• Derek

bratri farrellyovci musia byť dobrý idioti keď tak skvelý nápad, akým rozdvojený carrey určite je, pochovali nechutne trapnými gagmi, ktoré väčšinou vôbec nie sú ani vtipné a navyše humoru je tu zúfale málo. jediné čo tento nepodarok zachraňuje je na oko sympatická renée a carreyho traja synovia, ale to je asi tak všetko.(20.5.2004)

CITÁT - Hej, vocase! Jo, s tebou mluvim! Koukej zvednout toho vajgla nebo si ho přilepim k podrážce a propasíruju ti ho prdelí až do držky!......... Scénář : Bobby Farrelly, Peter Farrelly a Mike Cerrone. Kamera : Mark Irwin. Hudba : Lee Scott. Ve filmu zazní The Offspring se songem Totalimmortal http://www.youtube.com/watch?v=ApMel9DdnLo CHYBY VE FILMU - 1 - Muž na mostě odstřelí Charliemu palec na pravé ruce, ale na konci filmu, když se líbá s Irenou, má ovázanou levou ruku. 2 - Hankovi hodinky si ve filmu dělají co chtějí. Jednou je má, jednou ne a zase jo....... CITÁT - Když mi bylo patnáct, umlátil jsem svou rodinu ve spaní kladivem. Mámu, tátu, bráchu i ségru. I když ségra nespala. To mě fakt mrzí...........(29.5.2011)

Mne, ani môjmu druhému ja nepripadalo na tejto komédii nič tak vtipné, aby som ju mohol považovať za vtipnú a aby som mal niekedy chuť si ju pozrieť znova. Tie tri hviezdy sú dosť nadsadené, Carreyho je mi občas ľúto, že nechápe, kde je miesto bývalých úspešných komikov, hlavne potom, aké výkony už dokázal podať v niekoľkých výborných drámach.(19.9.2012)

Přímo v jímce fekálního humoru, který sahá až po kolena, nachází se zemička dvou milých bratrů. Petera a Bobbyho. Po ranním rituálu prdění v rytmu kvapíku přichází řada na psaní roztomilých příběhů jakými byly kupříkladu BLBÝ A BLBĚJŠÍ nebo NĚCO NA TÉ MARY JE. Tady jde taky o dívku, ale tentokráte Irenu v podání roztomilé Reneé Zellweger. Prvně musím říct, že dabing jímž se Nova prezentovala by skolil i statnějšího vola či spíše krávu, jenž ve filmu padla za oběť Carreymu. Dejdar nemá dar na dabing, takže ho nemůže ani dávat. A pak, proč nestrkat ptáka do Chryslera? Protože Farrellyovská pohonná směs je zatraceně agresivně výbušná, čímž by mohlo dojít k nenávratné ztrátě výše jmenovaného objektu, kterážto patrně vede k masové neoblibě obou bratří. Celkově je to film stylu bum.........nuda..........bum...........nuda. Chvilku se něco děje, sem tam nějaká hláška, řádně nasraný lilipután či jiné podivné organismy (nebo předměty:)), ale pak dlouho nic, nuda, pruda, uspávárna. Proto dávám dvě a půl hvězdičky, které prezentují asi 20 minut v typicky Farrellyovském duchu a přídavném puchu.(6.11.2004)

• Gilmour93

Jak má Carrey schizofrenní hereckou kariéru, tak v ní má i spoustu podobných schizofrenních rolí. Fanoušci jeho obličejové gymnastiky a loutkových končetin budou dozajista nadšení, ale mě ty nepatřičné vulgarity, přemrštěná stopáž a občasná laciná trapnost za hranicí vkusu dovedly k myšlence, že až se někde narodí nechtěná koťata, mělo by se pro Pako a Blba Farrellyovi najít v pytli, co poletí z mostu obloukem do řeky, nějaké místo.. Chrisi Coopere, proč? Nebylo na činži, či talíře Třetí říše?(29.11.2010)

• - Ve scéně, kde Renée Zellweger kopne Jima Carreyho a shodí jej přes zábradlí, nebyl použit žádný kaskadér. Scéna se natáčela několikrát, nakonec se použil první záběr. (HellFire)

• - Brýle, které nosí Whitey, jsou jeho vlastní brýle, včetně malého přibližovacího skla. (HellFire)

• - Irene se z řečtiny překládá jako "klid". Irene se ve filmu neustále snaží uklidnit obě osobnosti – Charlieho i Hanka. (HellFire)