Láska nepomíjí (TV film)

Rosamunde Pilcher (povídka)

Thomas Hernadi

Meinolf Schmitz
  • Magyar

Zakryjte někdo těm štěňátkům oči, proboha!(8.6.2009)

• Havala

Těžce šedý průměr Rosamundy, stupidita neskutečná, příběh nudný k smrti, bla, bla, bla... Alespoň něco navíc: http://en.wikipedia.org/wiki/Rosamunde_Pilcher(18.9.2012)

• slunicko2

Učebnicová ukázka dobře zpracované červené knihovny. 1) Nositelka rytířského řádu britského impéria 2. stupně (Officer of British Order of Chivalry) britská spisovatelka Rosamunde Pilcherová skutečně není můj šálek čaje. Sentimentální povídky a romány pro ženy (jak to případně označují Angličané - women´s fiction) nečtu, protože nabízejí asi tolik napětí jako předloňské baterie. Ovšem nemohu autorce upřít, že své řemeslo ovládá._____ 2) Samozřejmě musíme se smířit s typickými (a snad i nezbytnými) atributy žánru. Plytká zápletka, ve které hrozí krach podniku nebo konec lásky (za tím stojí jeden či dva padouši) a kterou "odhalíte" ještě dříve, než se seznámíte se všemi hrdiny příběhu. Alespoň jeden zamilovaný pár krásných a sympatických lidí, kteří se přes různá protivenství nakonec vezmou nebo se k sobě vrátí. Nádherné scenérie krajiny, domů, bytů a dopravních prostředků. Záviděníhodný životní styl vyšších (někdy i středních) vrstev obyvatelstva. Povinný happy end._____ 3) To všechno žánr slibuje a divák se nezklame. Zvláště nádherná skotská krajina se zapíše do srdce._____ 4) Trochu problém mohou mít ti, kterým vadí, že jde vlastně o sračku. Ale docela voňavou a dobře chutnající.(5.6.2009)

• ReneeS

U tohohle filmu se řezala smíchy i moje babička. Hloupé, ale pobavilo. Zápletku jsme z 90% odhadly už po pár minutách. Ty hvězdičky jsou za Hartmuta Beckera. Je to vcelku sympatický starší pán :)(4.6.2009)

• jasanka

Takový průměr (samozřejmě mysleno v žánru "německé romantické filmy"), docela se dalo, jsou horší lepší.(11.4.2012)