poster

Láska nepomíjí (TV film)

 • Německo

  Rosamunde Pilcher - Aus Liebe und Leidenschaft

 • Slovensko

  Rosamunde Pilcherová: Z vášnivej lásky

Romantický

Německo, 2007, 89 min

Režie:

Karl Kases

Předloha:

Rosamunde Pilcher (povídka)

Scénář:

Thomas Hernadi

Kamera:

Meinolf Schmitz
(další profese)
 • jasanka
  **

  Takový průměr (samozřejmě mysleno v žánru "německé romantické filmy"), docela se dalo, jsou horší lepší.(11.4.2012)

 • Havala
  odpad!

  Těžce šedý průměr Rosamundy, stupidita neskutečná, příběh nudný k smrti, bla, bla, bla... Alespoň něco navíc: http://en.wikipedia.org/wiki/Rosamunde_Pilcher(18.9.2012)

 • ReneeS
  **

  U tohohle filmu se řezala smíchy i moje babička. Hloupé, ale pobavilo. Zápletku jsme z 90% odhadly už po pár minutách. Ty hvězdičky jsou za Hartmuta Beckera. Je to vcelku sympatický starší pán :)(4.6.2009)

 • slunicko2
  **

  Učebnicová ukázka dobře zpracované červené knihovny. 1) Nositelka rytířského řádu britského impéria 2. stupně (Officer of British Order of Chivalry) britská spisovatelka Rosamunde Pilcherová skutečně není můj šálek čaje. Sentimentální povídky a romány pro ženy (jak to případně označují Angličané - women´s fiction) nečtu, protože nabízejí asi tolik napětí jako předloňské baterie. Ovšem nemohu autorce upřít, že své řemeslo ovládá._____ 2) Samozřejmě musíme se smířit s typickými (a snad i nezbytnými) atributy žánru. Plytká zápletka, ve které hrozí krach podniku nebo konec lásky (za tím stojí jeden či dva padouši) a kterou "odhalíte" ještě dříve, než se seznámíte se všemi hrdiny příběhu. Alespoň jeden zamilovaný pár krásných a sympatických lidí, kteří se přes různá protivenství nakonec vezmou nebo se k sobě vrátí. Nádherné scenérie krajiny, domů, bytů a dopravních prostředků. Záviděníhodný životní styl vyšších (někdy i středních) vrstev obyvatelstva. Povinný happy end._____ 3) To všechno žánr slibuje a divák se nezklame. Zvláště nádherná skotská krajina se zapíše do srdce._____ 4) Trochu problém mohou mít ti, kterým vadí, že jde vlastně o sračku. Ale docela voňavou a dobře chutnající.(5.6.2009)

 • Magyar
  *

  Zakryjte někdo těm štěňátkům oči, proboha!(8.6.2009)