Lovci

• slovenský

Lovci

Drama / Válečný / Romantický

USA, 1958, 108 min

Mitchum si střihnul roli pilota stíhačky Sabre a nad Korejí prohání Migy. Je velitelem eskadry a opravdu tvrdý chlapík, pro nějž létání a sundavání nepřátelských letounů je hlavní náplní života. Bojové letecké souboje prvních prouďáků jsou úžasné a i dnes nepůsobí úsměvně. Mitchum se zamiluje do manželky jednoho z pilotů z jeho letky. Ta jej poprosí aby jí tam nahoře na manžela dohlédl. V jedné z misí je Sabre manžela zasažen a ten se těžce zraněn katapultuje nad nepřátelským územím. K hořícímu letounu a pilotovi, který uvízl v bezvědomí na stromě na padáku se už začínají sjíždět Severokorejští vojáci. Mitchum si musí vybrat. Buď splnit rozkaz a vrátit se na základnu kde by na něj navíc čekala krásná žena a zřejmě i vdova, nebo splnit svůj slib a postarat se o sestřeleného kolegu. Je to super válečný film a milovníkům leteckých filmů doporučuji!(23.1.2011)

Letecké souboje z období korejské války nejsou právě častým filmovým tématem, takže z tohoto pohledu jde o poměrně originální počin. Pro větší spád i poutavost by si podle mého názoru snímek zasloužil kratší stopáž, kolem 85-90 minut. Robert Mitchum potvrzuje svoje herecké kvality a v dnešní době je tak de facto jediným důvodem, proč si takto starý a prakticky neznámý (toho času pouze 51 hodnocení) film pustit.(4.2.2018)

YOU WANTED COMBAT? SURE. WHY?DO YOU LIKE THE WAR? IT'S THE ONLY WAR I'VE GOT!!! Robert je tady jinej Rambo. Drsnej jak John Wayne a to je na tom filmu to nejlepší. Samo sebou nádherná Mrs. Abbott taky. Letecké souboje jsou uchvacující a Saville vs. Casey je třešnička na nejsladším dortu. Adrenalínová letecká smršť. Závěr, kdy kluci utíkají z nepřátelské bojové linie před severo-korejci, jako James Bond, před sekretářkou Monneypenny, je napínavej a z Pella se přeci jenom stal na konec frajer! George?(13.4.2017)

Krásný snímek z války v Koreji,který nepostrádá bojové souboje stíhaček Mig 15 sovětské výroby proti F86a Sabre americké výroby.Originální použití bojové techniky,láska,rozpolcení citů manželky jednoho s amerických pilotů,přátelství,kolegialita-hraničící s těžkým porušením přímých rozkazů,strastiplný utěk před bandou "čínských dobrovolníků"na uzemí které ovládalo OSN.Tak toto je film Lovci.A já nechápu proč jsem mu dal jen čtyři hvězdy.Po druhém shlédnutí opravuji na plnou palbu hvězd.A vřele doporuručuji.(22.2.2008)

Očividně propagandistický, ale poctivě natočený snímek se zajímavými leteckými souboji. Milostná linka slouží jen k tomu, aby zdůraznila napětí mezi dvěma soky a přitom zároveň letci z jedné posádky, kteří ve válce musí držet při sobě. Válka je zde zobrazená jako práce, která se musí udělat, i když je někdy nepříjemná. Hrdinství je neokázalé. /25. 5. 15./(25.5.2015)