Domov snů

Wai dor lei ah yut ho

Horor / Drama / Komedie

Hong Kong, 2010, 92 min

• Asia_Power

Tak je to tady, přišel čas kdy i asijští soukmenovci dokázali natočit strašlivou kundovinu u který se mi chtělo zvracet víc než po pěti chemoterapiích v řadě. Hlavní borka Cheng je nejen ošklivá ale jako bonus je to strašná kráva, co sice má velký kladivo, ale i když dá čtyři rány tak vůbec není hotovo. Ať už používá kladivo, nůž nebo škrtící kroužky, pokaždý je to bída, oběti jsou nesmrtelný a ona v jednom kuse panikaří jako by chytla krámy. Celej film sem doufala že jí někdo sejme jenže oběti jsou nesmrtelný díky tomu že dle všeho nemaj mozek jelikož tolik blbů pohromadě sem naposled viděla když měl proslov Babiš se svou stranou takže její smrti se nedočkám což mě sere nejvíc. Dostat tenhle scénář do rukou korejci, byla by to pecka, Hong Kong buddhožel zesral komplet všechno a ani spousta gore tuhle hovadinu nezachrání. Jedinou hvězdičku dávám za nesmrtelnou nahatou borku co byla extrémně šukatelná a nebála se ukázat všechno. Její herecké umění mě dokonce vytrhlo z mdlob, který na mě během sledování Dream Home šly. Poprvý v životě teda nepochopim že se evropanům líbí od nás zrovna tohle "veledílo"(17.6.2018)

Musím pochváliť a vyzdvihnúť to,že sa riešia v snímke naraz dva časové údaje hrdinky a jej bytovej otázky.Priamou úmerou sa tu prítomnosť prelína s minulosťou či naopak a tým šetria moju trpezlivosť i nervy.Niektoré krvavé scénky sú neznesiteľne kruté,presne načasované a nastylované až tak,že to miestami hraničí s pochybnosťou o tom,žeby sa vari jednalo o snímok vychádzajúci zo skutočných udalostí.Zostaňme my radšej pekne pri zemi a povedzme si otvorene a na rovinu,že tvorcovia mali opäť raz bujnú fantáziu.(2.8.2015)

Vůbec se zde nedivím nadprůměrnému hodnocení, já ovšem vidím Dream House jako další asijskou splétačku, která pro mě byla kvůli neustálému časovému prolínání těžkou šifrou. Samozřejmě ocením vskutku vyvedené a až neuvěřitelně originální gore scény, kterých bylo sakra hodně. Ta jedna linie, kde poznáváme převelice divný a na můj vkus špatně zvolený motiv chladnokrevné vražedkyně, je ale hrozná nuda a právě to sráží tento snímek prudce dolů, protože se jen kecá o penezích a o cifrách, kterým ani nevěnujeme pozornost. Brutalitou se ale nešetřilo, proto považuji Dream House za silný průměr.(5.1.2014)

• arie

Dream Home je multižánrovým kolapsom, v ktorom režisér zmätene preskakuje z jednej vlnovej dĺžky na druhú bez výraznejšieho pozastavenia. Úvodná scéna zaskočí a nabudí na exploitačný uragán, no nič také sa nekoná, film je zlepencom toľkých ingrediencií až z toho bolí celé telo a najväčší masaker, v ktorom síce nechýba ufiknutý penis, dievčina s drevenou doskou zabodnutou v puse či mladík, ktorého vnútornosti zdobia takmer celý interiér, sa odohrá v čírom splatterovom, no nudnom a nevtipnom, štýle. Dejové línie, v ktorých sa nepohráva s morbídnou úpravou ľudstva, sú vhodné ako účinný liek pre nespavcov, čo navodzuje dojem, že tvorcovia si mysleli, že gore scény sú dostatočne lukratívnym artiklom, aby zachránili ich matný a zdĺhavý projekt pred zapadnutím do ničoty, no bohužiaľ, mýlili sa. P.S. Aziatky ma zväčša dostávajú do kolien, no titulná predstaviteľka v podaní Josie Ho je enormne nesympatická a protivná ženská.(12.12.2010)

Jednoduchý, leč aktuální příběh (sami zrovna hledáme byt), rozvíjený ve dvou dalších paralelních liniích o hrdinčinu motivaci, naroubovaný na maximálně výživné scény vraždění, které fascinují svou originalitou, krutostí, naprostou agónií, v níž nechává Pang své postavy umírat a odlehčeností nekompromisním černým humorem. Co víc si přát? CAT III je mrtvý, ať žije hong kongský slasher!(2.2.2011)