Najobľúbenejšia komédia. Veľa vtipných scén. Taktiež rozhodne jeden z najlepších filmov s Jimom Carreym. Vynikajúce výkony ďalších hercov vrátane Renée Zellwegger a Chrisa Coopera. Jimovi traja veľmi vzdelaní synkovia s vybraným slovníkom a Jimova rozpoltená osobnosť, to všetko je dôvod, prečo sa na film pozrieť. Ja osobne som ho videl už niekoľkokrát a nikdy ma nesklamal ..."Ďakujeme že ste pozerali tento skurv*ný film". PS: slovenský dabing je úžasný.(10.12.2012)

• _Berunka_

Farellyovy nepotěšili jste mne, ani já vás nepotěším! Popravdě řečeno vás vůbec nepotěším... Co mělo znamenat tohle pomatení smyslů? Komedie? Ptám se, protože jsem se pousmála jen dvakrát, přičemž první úsměv byl z jisté dávky zoufalosti, druhé pousmání způsobil konec filmu. Tímhle humorem by mohli vymítat ďábla, protože trapnější a nechutnější vtípky by se pro nic jiného nehodily. Ovšem ještě jsem nebyla natolik znechucená, jelikož jsem film zhlédla v původním znění a tím pádem byla ochuzena o„sexy“hlas Martina Dejdara. Jediné světlé místečko ve filmu zaplnila Renée Zellweger, přičemž bych s jistotou mohla tvrdit, že si Jim Carrey asi šlehnul před podepisování smlouvy. Avšak když to beru kolem a kolem.... Kdo může říct, že strkal své přirození do Cadillacu?(21.3.2008)

Potlačovaný vztek ústící v rozdvojení osobnosti je docela fajn premisa, ale její využití v příběhu, který se z velké většiny točí kolem fádního útěku před policií, mi přijde jako mrhání potenciálem. Jim Carrey se snaží bodovat svými grimasami, ale ty jsou mnohdy za hranicí afektovanosti. Naštěstí když už Jim přepne na své druhé já, dokáže sehrát pár docela zábavných scének. Všemu taky napomáhají jeho parádní trojčata a pohledná Renée... 5/10(18.5.2016)

• predators

Jojo, Carreyho grimasy prostě nejsou to pravé ořechové, i když se musí nechat, že svou dvojroli sehrál bravůrně! Carreyho grimasy působí jako levné vtípky a celá ta estráda pak vypadá, jakoby přehrával. S protějškem Zellwegerovou taky nebylo něco v pořádku, asi cítila, že v Jimově přitomnosti hraje jaksy druhé housle. A tak i jejich románek nemá tu jiskru, která by mezi nimi přeskočila. Slabší roadmovie s pomatencem Carreym. 40%(14.6.2011)

Jim Carrey ani schizofreniky hrát nemusí, on jím sám je. Jak jinak si vysvětlit jeho bezchybné proměny ve filmech Maska, Lhář, lhář nebo tady. Samotná idea schizofrenického Carreyho a ještě k tomu policisty by vydala na deset nejrůznějších komedií a všechny by byly koukatelné, tady je však Carreyho komický um využit jen na půl a to prosím až ve třetí třetině. Do té doby sledujeme klasickou televizní komedii, které občas běží ráno ve všední dny na Nově. Renée v další špatně vybrané roli výsledku moc nepomáhá a Chris Cooper má málo prostoru, aby dokázal alespoň něco zachránit. To se však podařilo trojici černých synků, kteří zdědili neuvěřitelný intelekt po svých rodičích - ředitelích Mensy. Jejich hádka nad neutrony, protony a elektrony je tím nejvtipnějším na celém filmu, a když máte v tomto případě ke všemu v hlavní roli Jima Carreyho, tak je něco špatně. Průměr, víc se Jimovi z Ireny vytřískat nepodařilo.(21.3.2009)

• - Irene se z řečtiny překládá jako "klid". Irene se ve filmu neustále snaží uklidnit obě osobnosti – Charlieho i Hanka. (HellFire)

• - Most, po kterém na konci filmu Charlie přechází, spojuje Jamestown s Newportem. (HellFire)

• - Charlieho velmi rychlý odpočet do devíti ve scéně shazování auta do lomu byl improvizovaný a lze poznat, že Renée Zellweger byla zjevně překvapena. (HellFire)