Výlet do Saint Tropez

• Francie

Les Randonneurs à Saint-Tropez

Komedie

Francie, 2008, 101 min

Lehká nenáročná komedie, která ukazuje všední problémy lidí středního věku, jejich radosti i starosti, to vše v krásném prostředí Azurového pobřeří s oblíbeným letoviskem Saint Tropez. Občas trochu roztahané, ale jinak pohoda. Takový normální průměr, ale dávám 4*, jednu navíc za film z mého oblíbeného místa, který tedy nesmí chybět v mé filmotéce.(4.4.2012)

• Lacike

Styria nudni trupaci sa vydaju na dovolenku do Saint Tropez a ma to byt velka sranda. No a nie je a nepomoze ani to, ze sa k nim pripoji skvely komik Benoît Poelvoorde. Hlavny problem je, ze tam ani nie je vela prilezitosti k nejakym vtipom. Akokeby si tvorcovia pomysleli, ze uplne staci, ked hlavnu zostavu nehcaju spolu improvizovat a zabava sa dostavi sama. No, nedostavila sa. Nevidel som prvy diel tphto filmu, ale pokial je taky nudny ako toto, tak ho ani nechcem vidiet.(28.10.2012)

• MáŠa

Jako film v pohodě, ale tak trochu o ničem. Možná to mohlo být trošku míň umělečtější a místo toho tam dát trošku víc adrenalinu. Tady vlastně sledujeme jen takový dějový popis, jak kdybych byl na dovolený třeba já. Člověk furt tak nějak tuší, že tam něco nesedí, že se něco stane, a ono to výústění se objeví někde pět minut před koncem jen zprostředkovaně. To by byly lepší konfrontační situace někde na místě.(18.8.2009)

• Georgex

Pohodová francouzská komedie, která oslní zejména skvělou atmosférou malebného Saint Tropez a přítomností oblíbeného komika Beoita Poelvoordeho, který vtipné situace doslova přitahuje a nebýt jeho, tak se jedná o hodně podprůměrný počin. Je pravdou, že příběh je opravdu jednoduchý a dívat se na partu nesympatických a znuděných čtyřicátníků samo osobě není to pravé ořechové, nicméně to zachraňuje již zmíněný belgický komik, který se společně s Vincentem Elbazem postaral o poměrně solidní zábavu. Moje hodnocení 45%.(14.3.2015)

Pohodová francouzská komedie, která je jako stvořená pro odreagování v parném letním dni. První díl, na který tahle komedie navazuje, jsem bohužel neviděl, ale nijak zvlášť mi to nevadilo a užíval jsem si to i tak. Tahle komedie vlastně není o ničem jiném, nežli o tom, jak si partička čtyř lidí ve středních letech užívá prázdniny v Saint Tropez. Opalují se na pláži, užívají si vyjížďky na jachtě, účastní se večírků, užívají si milostných okouzlení, zkrátka typická prázdninová komedie, kde skutečně toho o moc víc, než jsem zde popsal, nenajdete. Sice je tato pohoda občas vystřídána telefonáty znepokojeného manžela jedné z účastnic této dovolené, ale jinak prázdninové idyle nic nebrání. Takže tohle je film opravdu vhodný především pro diváky, kteří se chtějí podívat, jak také může vypadat dovolená někoho jiného. Skoro by se dalo říci, že tady vlastně ani není příliš co hodnotit. Nijak pokažená komedie to není, ale o nijak bravurní film se rozhodně také nejedná. Několik vtipů se sice povedlo, ale jinak se jedná skutečně o obyčejný film na pobavení. A tak uděluji průměrné tři hvězdičky, více si tento film určitě nezaslouží.(25.7.2009)