za základnú premisu - z párcentimetrového hada doneseného v malej dózičke z obchodu zo zvieratami sa postupne stáva stále väčšie a väčšie monštrum. V rámci žánru pomerne originálne. Kurín po nájazde hada tiež pekne krvavý. Inak však Nu Image opäť dokazuje, že v súboji o ,,Eda Wooda filmových štúdii" je stále jasným kráľom Asylum a nevyzerá to, že by sa na tom malo v dohľadnej dobe niečo meniť. Je na škodu, že trademarkom tohto céčkového štúdia (či režiséra?!) sa v ich monster filmoch stáva úvodná retrospektívna sekvencia poukazujúca na to, že hlavnú postavu spája s dotyčným živočíšnym druhom nejaká trauma z minulosti (napr aj v Netvorovi z hlbín). Každý súdny divák predsa hľadá v týchto filmoch iba úchylnú ,,guilty pleasure" zábavu. A prezentovanie nejakých psychologických pohnútok postáv potom pôsobí ako päsť na oko. Čo sa týka samotného hada, bola to priama úmera. Čím bol väčší, tým vyzeral horšie spracovaný. Ale to je v podstate pochopiteľné a nepokladám to za mínus snímky, lebo dobré efekty by v tomto céčkovom subžánri mali asi taký efekt ako spomínané ,,presahy do tráum z minulosti".(14.11.2011)

• TERRORDROME

Milónta priemerná céčková variácia na tému obrovský had nie je príliš trápna a miestami je dokonca zábavná ( zožratá hlava, vytečený mozog ) ale rovnako zabudnuteľná ako všetky ostatné pred ňou. Deň po pozretí som sa úporne snažil spomenúť si ako ten had napokon skapal. Je ale fascinujúce ako vytrvalo sa točia ďalšie a ďalšie "hadoviny", tých ľudí to snáď nikdy neomrzí.(17.1.2011)

• drankeryth

Yeaahh indiansky legendarny had dostal chut na cerstvu krv nevinnych ludi v zapadnutom kraji. Cakal som, ze film sa bude niest v uplnych srackach, ale nestalo sa tak. Spracovanie pocitacoveho hada je na slusnej urovni a celkom slusne zabijal a prehlatal svoje obete. Na tvari mal dva smiesne rozky, ktore ma pobavili. Najprv si len vystacil s hydinou, ale to mu po case uz nestacilo a tak sa pustil do ludi. Celkom fajnove bolo divat sa, ako jedneho chytil za hlavu v obyvacke a nepustil ho, skoda ze neukazali ako ho zjedol. Najviac si zgustol v zabavnom lunaparku, kde na jednej atrakcii pocas jazdy jednemu zjedol hlavu. Najviac ma pobavil jeden indian, ktory sa hral na neohrozeneho Ramba a stale tvrdil ze indiany sa nikdy nevzdavaju. Ale ked ho had troska zranil na zemi, tak ho odvaha opustila a odovzdal noz inemu. Ten sa dal prehltnut a zvnutra hada rozparal a tak bolo po hadovi. Najvacsia sranda bola ked had prehltol jednu policajtku, ktora bola dlhsi cas v nom. Nechapem ako mohla dychat vo vnutri hada, ked tam nemala kyslik:)(16.1.2011)

• Carol Pifková

Bolo to zábavné pokiaľ to kamoši komentovali, ale potom keď už sme hore zostali len dvaja a bojovali sme s týmto tragickým snímkom už sa to vtipne brať nedalo a len sme sa zdesene dívali na to čo práve vidíme. Tá zvlečená hadia koža bola zrejme bublinková fólia. A efekty no neviem, nebol ten had náhodou maketa? Myslím si, že keby to hada nakreslím tak vyzerá na papieri stále lepšie ako tuto. Bolo to proste tragické. A tie monológy a dialógy..... no aspoň tie sa dali brať humorne. No ale stejnak to bolo na úrovni škôlkarov.(17.6.2014)