Domov snů

維多利亞壹號

Wai dor lei ah yut ho

Horor / Drama / Komedie

Hong Kong, 2010, 92 min

Cheng žije od malička so svojou rodinou v stiesnenom byte v Hong Kongu. Má však obrovský sen. Kúpiť jedného dňa byt s výhľadom na oceán, aby tak splnila sen svojmu otcovi. Ceny nemovitostí sa však v tomto meste dostávajú na maximá. Za dvoj izbový byt, 55 metrov štvorcových - 7 miliónov €. Priemerný plat občana je tisíc €. Cheng je jedným z nich. Nakoľko si vysnívaný byt nemôže dovoliť, rozhodne sa pre krvilačný plán. Byt chce za každú cenu! Spôsob, akým režisér vysvetľuje konanie hlavnej postavy, je výnimočný. Prelínanie dejových osí a následne splynutie do záverečného rozuzlenia je originálny natoľko, že vďaka týmto dôvodom dosahuje tento film nadpriemer. Aj spôsoby vrážd sú zaujímavejšie, ako pri iných snímkoch. Presto všetko to nebude viac ako tri hviezdy a úroveň 70 %. Miestami mi prišiel film monotónny, bez "charizmy". Takmer ma vôbec nevtiahol do deja. Najväčším problémom je totiž - to, že dej síce plynie plynule a pomerne Vám film rýchlo zbehne - no je úplne bez napätia. Proste prídem a vraždím a vraždím a vraždím a vraždím a ....(24.1.2013)

Je to dosť dobrá hororovo ladená dráma z Hong Kongskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mladej žene, ktorá netúži po ničom inom, len jednom byte s výhľadom na more, do ktorého chce zobrať aj svoju rodinu a preto robí, čo len môže, aby naň zarobila, keďže sa nachádza na lukratívnom mieste a je veľmi drahý. Ale keď sa tesne pred úspechom všetko pokazí, rozhodne sa pre to najkrajnejšie riešenie. Spracovanie je na tom dobre, síce by som skôr ocenil priamy chronologický postup deja, od úvodu do záveru s občasnými scénami z detstva ako tento striedavý, ale aj takto sa na to veľmi dobre pozerá, síce tie scény z detstva ma až tak moc nezaujali, ale aj tak nemajú až tak moc priestoru, súčasnosť je zvládnutá dobre, celá táto tématika snahy získať byt tou normálnou cestou pôsobí zaujímavo a tak hlavnej postave sa určite nedá nefandiť už len kvôli tomu, ako sa snaží, ale nič jej nevychádza, no najlepšia je samozrejme aj tak tá hororovo ladená časť, kde už síce dejovo nemá čo zaujať, keďže sa v nej takmer ani nerozpráva, ale základné prvky tohto žánru fungujú dobre. Zabitých je tu pomerne dosť, bez ohľadu na vek a pohlavie, ušetrený nie je nikto, o napätí sa tu samozrejme vôbec hovoriť nedá, keďže zabijakom je hlavná postava a tak vo filme fandím práve jej, aby to všetko vyšlo podľa jej predstáv. Samotné úmrtia sú pomerne originálne, rozmanité a pôsobia dosť drsne. Najviac ma zaujala úvodná originálna likvidácia strážnika a celá situácia v byte mladíkov, kde sa toho nájde viac než dosť. Herecké obsadenie je na tom dobre, Josie Ho v hlavnej úlohe si ma získala hneď, jej postava je dobre vykreslená a dobre zahraná a okrem nej už prakticky nikto nemá viac priestoru, všetko to už sú len také menšie postavy bez väčšieho významu, možno až na jej otca v podaní Normana Chu. Réžia a technická stránka sú na slušnej úrovni, páči sa mi hlavne kamera. Táto kombinácia brutálneho thrilleru a sociálnej drámy sa vydarila nadmieru dobre, celá táto myšlienka spôsobu zníženia ceny bytu je originálna a zaujímavá, všetky stránky sú na výrazne nadpriemernej úrovni a dá sa na to pozrieť aj viackrát, takže som spokojný. 75%(8.6.2012)

,,KDYŽ BUDEŠ TVRDĚ STUDOVAT A SNAŽIT SE JAK NEJVÍC UMÍŠ, TAK JEDNOU BUDEŠ MÍT DOST PENĚZ NA BYT S POKOJEM JEN PRO SEBE“....... /// Víme co se děje, nevíme proč. Jednoduchý příběh s černohumornou zápletkou – pointou. Hongkongský ,,Soukromý pasti“ s všemi těmi krásnými ,,nechutnostmi“, jenž do asijských filmů patří. ,,ŠÍLENÝ MĚSTO PŘEŽIJE JEDINĚ JEŠTĚ ŠÍLENĚJŠÍ ČLOVĚK“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád příběhy založený na skutečný události. 2.) Zajímá mě realitní situace v Hongkongu. 3.) Zjistím, že i vyhřezlej asiat si dokáže vychutnat jointa. 4.) Thx za titule ,,maddy1111“ a ,,NewScream“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(12.9.2011)

Typická asijská chujovina s naprosto ujetým dějem, který vlastně funguje jen jako mizerné pojítko mezi brutálními vraždami a nechutným násilím. Motivace hlavní hrdinky k takovým činům je šíleně chatrná a nesežere jí snad ani ten nejotrlejší milovník brutálních fekál hororů. Pár scén mělo koule a u některých jsem dokonce odvracel zrak, tenhle subžánr hororu mám ze všech nejmíň rád a vůbec nechápu svoje tři hvězdy, asi mě to moc nesralo.50%.(14.5.2019)

Brutal. Co všechno je člověk schopný udělat pro dosažení svých snů. Slušně extrémní HK kousek, kde se střídají scény se smutným dramatickým vyprávěním o dívce Cheung a jejích nevyplněných snech s velice brutálními mordy, páchanými tou samou osobou. Hlavní role Cheung v podání Josie Ho je fakt zahraná mistrovsky, to člověk kouká jakých přechodů je schopná. V jedné chvíli hafo velká sympaťanda, která se vzápětí objeví jako zuřící vražedkyně. Mimochodem teda mordy a gore jsou fakt mazec a hodně inovativní, tohle se málokde jinde vidí. No a do toho ještě ten cynickej konec. Hodně dobrej kousek ze současné HK produkce.(2.12.2010)