Domov snů

維多利亞壹號

Wai dor lei ah yut ho

Horor / Drama / Komedie

Hong Kong, 2010, 92 min

Film, který nepředstavoval nesmrtelného hrdinu jako třeba Jasona nebo Freddyho, ale postavu, která se rovná všem ostatním. Při soubojích konečně i tato postava utržila zranění, která byla celkem nechutná. Po dějové línii se mi film líbil celkem v obou směrech. Konec filmu mě nepřekvapil, protože jsem si dal 5 a 5 dohromady a bylo celkem jasné, proč toto hlavní hrdinka dělá. Je mi jedno jestli je to podle pravdy nebo ne, ale bylo to, jak to říct ... hustýý :)(6.6.2011)

Když tě sere svět, naser se taky a jdi mu to nandat. Huh, trochu zvláštní a pro mě svým způsobem překvapující hong kongský film kombinující v podstatě sociální drama reagující na aktuální situaci a slasher/home invasion krvák. A jak je to drama pochmurné a zdrcující, tak je krvák krvavý, nápaditý a zručný. Ony jako by ty dvě části do sebe nijak nezapadaly, ale namíchané je to přijatelně a všechno plyne hezky jak má. Docela zajímavé postavy, šílené scény, obstojné herectví. Prostě zvláštní.(25.9.2014)

Vždycky jsem si přál dívku dost hezkou, aby v pětatřiceti nadzvedla stůl, u kterého sedí mí kámoši,když ona zrovna přichází do pokoje. Dívku, která vydělává pěkný penízky, protože je hlavička študovaná, která po večerech zabíjí náhodné nájemníky, protože ta její hlavička je zároveň pěkně pojebaná. Dívku, která nemá vyjasněnou minulost ani vztahy se svým tatíkem, a tak nevím jestli mě chce kouřit nebo mně zhasínat cigaretu o bradavku. Domov snů je sexy žánrový mix, který se mi podobá. Sociálně-politická kritika řízlá perverzí, násilím, šikmýma očima, nahými ňádry, zvráceným vtipem i vtipnou zvráceností. Mňaminky mňam.(6.12.2011)

Nevšední asijský návod na snížení ceny předražených bytů. A že byste to do té 45 kilogramové asijské samice neřekli, jak je schopná situaci rázně řešit. Vše je to o motivaci. Pak najednou zjistíte, že máte žaludek i na vyhřezlá střeva, uřízlý penis, nebo vrh těhotnou ženou o zem. Pokud snesete trochu té zabijačky, nemá to chybu. Sem tam prošpikované velmi legračním asijským sexem. Samice mají takové fyzicky úhledné, ale ten projev při šukání mě vskutku rozesmíval, to pištění stojí za pozornost. Ona to ve finále byla vážně komedie:)(29.10.2012)

Veľmi zaujímavá vec, ktorá isto stojí za pozornosť i keď výhrady by boli. Čo sa gore týka, nemám čo vytknúť. Tá brutalita je ozaj šialená a tak originálna, že ostatní majú čo robiť aby sa jej aspoň vyrovnali. Ale tá sociálna čas filmu sa mi tam proste nehodila. Dosť ma to vysvetľovanie nudilo a zbytočne podrážalo nohy bezkonkurenčnej-gore časti filmu. Z posledných, podobných filmov skôr ďalej odporučím rovnako šialený I Saw the Devil. PS: to gore ozaj stojí za pozornosť!(10.2.2011)