Epizody(14)

Jeoffrey

Pro mě osobně naprosto úžasný zážitek! Anime je tak z 80% cute girls do cute things a ze zbylých 20% je to o hudbě, no a mě to takhle naprosto vyhovuje. Už podle informací, které jsem o K-ON! z okolí dostával a kde všude na něj bylo odkazováno, jsem tušil, že by se mi mohlo líbit, přeci jen oba tyto žánry mi něco říkají a když jsem se seznámil s charaktery, tak jsem si byl hned naprosto jistý, že jsem tu správně, protože tohle jsou přesně ty typy dívek, které mám rád. Zamiloval jsem si Yui, Ritsu, Mio i zbytek ansámblu, včetně střelené učitelky, která je pořád chtěla z nějakého důvodu rvát do nových a nových roztomilých kostýmů a měla víc zásadních osobních problémů, než všechny dívky dohromady. Byla to spousta roztomilosti, jednoduchých a milých emocí, příjemných vtípků a občasné snahy o nějaký ten hudební výkon, což jsou věci, které já dokážu ocenit a užít si je (protože mě moe nevadí, naopak ho vyhledávám). Atmosféra pro mě nádherná a první sezóna mi krásně utekla (zvládnuto za dvě odpoledne). Z čeho jsem měl trochu strach byla hudba, nebo spíš hudební žánr, protože třeba všechny ty J-popy a K-popy vůbec neposlouchám a tak jsem si říkal, kdo ví, jakou hudbu nacpou tady, když to má být vlastně klub lehké hudby. Překvapil mě hodně povedený opening, který měl tu správnou energii a když hned v prvním díle zmínili Jimi Hendrixe a Jimmy Page, tak jsem si říkal, že by tohle vlastně mohlo být hodně fajn. Když jsem viděl, že je tu basovka, kytary, bicí a klávesy, tak jsem si byl jistý, že z téhle kombinace přeci nemůže vzejít špatná hudba. A tak nakonec můžu s klidem říct, že i hudebně se mi to líbilo a to nejen úvodní znělka, ale i ta závěrečná a většina originálních dívčích songů z vystoupení. Dokonce i běžná doprovodná hudba mě zaujala a já si říkal, že mi to tam zrovna zní jako Popcorn, pak jsem zase jednou (díl 11.+12.) slyšel tóny kláves, které mi připomněli ABBU, prostě jsem se tu cítil hudebně hodně pohodlně, jako doma... Za mě naprostá spokojenost, užil jsem si každý díl s úsměvem od ucha k uchu. I love K-ON! 10/10 ()