Z Reykjavíku do Rotterdamu

Reykjavík-Rotterdam

Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Tak to konečně přišlo. Setkal jsem se s islandským filmem, který mě zklamal. A hotovo. Hezký je ale, jak se v těch islandských filmech pořád dokola točí ti samí herci a oni, aby nebyly pořád tak stejní, každou chvíli mění svojí podobu. Jednou zarostlej, podruhý ostříhanej, potřetí uplně holohlavej. Ale tak jo, co maj dělat jinýho, když jich tam je pár set tisíc. Nicméně tahle kovbojka, která vypráví o jedné mafii, docela dobře šlape, ale taky dokáže vcelku dobře otravovat, a když je film otravný, nevidím jediný důvod ho v klidu dokoukat. Nakonec se to ale docela dalo. Přesto by se Islanďani měli držet spíš nějakejch depresivních dramat, než takovýchto akčních thrillerů. Na ty nepotřebujou tolik peněz a hlavně se točí snáz.(10.8.2010)

• tron

„Ktorému kreténovi napadlo dať biliard na loď?“ Tento triler by som si za bežných okolností nepozrel. Ale pomýlil som si ho s týmto hororom. Najzábavnejšie teda bolo asi pozorovanie zmien nálady v mojej tvári, keď som si aj po 40. minúte naivne veril, že sa to zmení na avizovanú morskú vyvražďovačku. Nuž... nezmenilo. Zostal len triviálny a napriek výprave sterilný a mdlý triler o smoliarovi, ktorý počas plavby robí kontraband a doma ho čaká mafiou terorizovaná žena. Herecké výkony v lepšom prípade nezaujímavé, scenár naivný... Toto by bolo dostatočné možno tak v Kobre 11, v epizóde, v ktorej by sa Semir Gerkhan vybral na ďaleký Island a tam by na dovolenke nečakane musel bojovať o holý život.(28.5.2011)

• Fr

Jedna cesta do Rotterdamu. Dvanáct dní, které vyřeší všechny problémy..... No, jak se to vezme. Vlastně ano, protože sympaťák Kris nejen že prožije cestu, na které to smrdí víc než v naší politice, ale získá i dobrou zkušenost, což je k nezaplacení. Co jsem získal já? Islandští ,,gangsteři“ jsou (asi) nejhorší na světě a když už mám čas koukat na tohle, to mě brzo nečeká nic jinýho, než Kobra 11. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Máte kamaráda, který vám ochotně pomáhá (i s manželkou. Vaší.). 2.) Nikdy jsem neviděl v akci islandského ,,osamělého“ mstitele. 3.) Jsem milovník kriminálek na Nově. 4.) Dostal jsem DVD od nejlepšího přítele. 5.) IMDb rating 7/10 je zárukou kvality. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.5.2010)

Taškařice na silu, film slabučký... Možná to měla být spíš schizofrenní krimikomedie... °-/ . . . Roztěkaná stavba příběhu - nervácký střih - otravný nehudební podkres - idiotské chování postav - og svo framvegis eimað eimað eimað... . . . Takže ty tři hvězdy se sebezapřením, jen proto, že igitátor má rád všelijaké filmové vypálené okrajoffky a podivnosti, jen tahle moc chtěla a tak se moc nepovedla... Enda. - - - - - (Poprvé viděno /s původní zvukovou stopou s č. titulky a originálním formátem obrazu/ 14.11.2011 na >schislandském prostoru< , hodnocení 190., komentář zde jako dvacátý - 15.11.2011)(15.11.2011)

PRESNY obrazek Islandu. Ekonomika na nule. Prachy na najem nekde vzit musis a deti musi dostat najist. Co udelas. To co umis. Kristofer vi jak dostat alkohol tam kde jde dobre strelit. Jde do toho znovu, i kdyz vi jaka jsou rizika. A jak to dopadne ... na to uz se musite podivat sami! Paradni a napinavej film(12.7.2011)