poster

Vzpoura strojů

 • USA

  Eyeborgs

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (52)

 • slunicko2
  *

  Roztomilí kuřetoidní malí eyeborgs...hm...viziboti a země zvaná Zimbegistan...no nekup to.(2.6.2017)

 • Ketri
  **

  Bylo by to bývalo slušné béčko, ale akční scény v budově se řadily tak na konec abecedy.(7.6.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Velký bratr tě sleduje! Kombinaci Terminátora a 1984 chybí dostatečný rozpočet, který by vytáhl film z béčkového průměru. Celkově za 3*, jednu přidávám za naléhavou myšlenku o konci lidstva, jelikož si myslím, že pokud nebude rozpoutána celosvětová válka, pak velkou šanci na likvidaci lidstva bude mít člověkem vytvořená technika. Hlavním tématem, kromě hrozby robotů, je svoboda a možnosti jejího omezování. Stroje postupují velmi chytře. Všichni nepohodlní jsou likvidováni, avšak jejich smrti jsou zinscenovány jako nehody, sebevraždy či rozličná neštěstí. Obrazové dokumenty ovládající síť hravě pozmění, a tak důkazy o vině robotů nejsou... Akční scény jsou mizerné, roboti průměrní, herecké výkony neoslní. Přesto mě film nenudil. A v rámci hudebního doprovodu mě potěšili Bad Religion a Dreamkiller.(15.8.2011)

 • honajz
  ****

  Inspirace terminátořím světem je zjevná, ale obavy o nadvládě robotů nad lidmi tu byly vždycky, i před Terminátory. Tohle má naštěstí slušné herecké výkony, dost dobré triky, chytrý scénář a dokáže to upoutat pozornost.(4.9.2010)

 • ARI50
  ****

  Já to žeru banda robotíku proti vám super akce fakt povedená amatérská zábava v akci super.(13.10.2018)

 • mm13
  **

  Chvíľami sľubné, ale potom sa to celé rozsypalo.(6.9.2017)

 • Terva
  *

  CITÁT - Mám tu něco velkýho, ale nevím co to je. Já měl s toho filmu šok. Je to docela blbost. Probuď se Ameriko !!! Snad jediný klad tohoto snímku je, že ve filmu hraje Danny Mechette Trejo, což je však špatná reklama pro něj. CITÁT - Ty to nevidíš na vlastní oči, vidíš to skrze jejich oči........ Mé oči vidí odpad. Věřím, že může být taková budoucnost, ten film je jen prostě špatně natočený. CITÁT - Odin s náma. Zajímavost - V 70 - tý minutě prohlásí president Spojených států, že program Odin se zaplatí sám, protože se zvedl daňový základ.....všichni vesele aplaudují a křičí.... ikdyž jim vlastně právě oznámil, že zvýšil daně......... Bůh žehnej Americe. Danny Trejo si zahrál G - Mana a za to si ode mně vysloužil jednu hvězdu.(4.6.2011)

 • Andersis
  ***

  No rozhodně, za málo peněz hodně muziky. Triky sice nejsou extra, ale sou docela uspokojivé a nepůsobí nák šíleně uměle jak to bývá zvykem třeba u nových filmů pana Winorskeho. KAmera působí uměle, ale při soubojích je sice chaotická, ale přesto přehledná. Kulisy některých domů sou viditelně umělé. Dany trejo jako třešnička na dortu bohužel jen chvíli. Adrian Paul předvádí standard. Když vypnete mozeček a necháte se unášet dějem filmu, tak je závava zaručena aspon na 50%.(27.8.2010)

 • Tommassi3
  odpad!

  "Proboha, chlapi !! Prezident nám lže !!" Nic nového pod sluncem ovšem, mí milí Američané !! ;) Béčkový kameraman Richard Clabaugh znovu fušuje do řemesla režisérům a scénáristům, a znovu si tak jen na hodně slušných motivech váže smyčku kolem krku !! Takže rovněž nic nového !! Opravdu zoufale příšerný film, který v důsledku vypadá a pobaví asi jako mechanické prase na chůdách, nezachrání ani formální úlety, ani Danny Trejo.. Ani Troju !! Důsledně bizarní břečka !! Clabaugh dolů !!(28.3.2017)

 • MartinezZ
  *

  Poznatek první: Naprosté a absolutní béčko od první vteřiny, bohužel tím nezajímavým způsobem. Poznatek druhý: Toho debila, co rozhodl, že se bude natáčet epilepticky roztřesenou kamerou, pověsit za cosi do průvanu. Poznatek třetí: Naprosto zhovadilá hudba. Poznatek čtvrtý: Nuda s naprosto jasně odhadnutelným průběhem.(25.5.2011)

 • jurama525
  ****

  Trejo mohl v tomto filmu dostat vice prostoru. Jinak dokonalá ukázka toho co jednou opravdu nastane . Ja jsem se bavil velice dobře . Skvěla odpočinkovávěc která nutí myslet na budoucnost nejen v dobrém a nadějném očekavání toho co přijde(5.5.2011)

 • Estrellita
  *

  Tak tohle jsem stáhla omylem, s úmyslem podívat se na jediný film Stephena Kinga v roli režiséra. Netrvalo dlouho a bylo zjevné, že tohle není dílem žádného normálního člověka, natož pak pana Kinga. Tohle snad člověka ani nemůže bavit, tak možná unudit a otrávit... Achjo. Ztracený čas. 20%(25.8.2013)

 • bourec
  *

  Tohle je parádní trapárna.Nadšení jim možná nechybí,ale ty potištěný papírky jo ,protože je to fuckt ubohý.Proč se Vapet při vydávání filmů nezaměří na něco šťavňatějšího,jinak zkrachuje.Tohle si koupí jen debil,ne.10%.(21.5.2011)

 • viperDavid
  odpad!

