Z Reykjavíku do Rotterdamu

Reykjavík-Rotterdam

Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Taškařice na silu, film slabučký... Možná to měla být spíš schizofrenní krimikomedie... °-/ . . . Roztěkaná stavba příběhu - nervácký střih - otravný nehudební podkres - idiotské chování postav - og svo framvegis eimað eimað eimað... . . . Takže ty tři hvězdy se sebezapřením, jen proto, že igitátor má rád všelijaké filmové vypálené okrajoffky a podivnosti, jen tahle moc chtěla a tak se moc nepovedla... Enda. - - - - - (Poprvé viděno /s původní zvukovou stopou s č. titulky a originálním formátem obrazu/ 14.11.2011 na >schislandském prostoru< , hodnocení 190., komentář zde jako dvacátý - 15.11.2011)(15.11.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $218,002(7.9.2010)

Tak to konečně přišlo. Setkal jsem se s islandským filmem, který mě zklamal. A hotovo. Hezký je ale, jak se v těch islandských filmech pořád dokola točí ti samí herci a oni, aby nebyly pořád tak stejní, každou chvíli mění svojí podobu. Jednou zarostlej, podruhý ostříhanej, potřetí uplně holohlavej. Ale tak jo, co maj dělat jinýho, když jich tam je pár set tisíc. Nicméně tahle kovbojka, která vypráví o jedné mafii, docela dobře šlape, ale taky dokáže vcelku dobře otravovat, a když je film otravný, nevidím jediný důvod ho v klidu dokoukat. Nakonec se to ale docela dalo. Přesto by se Islanďani měli držet spíš nějakejch depresivních dramat, než takovýchto akčních thrillerů. Na ty nepotřebujou tolik peněz a hlavně se točí snáz.(10.8.2010)

Zakázat česky dabing!!!! Jinak film byl fajn.(7.9.2010)

Pozerať akčný thriller z krajiny gejzírov je zrejme to isté ako sledovať slovenskú komédiu. Mnoho nápadov a motívov ešte nedokáže zaručiť úspech. Ale snaha sa cení.(15.11.2011)