poster

Z Reykjavíku do Rotterdamu

 • Island

  Reykjavík-Rotterdam

 • Německo

  Reykjavik - Rotterdam: Tödliche Lieferung

 • USA

  Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kingjiri
  **

  Snaha se cení. Přece jenom asi nemají na Islandu moc velký výběr herců, režisérů apod. vzhledem k tomu, kolik tam žije lidí. Nicméně tohle byl můj první Islandský film, co jsem viděl a nemůžu říct, že by mě zatím lákalo shlédnout nějaké další. Ústřední téma docela zajímavé, ale podané dosti nudným způsobem. Prostě to není nic, co by se nějakým zvláštním způsobem vyjímalo z filmového průměru v rámci daného žánru. Bohužel jsem měl k dispozici jen dabovanou verzi a opět jsem se mohl přesvědčit, že je dabing zlo. Takže tím je možná moje hodnocení trochu ovlivněno, ale dávám dvě silnější hvězdy.(8.10.2011)

 • Zmiu
  *****

  začátek je trochu vlažný, ale pak se film rozjede a ke konci už šlape jako hodinky. Jako thriller bych to rozhodně nenazvala, spíš mi to přišlo jako komedie s několika prvky thrilleru, fóry byly povedené. A o co ve filmu jde? Kristófer (Baltasar Kormákur) žije spokojeně se svou ženou a dětmi, ale mají dluhy. Kristóferův nejlepší přítel (Ingvar Eggert Sigurðsson) a bývalý milenec Kristóferovy ženy Íris ho naveze do kšeftu pašování alkoholu. Kristófer tyto věci dříve dělal, byl i ve vězení. Své ženě slíbí, že je to jen teď jednou. A pak už se věci začínají zamotávat, více lidí má prsty ve špinavých kšeftech a nikdy nevíte, komu můžete věřit. Režisér Óskar Jónasson pojal příběh s podobnou nadsázkou jako v jeho starší, na Islandu kultovní záležitosti "Sódoma Reykjavík". ( I tam se jedná o alkohol a podsvětní boje) Reykjavík-Rotterdam je o něco drsnější, ale například fór s malbou je typický pro jeho styl humoru. A i zde jsou zločinci pořád jen islandské malé ryby, které můžou být opravdovým mafiánům jen pro smích. Viz. scéna v Rotterdamu. trailer lze najít zde: http://www.blueeyes.is/(10.10.2009)

 • tron
  **

  „Ktorému kreténovi napadlo dať biliard na loď?“ Tento triler by som si za bežných okolností nepozrel. Ale pomýlil som si ho s týmto hororom. Najzábavnejšie teda bolo asi pozorovanie zmien nálady v mojej tvári, keď som si aj po 40. minúte naivne veril, že sa to zmení na avizovanú morskú vyvražďovačku. Nuž... nezmenilo. Zostal len triviálny a napriek výprave sterilný a mdlý triler o smoliarovi, ktorý počas plavby robí kontraband a doma ho čaká mafiou terorizovaná žena. Herecké výkony v lepšom prípade nezaujímavé, scenár naivný... Toto by bolo dostatočné možno tak v Kobre 11, v epizóde, v ktorej by sa Semir Gerkhan vybral na ďaleký Island a tam by na dovolenke nečakane musel bojovať o holý život. Remake s Markom Wahlbegrom je oveľa lepší.(28.5.2011)

 • jondoe
  ***

  Asi prvy krimi film z Islandu, ktory som videl. Ono to vobec nie je zle. Zo zaciatka je to trosicka nuda, ale z hruba od polovice filmu si to drzi celkom svizne temto az do sameho zaveru. Dost mi vadili herci a to hlavne v zapornych postavach som im tie ich ulohy akosi neveril. Film ma sice nicim neprekvapil a vsetko ide po jasne vyslapanej cesticke, ale za jedno pozretie to urcite stoji, uz len zo zvedavosti zistit ako vedia na Islande tocit akcne kriminalky. A mozem povedat, ze celkom vedia.(10.5.2010)

 • Frenegonda
  *****

  PRESNY obrazek Islandu. Ekonomika na nule. Prachy na najem nekde vzit musis a deti musi dostat najist. Co udelas. To co umis. Kristofer vi jak dostat alkohol tam kde jde dobre strelit. Jde do toho znovu, i kdyz vi jaka jsou rizika. A jak to dopadne ... na to uz se musite podivat sami! Paradni a napinavej film(12.7.2011)