Tak toto je ta největší úleťárna, jakou jsem kdy viděla a zasmála se u ní. Je to tak blbé a ztřeštěné až se tomu člověk směje. Tedy asi jen někdo. Chápu, že se to nemusí líbit všem. Film je postaven na hodně výstředním humoru, který nemusí sednout každému. Měl by se brát s nadsázkou, ostatně jako většina komedií s Jimem. On a jeho dvě tváře, společně s výborně vychovanými synky, Bílkem a v každé roli užásnou Renée, vytvořili sehranou partu, která mě bavila po celou dobu filmu. 3+!(8.3.2013)

• Handle

Šíleně rozporuplný film, kde individuálně záleží na vkusu a stylu humoru každého. Já budu nejspíš padat do skupiny, která říká, že jde o trapnou podívanou, i když jsem si opravdu myslel, že by se mi to mohlo líbit - avšak mnohdy je film opravdu nevkusný a přepísklý... na druhou stranu má však tento snímek pár velmi vtipných scén, takže to úplná hrůza nebyla. Ale na mě prostě až moc úlet! :)(29.11.2010)

Soundtrack Lee Scott: 1. Breakout - Foo Fighters [3:21] ,2. Do It Again - Smash Mouth [3:57] ,3. Deep Inside Of You - Third Eye Blind [4:10] ,4. Totalimmortal - The Offspring [2:50] ,5. The World Ain't Slowin' Down - Ellis Paul [4:48] ,6. Any Major Dude Will Tell You - Wilco [3:06] ,7. Only A Fool Would Say That - Ivy [3:03] ,8. Can't Find The Time To Tell you - Hootie & The Blowfish [2:47] ,9. Bodhisattva - Brian Setzer Orchestra [5:41] ,10. Bad Sneakers - The Push Stars [3:15] ,11. Reelin' In The Years - Marvelous 3 [3:26] ,12. Strange Condition - Pete Yorn [4:33] ,13. Barrytown - Ben Folds Five [3:48] ,14. Razor Boy - Billy Goodrum [3:45] ,15. Where He Can Hide - Tom Wolfe [3:34],(19.5.2011)

• castor

Schizofrenie trochu jinak!! Přiměřeně vtipný Jim Carrey v ultravulgární taškařici, která nejprve představuje Charlieho coby slušného poldu, kterému prchla manželka s černým liliputánem a na krku zanechala (až kultovní) černá trojčata. Ventil pak Charlie našel ve svém alter egu, které popustilo uzdu a z Charlieho je vzápětí magor Hank, co topí ukecané holčičky v kašnách. Nezastavitelní bratři Farrellyové měli naprosto volnou ruku a do scénáře tak pronesli neuvěřitelné množství vulgarit, kterými zesměšňují kdekoho. Konstelace těch povedených vtipů je ale minimální, nesmyslná zápletka i přepálená stopáž navíc ubírají další bodíky. V miniroličkách se pro zajímavost objeví kupříkladu tenistka a modelka Anna Kournikova nebo hvězdný hokejový veterán Brendan Shanahan.(8.5.2008)

Carrey ve své nejlepší "ksichtové" formě, aneb je opravdu jen málo herců s takto brutálně sofistikovanou mimikou (Ryan Gosling je opačný extrém). "Závažnost" příběhu bych nechal zcela stranou a vystačil si s tvrzením, že jde o svěží komedii s několika nezapomenutelnými momenty a někdy i dost smrtícími hláškami. Bratrská trojice byla v tomto ohledu bezkonkurenční.(5.8.2013)

• - Role Ireny byla nabídnuta i Denise Richards a Leslie Mann. (lucius789)

• - Okrem Kurnikovovej a Shanahana si vo filme zahral aj ďalší športovec - legendárny bývalý hokejista Cam Neely.

• - Jim Carrey zaimprovizoval scénu, kdy jej mají jeho synové políbit. (HellFire)