Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou téměř romantického příběhu plného napětí je válečný veterán a zkušený pilot, major Cleve Saville, který má během války v Koreji na starosti skupinu mladých začínajících letců, téměř chlapců. Je mezi nimi nejen až nezdravě sebevědomý poručík Ed Pell, ale také bázlivý poručík Carl Abbott. A právě do jeho překrásné manželky Kris se major Saville proti své vůli zamiluje. Když pak Abbott havaruje za nepřátelskými liniemi, je Saville společně s Edem Pellem vysláni, aby se pokusili sestřeleného pilota zachránit.
Pell sice tuší jaké city major k Abbottově manželce chová, ale ten ví kdy jaká je jeho povinnost a kdy je třeba, aby šlo soukromí a osobní problémy stranou. Během vyčerpávající zpáteční cesty k americkým liniím je to právě on, kdo svými válečnými zkušenostmi, chladnokrevností a odvahou pomůže dostat se Pellovi i Abbottovi zpět. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Letecké souboje z období korejské války nejsou právě častým filmovým tématem, takže z tohoto pohledu jde o poměrně originální počin. Pro větší spád i poutavost by si podle mého názoru snímek zasloužil kratší stopáž, kolem 85-90 minut. Robert Mitchum potvrzuje svoje herecké kvality a v dnešní době je tak de facto jediným důvodem, proč si takto starý a prakticky neznámý (toho času pouze 51 hodnocení) film pustit. ()

Dárius 

všechny recenze uživatele

Krásný snímek z války v Koreji,který nepostrádá bojové souboje stíhaček Mig 15 sovětské výroby proti F86a Sabre americké výroby.Originální použití bojové techniky,láska,rozpolcení citů manželky jednoho s amerických pilotů,přátelství,kolegialita-hraničící s těžkým porušením přímých rozkazů,strastiplný utěk před bandou "čínských dobrovolníků"na uzemí které ovládalo OSN.Tak toto je film Lovci.A já nechápu proč jsem mu dal jen čtyři hvězdy.Po druhém shlédnutí opravuji na plnou palbu hvězd.A vřele doporuručuji. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mitchum si střihnul roli pilota stíhačky Sabre a nad Korejí prohání Migy. Je velitelem eskadry a opravdu tvrdý chlapík, pro nějž létání a sundavání nepřátelských letounů je hlavní náplní života. Bojové letecké souboje prvních prouďáků jsou úžasné a i dnes nepůsobí úsměvně. Mitchum se zamiluje do manželky jednoho z pilotů z jeho letky. Ta jej poprosí aby jí tam nahoře na manžela dohlédl. V jedné z misí je Sabre manžela zasažen a ten se těžce zraněn katapultuje nad nepřátelským územím. K hořícímu letounu a pilotovi, který uvízl v bezvědomí na stromě na padáku se už začínají sjíždět Severokorejští vojáci. Mitchum si musí vybrat. Buď splnit rozkaz a vrátit se na základnu kde by na něj navíc čekala krásná žena a zřejmě i vdova, nebo splnit svůj slib a postarat se o sestřeleného kolegu. Je to super válečný film a milovníkům leteckých filmů doporučuji! ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Očividně propagandistický, ale poctivě natočený snímek se zajímavými leteckými souboji. Milostná linka slouží jen k tomu, aby zdůraznila napětí mezi dvěma soky a přitom zároveň letci z jedné posádky, kteří ve válce musí držet při sobě. Válka je zde zobrazená jako práce, která se musí udělat, i když je někdy nepříjemná. Hrdinství je neokázalé. /25. 5. 15./ ()

Mol 

všechny recenze uživatele

YOU WANTED COMBAT? SURE. WHY?DO YOU LIKE THE WAR? IT'S THE ONLY WAR I'VE GOT!!! Robert je tady jinej Rambo. Drsnej jak John Wayne a to je na tom filmu to nejlepší. Samo sebou nádherná Mrs. Abbott taky. Letecké souboje jsou uchvacující a Saville vs. Casey je třešnička na nejsladším dortu. Adrenalínová letecká smršť. Závěr, kdy kluci utíkají z nepřátelské bojové linie před severo-korejci, jako James Bond, před sekretářkou Monneypenny, je napínavej a z Pella se přeci jenom stal na konec frajer! George? ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Americkí piloti, medzi ktorých vo filme patril aj Robert Mitchum, používajú prúdové stíhačky typu F-86 Sabre. Známe sa stali práve v Kórejskej vojne, v ktorej sa dej filmu odohráva, a pravidelne sa v nej stretávali so stíhačkami sovietskej konštrukcie typu MiG-15. (westerns)

Reklama

Reklama