Lovec min

Minesweeper

Drama / Válečný

USA, 1943, 67 min

Film z válečných let, tentokrát propagující službu u námořnictva. Osa příběhu se točí klasicky kolem milostného trojuhelníku a nápravě hříšníka. Richard Arlen (hrající hlavní postavu), si záhral i v obdobném snímku Palubní střelec, natočeného stejného roku a který u nás vyšel též na dvd.(3.3.2010)

Lovec min mě zaujal od samého začátku. Neznámé tváře dodávají snímku větší autenticitu a samotný příběh důstojníka Hustona, resp. Smithe je chytlavý. Divák pochopitelně musí přijmout způsob, kterým se v době války a v 40. až 50. letech filmy tohoto žánru točily, ale pakliže překousne práci, již vykonal zub času, dostane se mu dramatické podívané, která rozhodně není žádnou limonádkou se šťastným koncem.(7.3.2017)

Začalo to jako náborovka do Americký armády, tak jsem si říkal, že to bude asi slušná švanda, ale pak se to kupodivu docela rozjelo a i ten příběh mě chytnul. Nejde tu o nějaký velkolepý akční scény film spíš ukazuje nesnadnou práci hledačů min kteří zajišťovali volnou cestu pro lodě a musí se i seznamovat s novým druhem výzbroje šikovného Japonského nepřítele. Mnozí za to zaplatí i životem. Musím říct, že mě celkem zaujali i postavy a jejich vývoj a tak odpustím snímku jistou naivitu a dávku dobové propagandy i jistou předvídatelnost. Vzhledem ke krátké stopáži se na to jednou či dvakrát dá bez újmy kouknout a nijak to nepohorší.60%(27.3.2016)