Za můj poměrně krátký život jsem viděl hodně komedií. Některé mně rozesmáli tak, že mi až tekly slzy. Některé byly rádoby vtipné u kterých jsem měl zase naštvaný výraz, že jsem tím ztrácel čas. Tato komedie se řadí do té první skupiny. Já, mé druhé já a Irena disponuje nesčetným množstvím vtipných scén a povedenými hláškami , které opravdu pobaví. Velkou zásluhu na tom má zcela jistě Jim Carrey, jehož pohyby a jeho ksichty, jenž dokáže dělat, nejsou snad ani možné a právě díky němu jsem se vážně moc smál. Docela mi zde sedla i roztomilá a krásná Renée Zellweger. Škoda byla Chrise Coopera, protože měl málo prostoru. Také mně zaujali dobré pisníčky. No jo, tohle se prostě bratrům Farrellyovým povedlo a to tak, že moc!!!(18.11.2007)

CITÁT - Hej, vocase! Jo, s tebou mluvim! Koukej zvednout toho vajgla nebo si ho přilepim k podrážce a propasíruju ti ho prdelí až do držky!......... Scénář : Bobby Farrelly, Peter Farrelly a Mike Cerrone. Kamera : Mark Irwin. Hudba : Lee Scott. Ve filmu zazní The Offspring se songem Totalimmortal http://www.youtube.com/watch?v=ApMel9DdnLo CHYBY VE FILMU - 1 - Muž na mostě odstřelí Charliemu palec na pravé ruce, ale na konci filmu, když se líbá s Irenou, má ovázanou levou ruku. 2 - Hankovi hodinky si ve filmu dělají co chtějí. Jednou je má, jednou ne a zase jo....... CITÁT - Když mi bylo patnáct, umlátil jsem svou rodinu ve spaní kladivem. Mámu, tátu, bráchu i ségru. I když ségra nespala. To mě fakt mrzí...........(29.5.2011)

Šílené kreace ještě šílenějšího Carreyho, trio "dlaždičských" černochů a nezvykle hubená Bridget Jones ... k tomu stačí přidat pár opravdu nechutných momentů s těmi povedenými a vyjde z toho celkem průměrná americká komedie s obrovskou koncentrací derivátů "fuck" a "bitch". Zkrátka film, který má i přes své nedostatky přece jenom něco málo do sebe.(11.1.2011)

• Slarque

Mary byla pravděpodobně vrcholem tvorby bratrů Farrellyových. Tohle mělo sice slibný námět i obsazení, ale na komedii mi to přijde málo vtipné. Carreyho grimasy občas vypadají spíš pitomě než vtipně a film skoro nic jiného nenabízí. Nejlepší je ovšem trojice Carreyho „synů“, která byla zábavná prakticky pokaždé, když se ve filmu vyskytla. Což nebylo zrovna často, ale na druhou hvězdičku to stačilo.(6.11.2004)

HBO COMEDY - Humor, zde nastolený, je místy zvrhlý, nechutný, povrchní a nevkusný. Každopádně nemohu jinak, než dát kladné hodnocení a 4 hvězdičky, byť je to hrozná magořina :-) Protože od té doby, co znám Carreyho v roli policajta Charlieho, viděl jsem ho snad už 5x a pokaždé jsem se zkrátka bavil a smál. Prvních 20 minut je nejlepších a člověk se fakt pořád tlemí. Když se na place objeví Renné, vtipy už nejsou tak časté a dobré, ale každá scéna s Charlieho syny to opět pořádně nakopne. Mě osobně ti 3 černoši pokaždé rozesmáli, byť mluvili jak dlaždiči :) CZ dabing (zejména pan Dejdar) skvělé zábavě také dopomohl, takže Já, mé druhé já a Irena bude nejspíš napořád jedna z mých nejoblíbenějších ujetých komedií, co znám. 75%(12.4.2014)

• - V jedné scéně v motelu lze v záběru spatřit řádně rozbitý meloun, o němž se ale herci nijak nezmiňují. To proto, že scéna s melounem byla nakonec vystřižena. Důvodem byl film Prci, prci, prcičky, ve kterém se podobná scéna odehrávala s koláčem. Autorům tedy přišlo nevhodné tuto scénu do filmu zakomponovat. (HellFire)

• - V scéne, kde Charlie (Jim Carrey) saje mlieko z prsníka ženy, ktorá dojčí svoje dieťa, sa skutočne jedná o prsník herečky Shannon Whirry. Scéna sa točila viackrát a Jim sa jej zakaždým ospravedlnil. Podľa jeho neskoršieho vyjadrenia to bola preňho veľmi nepríjemná a ponižujúca situácia, preto mal požiadavku aby sa pri filmovaní zúčastnil len nevyhnutný štáb. (T0M0)

• - Ve skutečnosti jsou filmoví synové Anthony Anderson a Mongo Brownlee jen o 8 a 9 let mladší než jejich filmový otec Jim Carrey. (Stanley619)