• Derek

bratri farrellyovci musia byť dobrý idioti keď tak skvelý nápad, akým rozdvojený carrey určite je, pochovali nechutne trapnými gagmi, ktoré väčšinou vôbec nie sú ani vtipné a navyše humoru je tu zúfale málo. jediné čo tento nepodarok zachraňuje je na oko sympatická renée a carreyho traja synovia, ale to je asi tak všetko.(20.5.2004)

Tři negříci jdou,v řadě za sebou a Jim Carrry jde před něma se svou Irenou.Mistrovská komedie bratrů Farrellyových.Pro někoho nechutné.Pro mě kurevsky zábavné.Lepší než strkat péro do koláče.Všichni víme o čem mluvím.Jim Carrey je prostě komediant a ten jeho gumovej ksicht je pro komedie jak stvořenej.Ale vážné role mu jdou taky skvěle.Je to prostě klasa.(16.4.2015)

Každý muž, ktorý sa pokúšal močiť tesne po súloži, veľmi dobre vie, že toto je film zo života ;-). Videl som to viackrát a nebyť premrštenej stopáže (asi tak o polhodinu), dal by som o hviezdičku viac. Traja čierni synovia, ktorí sú hyperinteligentní, ale stále používajú černošský slang, sú jedna z najvtipnejších vecí, ake kedy kinematografia vôbec zrodila...(16.7.2007)

HBO COMEDY - Humor, zde nastolený, je místy zvrhlý, nechutný, povrchní a nevkusný. Každopádně nemohu jinak, než dát kladné hodnocení a 4 hvězdičky, byť je to hrozná magořina :-) Protože od té doby, co znám Carreyho v roli policajta Charlieho, viděl jsem ho snad už 5x a pokaždé jsem se zkrátka bavil a smál. Prvních 20 minut je nejlepších a člověk se fakt pořád tlemí. Když se na place objeví Renné, vtipy už nejsou tak časté a dobré, ale každá scéna s Charlieho syny to opět pořádně nakopne. Mě osobně ti 3 černoši pokaždé rozesmáli, byť mluvili jak dlaždiči :) CZ dabing (zejména pan Dejdar) skvělé zábavě také dopomohl, takže Já, mé druhé já a Irena bude nejspíš napořád jedna z mých nejoblíbenějších ujetých komedií, co znám. 75%(12.4.2014)

• Handle

Šíleně rozporuplný film, kde individuálně záleží na vkusu a stylu humoru každého. Já budu nejspíš padat do skupiny, která říká, že jde o trapnou podívanou, i když jsem si opravdu myslel, že by se mi to mohlo líbit - avšak mnohdy je film opravdu nevkusný a přepísklý... na druhou stranu má však tento snímek pár velmi vtipných scén, takže to úplná hrůza nebyla. Ale na mě prostě až moc úlet! :)(29.11.2010)

• - Bobby Farrelly si zahrál kněze ve zpovědnici a Peter Farrelly nadaboval umírající krávu. (HellFire)

• - Duševní choroba, kterou Charlie trpí, není ve skutečnosti paranoidní schizofrenie, jak ve filmu zazní, ale disociativní porucha identity. Tyto dvě nemoci lidé často zaměňují, přestože nemají nic společného. (Ilus)

• - Charlieho velmi rychlý odpočet do devíti ve scéně shazování auta do lomu byl improvizovaný a lze poznat, že Renée Zellweger byla zjevně překvapena. (HellFire)