Skrývačky (TV film)

Česko, 2008, 88 min

Příběh podle scénáře Jany Janíčkové mi připomněl CESTU Z MĚSTA. Užíval jsem si hledání, které SRÝVAČKY nabízely. Líbila se mi kamera, pohledy na symboly spojené s vesnicí byly parádní. Jako počin ostravského studia ČT nadprůměrné. Překvapily mě přirozené herecké výkony herců. Hudba: Johannes Repka.(25.5.2009)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +civilní dialogy, obrázky podznimí přírody, hudba -příběhově prázdné, méně známé herecké obsazení/// Film je to uklidňující, uvolňující. Nabýdne přirozené herecké výstupy. Krásné záběry kamery. Ukáže nám prostě normální svět, který existuje hned vedle za městem. Je to hezký film./// Celkem 61%///(24.5.2009)

Příjemné překvapení. Výborně napsané, obsazené i zahrané čtyři ženské postavy rozehrávají zamyšlení nad vztahy nejen sester, ale i matek a dcer (jedno zda vlastních či nevlastních). Nechovají se sice vždycky správně, ale vždycky je máme možnost pochopit. Snad jen happy-end to s tou idylou zbytečně přehnal...(24.5.2009)

• pakobylka

Spíš nežli samotnému příběhu bych byla schopná uvěřit baladické pohádce starší ze sester - cílevědomé lékařky Vilmy: O té holčičce, která se nešikovně proměnila v kapličku a pak už s tím nic dalšího nedokázala udělat ... Celou dobu jsem zkrátka měla pocit, že "Skrývačky" se snaží skrýt nedomyšlený scénář za pěkné záběry a nostalgii vzbuzující hudební doprovod.(24.5.2009)

• Prubner

Pokud chce někdo napsat psychologický film, měl by dbát na to, aby postavy byly charakterově dobře prokreslené. Což se tady nestalo, o charakteru obou hrdinek se dozvíme málo, jsou spíš jednorozměrné. Stějně tak se nedozvíme skoro nic o příčinách jejich rozkolu v minulosti. Autorka roztrousila jen pár náznaků, z nichž těžko sestavíme nějaký celistvý obraz. Není divu, že pak nefunguje ani sbližování obou sester. Nota bene když mu autorka nevěnuje moc velkou pozornost a soustředí se na zbytečnosti. Jedna velká zbytečnost je postava holčičky Milky, což měla být postava čistě symbolická a měla fungovat jako katalyzátor, ale to se vůbec nepovedlo. Chabý pokus o psychologický film. Ani herci si s tím nemohli poradit a taky si neporadili.(25.5.2009)