  Tak tohle nebylo ani slušné déčko. Úplná hamba jak pro tvůrce tak pro herce. Tohle by mělo být pohřbené někde hluboko v kanále, aby to nikdo nemohl vidět. Neskutečná trapárna(29.7.2017)

 • vegetol.mp
  ****

  Podle plakátu to vypadá jako infantilní debilita, ve stylu Povstání strojů Jima Wynorskiho, ale skutečnost je naštěstí jiná. Eyeborgs jsou velmi decentně udělanou nízkorozpočtovou sci-fi (rozpočet 4 miliony dolarů), která docela zajímavě a chytlavě rozvíjí dnes tak přetřásané téma bezpečí, kvůli kterému se lidé vzdají i svého soukromí. Triky jsou povedené, tempo solidní a Adrian Paul v hlavní roli charismatický. Jasně, Minority Report to není, ale v rámci nízkorozpočtových filmů, je to počin, který si někdo pečlivě napsal a natočil a vůbec to neodfláknul. Solidní, příjemně paranoidní zábava.(23.7.2010)

 • lennyd
  ***

  Vláda Spojených států schválí nový bezpečnostní zákon, umožňující monitorovat bezdrátovou komunikaci, propojit veškeré sledovací systémy do centrální kybernetické sítě ODIN. Nově vyvinutý typ robotů jde ještě dál - v případě, že zjistí jakékoliv porušení zákona, a v blízkosti není žádný policista, může proti pachateli sám zakročit. Nikdo si ale neuvědomuje, že ODIN tímto získal jistou autonomitu - a udělá vše proto, aby získal nadvládu nad lidstvem. A kdokoliv, kdo by jeho cíl mohl ohrozit, se stává nepohodlným ... Říkal jsem si, že je pomalu čas si pustit nějaké zajímavé béčko - a ty, o ovládnutí světa počítačovou sítí nikdy nezklamou. A stejně tak tomu je i se Vzpourou strojů - velmi zajímavý námět, docela dobré vizuální zpracování - (Eyeborgs - nebo Viziboti, v českém dabingu jsou docela roztomilí alespoň než vytáhnou své zbraně). Bohužel ale zhruba ve dvou třetinách autorům došla invence, a tak do poslední třetiny naflákali veškerá filmová klišé, která je napadla - a podle toho to taky s hodnocením vypadá...(23.5.2011)

 • fefee
  ***

  V stručnosti: Veľké Sci-fi Béčko bez veľkých prúserov a celkom podarených Eyeborgs.(14.2.2014)

 • Martrix
  **

  Vzpoura strojů je další z mnoha zavádějících názvů, který zní lépe než název originální, takže čekáte něco "lepšího". V tomto případě se měl film správně jmenovat Viziboti. Ale to by nikoho nezaujalo a nikoho by nenapadla souvislost s Terminátorem. Což by bylo v pořádku, protože s ním má společného jen velmi málo. I když jsou triky na výborné úrovni a roboti vypadají dobře, tak děj, dialogy, kamera i hudba mají všechny atributy béčkového filmu. Filmaři se rozhodli zabrnkat na paranoidní strunu většiny lidí a operují s myšlenkou, že jsou roboti schopní vymyslet plán a jednat podle zcela lidských pohnutek. A dokonce že jsou na tom tak špatně, že budou jednat i značně neefektivně. Takže se například sníží k tomu, že se budou fackovat s člověkem, kterého budou chtít odstranit. Chápu že mělo jít především o podívanou plnou akce, ale pokud stvořím svět, kde vše monitorují roboti a nakonec ho i ovládají, tak musím vytvořit a respektovat i pravidla a všechny postavy by měly reagovat adekvátně. Kdyby to nebyli roboti, ale třeba zajíci, také by vás rozladilo, že se chovají jako lidi, místo aby šli spíš po mrkvi. V Matrixu se strhla bitva o energii, v Terminátorovi šlo spíš o časové paradoxy a pohnutky UI nebyly odhaleny. Tady jste postaveni před hotovou věc. Roboti si hrají na Big Brother a je na vás, domyslet si proč. Vzpoura strojů je vcelku sympatický pokus, který se podle mě nezdařil. PS: Co se týká nelákavého názvu, tak mě napadá třeba Merkborg, Optibot, Controlbot, Safeborg... :o)(3.5.2011)

 • vitekpe
  **

  Me proste vadi ty umelohmotne dialogy...scifi becko do videopujcoven.(7.3.2017)

 • Šakalík
  **

  První dvě třetiny filmu jsem si říkal, že to není zase až taková kravina, jaká jsem si myslel, že bude. Ovšem v posledních třiceti minutách film upadne do smradlavě čistého odpadu a diváka v té žumpě pořádně vykoupe. Najednou je děj až neskutečně stupidní, logicky v podstatě nic nepasuje a člověk se jen modlí, aby už byl co nejdříve konec. Děs, běs.(19.9.2010)

 • Phorbo
  **

  Taková škoda potencionálně dobrýho nápadu. Škoda jen neskutečné konspirace, která ve filmu nezná konce, hloupé charaktery ve filmu a scénář bez logického konce. Snad se nebudou pouštět do dvojky...(5.5.2011)

<< předchozí 1 2 3