Sekera je jediný lék. Jediné řešení je naprostá detoxikace. Mladý nadějný narkoman Martin (Jiří Krupica) je přinucen svým otcem (František Strnad) skončit s drogami. Zatímco se pokouší zbavit závislosti za pomoci psychoterapeuta Machovského (Miroslav Rataj), v temných zákoutích města maskovaný vrah brutálně masakruje každého, kdo má cokoliv společného s narkotiky. Pokud Martin nedokáže přestat, hrozí mu stejný osud. Krev smíchaná s heroinem teče špinavými ulicemi. Total Detox - slasher v klasickém střihu se vším, co k tomuto oblíbenému subžánru hororu patří. (oficiální text distributora)

J*A*S*M

Přestože jsem byl na Total Detox hodně zvědavý a těšil jsem se na něj, žádná vysoká očekávání jsem neměl. Protože natočit v českých amatérských podmínkách film (natož horor), který by nebyl i přes očividnou snahu a fanouškovské nadšení místy směšný... no, řekněme, že se s takovými dílky moc často nesetkáme. V Někdo tam dole mě má rád prokázal režisér porozumění žánru, nicméně z divácké nazaujaté pozice se dalo mít k filmu mnoho výhrad. Total Detox mě však překvapil, a to velmi mile. Především nad očekávání zajímavým příběhem a velice dobrou dramaturgií. Někteří herci pořád působí značně prkenně, většina je jich však snesitelně průměrná a dva nebo tři dokonce výborní. Celý film má nadto hodně znepokojivou špinavou atmosféru, což umocňuje povedené nekompromisní finále. Mám pocit, že v amatérských podmínkách to profesionálněji ani nejde. ()

Slasher

Předně DÍKY panu Vojkůvkovi za to, že když se mě cizinec zeptá na nějaký český slasher, konečně mu mám co říct (ČEPEL SMRTI mě docela bavila, ale v tomto případě jako by nebyla). Jinak ale žádná zvláštní spokojenost. Pravda, na poměry subžánru je to vymykající se film (snad by mu slušela spíše značka exploitation), na poměry amatérského filmu jasný nadstandard, který už i docela vypadá. Zásadní problém byl ale jednoduše ten, že mi to utíkalo čím dál pomaleji. Je úplně jedno, kolik toho "zabiják feťáků" v katovské kápi stihne vykosit, protože jednotlivé vraždy jsou jedna jak druhá jak přes kopírák - nuda. Ono vraždění je tu beztak na vedlejší koleji, ale hlavní příběh (mladíkovy drogové a domácí trampoty), ač má něco do sebe, postupem stopáže už také příliš nebaví. Ocenil jsem tak spíše různé potěšující maličkosti - porno časáky, plakáty na zdi, filmy ve filmu, poprsí, pár povedených vtípků a odkazů. Možná jen nejsem schopen plně docenit poctivou fanouškovskou/amatérskou práci, jakou tento film bezpochyby je. Upřímně, té kritiky je mi i trochu líto, ale nemůžu jinak. Díky za každý koukatelný český horor, rád se (pane režisére) podívám i na ten příští;) 6/10. ()

obitus

Na Total Detox jsem se těšil opravdu hodně a to ani ne proto, že je režisér můj kamarád, ale spíš vzhledem k faktu, že jeho předchozí počiny prostě byly dobré a tak jsem chtěl zjistit, jak dopadne na poli slasheru. A s výsledkem jsem velmi spokojený. Vojkůvkova největší síla byla zatím vždy v originálním a zajímavém příběhu a dobře napsaném scénáři a ani tentokrát tomu není jinak. Příběh je originální nejen zasazením do ryze specifického prostředí, ale i svým vývojem, což je u slasheru věc, která už z filmového světa prakticky vymizela. Technická stránka je velice kvalitní, jediné co zlobí (a vzhledem k rozpočtu se tomu nelze divit) je zvuk. Herecky je Total Detox na standardní české úrovni (ne, nemluvím teď o amatérských filmech), prakticky u žádné větší role jsem neměl problém s uvěřitelností. Otec hlavního hrdiny mi přišel dokonce naprosto vynikající. Hodně pomáhá, že herci nemusí pronáše šroubované věty, ale mluví jako normální moraváci. S tou spisovnou moravštinou mám trochu problém, kterého se asi nikdy nezbavím. Neubráním se srovnání s NTDTMR, proti kterému mi připadá Total Detox sevřenější a celý lépe šlapající. Aby taky ne, vždyť je to slasher (s pořádným bodycountem) standardního střihu, s maskovaným vrahem, originální zabijáckou zbraní, kozama, říznout muzikou, dobrou pointou a řadou velmi příjemných režisérských vychytávek a správně mířených odlehčení (Kamilové; citace Raimiho...). Co víc si přát? Snad aby dal Romanovi někdo prachy na další film. ()

Ruut

Celkově povedenější než předchozí Vojkůvkův film. Herci jsou určitě kvalitnější (zázrak na to, že hrají zdarma). Opět je tu ale dost mizerné osvětlení a asi na Vojkůvku už tradiční rozpad děje v poslední třetině filmu, po vynikající prostřední části. Držím pálce a těším se na třetí pokus, kde to jistě mistr režisér (mimochodem i slušný herec) vychytá k hororové dokonalosti. ()

Bloody13

Konečně pořádný český slasher. Jde vidět, že Roman Vojkůvka si je zase o něco jistější v kramflecích, film od filmu nabírá na zkušenostech a za kamerou vyspívá. Není to jen o lepších hercích, kteří jsou tu příjemně reální a prostě živější. Je to taky o detailech. Pan režisér (kdyby jenom režisér, Roman si tu dělal v podstatě všechno sám, takže klobouk dolů) si vyhrál i u drobností jako plakáty na zdech, vlastní filmy v televizi nebo hlášky typu "My všichni jsme Kamilové". Bezva je i nečekaně vysoký bodycount a přehlídka krásných koziček. Pokud by dal někdo Vojkůvkovi peníze na další film a volnou ruku, není nejmenší pochyb o tom, že by to byla parádní podívaná. Samozřejmě i s lepším zvukem a nápaditějším kydlením dětí. ()

• Vo filme zaznie viackrát pieseň od českej punkovej skupiny Pipes and pints. (PiskotkOi)