poster

Králíci nemají jména (TV film)

Drama

Československo, 1989, 54 min

Režie:

Otakar Kosek

Scénář:

Jiří Křenek

Kamera:

Ivo Popek

Hudba:

Vadim Petrov
(další profese)
 • Mylouch
  *

  Králíkem přes hubu ! Režijně a scénáristicky dokonale za uši klepnutý, zaříznutý, stažený a vyvržený potenciál námětu. Zamlklý Kroner, nadějný ale přehrávající Poloczek a slabý Jirman ve stupidně černobílých rolích, snaživě akční kamera, ♫ estetizující flétnová hudba natočená v obýváku. Nic lepšího se zkrátka ve státní svátek asi pietně uvést nedá. TV Ostrava, dramaturgie Kosková, rež. Kosek, asi tak. Nejlepší jsou rekvizity - šindele, kosa a sekera, ale ty už hrály v lepších filmech.(8.5.2012)

 • igi B.
  *

  Neuvěřitelný blábol coby televizně jakožepoetický pseudoart... Ta jedna hvězdička tedy jen za toho Jozefa Krónera a žánrově nevyužitou hezkou krajinku... Více pak škoda slov. - - - P.S. Docela už chápu, proč pan Kosek skončil na "Ulici"... :-/ - - - - - (Poprvé viděno 19.5.2009 na >králičím prostoru< , komentář zde jako třetí - 19.5.2009)(19.5.2009)

 • Karlos80
  ***

  Docela dobré, ale jinak velmi skromné televizní psychologické drama s dobrými-silnými hereckými výkony (film se zaměřuje především na všechny tři charaktery a jejich pohnutky) a překvapivým a zcela nečekaným vyústěním. Nádherná příroda, Poloczkův upovídaný, ale jinak docela obyčejný vojenský primitiv byl jedinečný, Kroner v roli samorostlého dědy rovněž.(9.5.2012)

 • LiVentura
  ****

  O střetu dvou jiných světů, ale docela stejných.(19.5.2009)

 • triatlet
  *****

  Zdařilá adaptace stejnojmenné Křelinovy povídky. Konfrontace ruralismu a militarismu, tichého sdílení pravdy a užvaněné podbízivé přetvářky. Výbornou výpravu a kostýmy umocňuje hudba Vadima Petrova. A herectví? Jozef Kroner si i bez slov dokáže podmanit diváka.(19.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace