poster

Bergman a Bergman, detektivní kancelář (TV film)

Komedie / Krimi

Československo, 1984, 63 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • D.Moore
  ***

  Bergman a Bergman, detektivní kancelář je parodie, která trochu zůstala na půli cesty. Každý z autorů scénáře totiž nejspíš chtěl jiný film, a tak to dopadlo. Místy velmi vtipný snímek, místy pouze úsměvný, chvílemi lehce trapný, kdy každá Hybnerova klaunská etuda (obracení houslí) nebo každá úderná hláška („A jak vždycky říkám: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ - „To říkal Suvorov.“ - „Suvorov? Neznám. Dejte ho pro jistotu zatknout.“) je jako dar z nebe. Miloš Kopecký na mě zpočátku působil dosti unaveným dojmem (on tedy pravda hraje postavu chvílemi zmatenou víc než kapitán Lassard z Policejní akademie) a na Borisi Hybnerovi bylo vidět, že herectví a mluvení není ta nej kombinace. Ovšem od okamžiku, kdy se otec převlékl za četníka a syn za člena orchestru, bylo vše v naprostém pořádku. Tři hvězdičky a kousek dávám i za skvělého dirigenta Jana Přeučila. „Pane Jordane? To E bych prosil podržet, dokud vám neukážu, ano?“ - „Mě vyrušil ten výbuch, pane dirigente...“ - „Jaký výbuch? Výbuch to bude zítra, až mi nezahrajete to dvojité staccato.“(8.7.2014)

 • Blofeld
  ***

  Ústřední dvojka Kopecký-Hybner je skvělá, stejně jako řada dalších herců (dokonalá Laďka Kozderková), ale scénář je dost nevýrazný. Škoda, potenciál tu určitě byl...(20.5.2009)

 • YURAyura
  *

  1/10 Tak toto byla strelba do kra - ac se herci snazili sebevic, tak s takovym scenarem, co tu byl nemohli nic vic udelat. A i nektere ty "forky" byly svou trapnosti spis k placi. Kdby z toho udelali hybnerovskou grotesku, tak by to bylo daleko lepsi ;[[(26.8.2011)

 • LadyPupu
  ***

  Začátek je takový nijaký, ale pak se to celkem rozjede a některé scény jsou opravdu zábavné. Výborný Kopecký, Přeučil, Kodet a samozřejmě Poloczek. "Ty hlídáš hajzliky? To máš dobrý, čoveče, ti závidim, aspoň si můžeš vodskočit."(28.3.2016)

 • sator
  **

  Velmi naivnoučké až diletantské...(16.2.2014)

 • Ironfood
  **

  Scénář nejspíš Dietl s Hybnerem psali až při natáčení a ani se nestačili dohodnout, o čem by ten film vlastně měl být. První dvě třetiny jsou dost zoufalé. Jedna zbytečná scéna za druhou, sem tam proloženo nějakým průměrným fórem. Teprve když se Kopecký převlékne do četnické uniformy, začne to mít trochu grády, ale celkový dojem už to nezachrání...(23.8.2017)

 • Rumplcimprca
  *

  Tohle nefungovalo. Hybner tam moc nezapadá a mistr Kopecký podává standardní výkon, i když se - a právě Hybner s Dietlem snažili - tak vytvořili sice něco neokoukaného, ale člověka to prostě nebaví a občas scény sklouzávají až do trapného vyšumění... I mistr se holt někdy utne, film disponuje jen velkými jmény našeho filmu a výsledek je stejně tristní. Ale tenhle přešlap všem zúčastněným rádi promineme, že?(17.8.2019)