Geukhanjikeob

• Nový Zéland

Extreme Job

Komedie / Krimi

Jižní Korea, 2019, 111 min

Problém tohoto je v nevyrovnaném zpracování žánrů. Pokud ve filmu vládne komediální složka nemám prakticky co vytknout a opravdu jsem se bavil, včetně hlavní velmi originální zápletky, v momentě kdy ve filmu převládne kriminální složka, začínal mě docela nudit, vyjma akčních scén zejména fight chorea byla skvělá, trošku zamrzel krátký holčíčí fight protože na ten jsem se těšil už někdy od půlky filmu. Na poctivý tři, ale film s přehledem hrábne.(16.6.2019)

Každému, kdo aspoň trochu pronikl do korejského humoru je už asi jasné, že není nic, co by Korejce pobavilo tolik, jako banda nešikovných policistů. Pak už stačí třeba i ten nejjednodušší případ a můžou se dít velké věci. A to se tomuhle týmu s přehledem podařilo, protože takhle geniální zápletku si opravdu jen tak někdo nevystaví. Už jen kvůli tomuhle nápadu stojí za to to vidět. Herecké výkony jsou až nezvykle vyrovnané, nikdo moc nevyčnívá, všichni táhnou za jedno lano přibližně stejnou silou, a příběhu to takhle svědčí. Film se mi líbil a určitě je možné, že si ho pustím někdy znovu, ale přece jen jsem po doporučení přímo od korejských kamarádů a nebývale vysoké návštěvnosti v kinech čekala ještě větší pecku, 4*(11.8.2019)

Nic není nemožné. Třeba ani to, že banda na první pohled packalů, kterým se v jejich detektivní práci zrovna příliš nedaří, dokáže za pomoci chytrosti a svých dobře utajených předností zlikvidovat jeden gang. A možná si u toho ještě zvládnou otevřít úspěšnou kuřecí restauraci. Tahle krimikomedie nabízí řadu scén, které mě dokázaly pobavit takovým způsobem, že jsem šel obrazně řečeno do kolen. Jenže bohužel zatímco komediální část je suverénně za pět hvězd, ta dramatická výplň je roztahaná, chvílemi nudná a ubírá strašně celému filmu na tempu. Skvostné komediální nápady vyšperkované až do absolutna se bohužel střídají s těmi méně zajímavými, a tak je výsledným dojmem částečně zdlouhavý a částečně nudný film, což má za následek rozporuplné pocity, jak se k hodnocení postavit. Tuhle partičku hlavních hrdinů totiž nelze nemilovat, dokonce jim člověk i fandí, ale kde je ta hranice mezi průměrem a nadprůměrem, to se ptám sám sebe. V tomhle případě u mě asi zvítězí ta komediální vyšperkovanost a přikloním se k mírnému nadprůměru. Rozhodně se ale jedná o příjemné překvapení z daleké Jižní Korey. [27. Art film Fest Košice](16.6.2019)

Mila hovadina s genialnym uvodom a obcasnym skvelym gagom. Bohuzial akonahle sa zacne riesit kriminalna linka je to neuveritelna nuda. Doma by som to mozno nedokukal, no v ramci festivalu vsak ide o velmi zabavnu zalezitost. Trochu mi to pripominalo filmy z Bessonovej produkcie. 6/10(18.6.2019)

Super krimi komedie, i když je to spíš víc komedie a nějaké to vyšetřovaní stojí v pozadí, ale i tak dobře se na to kouká a nenudí to. Na akci dojde až v posledních třiceti minutách, ale je parádně udělaná, sice neni nijak dramatická (Midnight Runners) a ani bolestivá (Veteran), ale je to kvalitní standart. Nápad okupovat kuřecí restaurací a nemít tam kuře, to bylo geniální. Co mně asi nejvíc mrzí, že hlavní hrdinové postrádají lepší vykreslení jejich osobností, něco málo se o nich dozvíme, ale je to jenom málo, chtělo by to trochu víc rozvést, soustředit se primárně na ně a né tucet dalších postav. Ale to asi tak vše co by se dalo vytknout a je to takové, mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale musím dát tři, u jiných filmů tohohle typu, sem se buď víc bavil a nebo byl víc napnutý.(12.8.2019)

Parta na prvý pohľad full retard policajtov sa v utajení ako majitelia kuracej reštaurácie snažia dostať skupinu drogových priekupníkov. Tentokrát sa humor vydaril a nepripadal mi trápny. Práve naopak. Viackrát ma rozosmial. Naháňačkový úvod mi pripomenul staré francúzske komédie. Následne sa dej na dlho udomácni v reštaurácii, takže akcia ustúpi ale humor stále nepoľaví. Až behom druhej tretiny filmu začne trochu dochádzať dych, ale dostatočne to vynahradí akčné finále s tradičnou hromadnou bitkou. Škoda len, že najlepšie akčné kúsky sú v úvode a následné bitky sú len solídnym kórejským štandardom. Čo sa vydarilo sú postavy, ktoré sú fakt vtipné. Mrzelo ma len, že každý z nich nemal nejakú vedľajšiu podzápletku, aby ešte viac vynikli. Herecké obsadenie je zložené z pre mňa menej známych hercov, ale potešili ma aspoň dvaja moji obľúbenci. Ha-kyun Shin ako hlavný záporák a Dong-hwi Lee ako jeden z policajtov. Vo finále ma zase dostala do kolien pesnička Leslieho Cheunga z filmu A Better Tomorrow a do toho kamerový nájazd jak vo finále A Better Tomorrow 2. To že sa finále odohráva v doku tiež nebude náhoda. Výsledkom je skvelá komédia s pár akčnými scénami v americkom štýle, takže by to malo sadnúť aj nášmu typickému divákovi. P.S: Pokiaľ ste zloduch, tak si dávajte v Kórey bacha na autobusy. 8/10.(25.7.2019)

Na tenhle filmík jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla první ukázky. Vypadalo to zábavně, skvělý obsazení a i mě zaujal neotřelý příběh, kdy se policejní jednotka pustí do provozování kuřecí restaurace, aby dopadli šéfa gangu obchodujícího s drogami. No a ve výsledku velká spokojenost. Na začátku jsem se při některých scénách smála na celý kolo, škoda, že pak z humoru polevili a do popředí se dostalo vyšetřování případu a akce, ale i tak to rozhodně stálo za zkouknutí. Po Midnight Runners první JK komedie, která se mi fakt líbila. Přeloženo.(22.7.2019)

Vážně originální zápletka a slušné charaktery. V podstatě to má něco z Policejní akademie a je to napůl parodie. Komediální část se skutečně občas řežete smíchy a díky tomu je policejní část zápletky hůř uvěřitelná. Padnouši jsou jako z béčkového krimi. Ale závěrečná bitka velmi dobrá a celkově jsem se fakt bavil.(26.7.2019)

Výborně natočeno a gagy jsou taky povedené, lehce tomu ubírá závěrečná řežba, která je trochu úmorná. Přesto jde o jednu z nejpovedenějších korejských komedií, které jsem viděl.(25.7.2019)

• Mamlas

Blbé, trapné, nezábavné, nudné, užvatlané, uřvané, dlouhé.(10.8.2019)

Skupinka policajtov sleduje narkobarona z rodinnej restauracie na vyprazane kurcata,samozrejme je jasne,ze to prinasa vela humornych situacii,skvela komedia z Juznej Korei so sympatickym hereckym obsadenim,za mna plne hodnotenie...:-)(28.7.2019)