Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Charlie, policista v Rhode Islandu, býval šťastný mladý kluk, který velice miloval krásnou Leilu a nakonec si ji i vzal. Potíže začaly hned, když si ji vezl domů. Řidič limuzíny, černý lilipután, měl pocit, že se mu Charlie vysmívá. Vložila se do toho Leila, a když zjistila, že mužík je členem Mensy, okamžitě se zamilovala. Když pak později porodila tři chlapce, Charlie se nestačil divit: měli nějak podezřele tmavou pleť. I to dobrosrdečný polda skousl, Irena ale nakonec stejně utekla a nechala mu chlapce na krku… Dnes už jsou kluci velcí, dokonce až moc, a Charlie je stále stejně mírný a nekonfliktní. Až jednoho dne u pokladny supermarketu se v něm cosi zlomí: Charlie v sobě objeví „zvíře“, které pojmenuje Hank… Psychiatři z Bostonu hovoří o rozdvojení osobnosti v důsledku dlouho potlačovaných frustrací a Charlie dostane pilulky, které musí pravidelně brát. Jeho kolegové přivádějí na stanici mladou dívku Irenu Wattersovou, pro kterou si brzy přijíždějí federální agenti. Stýká se s dlouho hledaným gangsterem Dickiem Thurmanem. Dívka se má vrátit domů, kde ji hledá policie, a Charlie ji tam má odvézt. Po cestě se ale střetnou s falešným agentem, Dickeyho kumpánem, který má dívku gangsterovi vrátit. Ireně se podaří utéct a vrací se k Charliemu. Ten si ale v motelu, kde se chystal přespat, zapomene léky, takže je teď střídavě Charliem i surovcem Hankem… Irena se těmto náhlým proměnám nestačí divit, tím spíš, že žádný z nich si nepamatuje, co dělal, když byl právě ten druhý. Mizera Hank krade dětem zmrzlinu, děsí je, mluví sprostě a plánuje přepady na parkovišti. Mezitím Charlie a Irena utíkají: teď už nejen před Dickiem a jeho lidmi, ale také před policií. Ta sebrala Charlieho kluky a hledá bývalého kolegu, podezřelého z vraždy agenta a únosu mladé dívky... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (603)

Handle 

všechny recenze uživatele

Šíleně rozporuplný film, kde individuálně záleží na vkusu a stylu humoru každého. Já budu nejspíš padat do skupiny, která říká, že jde o trapnou podívanou, i když jsem si opravdu myslel, že by se mi to mohlo líbit - avšak mnohdy je film opravdu nevkusný a přepísklý... na druhou stranu má však tento snímek pár velmi vtipných scén, takže to úplná hrůza nebyla. Ale na mě prostě až moc úlet! :) ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Každý muž, ktorý sa pokúšal močiť tesne po súloži, veľmi dobre vie, že toto je film zo života ;-). Videl som to viackrát a nebyť premrštenej stopáže (asi tak o polhodinu), dal by som o hviezdičku viac. Traja čierni synovia, ktorí sú hyperinteligentní, ale stále používajú černošský slang, sú jedna z najvtipnejších vecí, ake kedy kinematografia vôbec zrodila... ()

Reklama

UncleG 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, přestože je "Mé druhé já" narvané solidními fóry, já chci od komedie víc než jen sled zábavných skečů vedoucích odnikud nikam. Příběhově tedy naprostá nula, některé téměř geniální komediální výjevy by bývaly s klidem vyhnaly hodnocení na tři hvězdy. Bývaly. Nebýt celé řady nevydařených, vulgárních trapáren a nechutností. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Šílené kreace ještě šílenějšího Carreyho, trio "dlaždičských" černochů a nezvykle hubená Bridget Jones ... k tomu stačí přidat pár opravdu nechutných momentů s těmi povedenými a vyjde z toho celkem průměrná americká komedie s obrovskou koncentrací derivátů "fuck" a "bitch". Zkrátka film, který má i přes své nedostatky přece jenom něco málo do sebe. ()

_Berunka_ 

všechny recenze uživatele

Farellyovy nepotěšili jste mne, ani já vás nepotěším! Popravdě řečeno vás vůbec nepotěším... Co mělo znamenat tohle pomatení smyslů? Komedie? Ptám se, protože jsem se pousmála jen dvakrát, přičemž první úsměv byl z jisté dávky zoufalosti, druhé pousmání způsobil konec filmu. Tímhle humorem by mohli vymítat ďábla, protože trapnější a nechutnější vtípky by se pro nic jiného nehodily. Ovšem ještě jsem nebyla natolik znechucená, jelikož jsem film zhlédla v původním znění a tím pádem byla ochuzena o„sexy“hlas Martina Dejdara. Jediné světlé místečko ve filmu zaplnila Renée Zellweger, přičemž bych s jistotou mohla tvrdit, že si Jim Carrey asi šlehnul před podepisování smlouvy. Avšak když to beru kolem a kolem.... Kdo může říct, že strkal své přirození do Cadillacu? ()

Galerie (80)

Zajímavosti (19)

  • V scéne, kde Charlie (Jim Carrey) saje mlieko z prsníka ženy, ktorá dojčí svoje dieťa, sa skutočne jedná o prsník herečky Shannon Whirry. Scéna sa točila viackrát a Jim sa jej zakaždým ospravedlnil. Podľa jeho neskoršieho vyjadrenia to bola preňho veľmi nepríjemná a ponižujúca situácia, preto mal požiadavku aby sa pri filmovaní zúčastnil len nevyhnutný štáb. (T0M0)
  • Duševní choroba, kterou Charlie (Jim Carrey) trpí, není ve skutečnosti paranoidní schizofrenie, jak ve filmu zazní, ale disociativní porucha identity. Tyto dvě nemoci lidé často zaměňují, přestože ve skutečnosti nemají nic společného. (Ilus)

Související novinky

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (více)

Reklama

Reklama