poster

Lovec min

 • anglický

  Minesweeper

Drama / Válečný

USA, 1943, 67 min

 • Všežrout
  ***

  Film z válečných let, tentokrát propagující službu u námořnictva. Osa příběhu se točí klasicky kolem milostného trojuhelníku a nápravě hříšníka. Richard Arlen (hrající hlavní postavu), si záhral i v obdobném snímku Palubní střelec, natočeného stejného roku a který u nás vyšel též na dvd.(3.3.2010)

 • cheyene
  ****

  Lovec min mě zaujal od samého začátku. Neznámé tváře dodávají snímku větší autenticitu a samotný příběh důstojníka Hustona, resp. Smithe je chytlavý. Divák pochopitelně musí přijmout způsob, kterým se v době války a v 40. až 50. letech filmy tohoto žánru točily, ale pakliže překousne práci, již vykonal zub času, dostane se mu dramatické podívané, která rozhodně není žádnou limonádkou se šťastným koncem.(7.3.2017)

 • Wacoslav1
  ***

  Začalo to jako náborovka do Americký armády, tak jsem si říkal, že to bude asi slušná švanda, ale pak se to kupodivu docela rozjelo a i ten příběh mě chytnul. Nejde tu o nějaký velkolepý akční scény film spíš ukazuje nesnadnou práci hledačů min kteří zajišťovali volnou cestu pro lodě a musí se i seznamovat s novým druhem výzbroje šikovného Japonského nepřítele. Mnozí za to zaplatí i životem. Musím říct, že mě celkem zaujali i postavy a jejich vývoj a tak odpustím snímku jistou naivitu a dávku dobové propagandy i jistou předvídatelnost. Vzhledem ke krátké stopáži se na to jednou či dvakrát dá bez újmy kouknout a nijak to nepohorší.60%(27.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace