Přímo v jímce fekálního humoru, který sahá až po kolena, nachází se zemička dvou milých bratrů. Petera a Bobbyho. Po ranním rituálu prdění v rytmu kvapíku přichází řada na psaní roztomilých příběhů jakými byly kupříkladu BLBÝ A BLBĚJŠÍ nebo NĚCO NA TÉ MARY JE. Tady jde taky o dívku, ale tentokráte Irenu v podání roztomilé Reneé Zellweger. Prvně musím říct, že dabing jímž se Nova prezentovala by skolil i statnějšího vola či spíše krávu, jenž ve filmu padla za oběť Carreymu. Dejdar nemá dar na dabing, takže ho nemůže ani dávat. A pak, proč nestrkat ptáka do Chryslera? Protože Farrellyovská pohonná směs je zatraceně agresivně výbušná, čímž by mohlo dojít k nenávratné ztrátě výše jmenovaného objektu, kterážto patrně vede k masové neoblibě obou bratří. Celkově je to film stylu bum.........nuda..........bum...........nuda. Chvilku se něco děje, sem tam nějaká hláška, řádně nasraný lilipután či jiné podivné organismy (nebo předměty:)), ale pak dlouho nic, nuda, pruda, uspávárna. Proto dávám dvě a půl hvězdičky, které prezentují asi 20 minut v typicky Farrellyovském duchu a přídavném puchu.(6.11.2004)

Tak toto je ta největší úleťárna, jakou jsem kdy viděla a zasmála se u ní. Je to tak blbé a ztřeštěné až se tomu člověk směje. Tedy asi jen někdo. Chápu, že se to nemusí líbit všem. Film je postaven na hodně výstředním humoru, který nemusí sednout každému. Měl by se brát s nadsázkou, ostatně jako většina komedií s Jimem. On a jeho dvě tváře, společně s výborně vychovanými synky, Bílkem a v každé roli užásnou Renée, vytvořili sehranou partu, která mě bavila po celou dobu filmu. 3+!(8.3.2013)

Velice příjemná roadmovie s parádním obsazením a úchvatnym nekompromisním humorem, odehrávající se v malebný krajině Novej Anglie! Navíc celkovou atmosféru perfektně dokresluje naprosto ÚŽASNEJ soundtrack! Tuhle komedii prostě miluju od CHarlieho/Hankovo košile a sestřihu až po toho roztomilýho albínka Bílka a výstavní krávu! Hlavně se nenechat oblbnout překvapivě velkým množstvím nízkých hodnocení;) P.S.: Má to jeden z nejpovedenějších českých dabingů!!! Opravdu, každá další brutální hláška přebíjí tu před tím - Dejdar se sem hodí víc, než Tůma. Vim o čem mluvim, viděl jsem to už asi stokrát:) SRDCOVKA a masakr na kdykoli!(18.6.2010)

Jim Carrey ani schizofreniky hrát nemusí, on jím sám je. Jak jinak si vysvětlit jeho bezchybné proměny ve filmech Maska, Lhář, lhář nebo tady. Samotná idea schizofrenického Carreyho a ještě k tomu policisty by vydala na deset nejrůznějších komedií a všechny by byly koukatelné, tady je však Carreyho komický um využit jen na půl a to prosím až ve třetí třetině. Do té doby sledujeme klasickou televizní komedii, které občas běží ráno ve všední dny na Nově. Renée v další špatně vybrané roli výsledku moc nepomáhá a Chris Cooper má málo prostoru, aby dokázal alespoň něco zachránit. To se však podařilo trojici černých synků, kteří zdědili neuvěřitelný intelekt po svých rodičích - ředitelích Mensy. Jejich hádka nad neutrony, protony a elektrony je tím nejvtipnějším na celém filmu, a když máte v tomto případě ke všemu v hlavní roli Jima Carreyho, tak je něco špatně. Průměr, víc se Jimovi z Ireny vytřískat nepodařilo.(21.3.2009)

Za můj poměrně krátký život jsem viděl hodně komedií. Některé mně rozesmáli tak, že mi až tekly slzy. Některé byly rádoby vtipné u kterých jsem měl zase naštvaný výraz, že jsem tím ztrácel čas. Tato komedie se řadí do té první skupiny. Já, mé druhé já a Irena disponuje nesčetným množstvím vtipných scén a povedenými hláškami , které opravdu pobaví. Velkou zásluhu na tom má zcela jistě Jim Carrey, jehož pohyby a jeho ksichty, jenž dokáže dělat, nejsou snad ani možné a právě díky němu jsem se vážně moc smál. Docela mi zde sedla i roztomilá a krásná Renée Zellweger. Škoda byla Chrise Coopera, protože měl málo prostoru. Také mně zaujali dobré pisníčky. No jo, tohle se prostě bratrům Farrellyovým povedlo a to tak, že moc!!!(18.11.2007)

• - Duševní choroba, kterou Charlie trpí, není ve skutečnosti paranoidní schizofrenie, jak ve filmu zazní, ale disociativní porucha identity. Tyto dvě nemoci lidé často zaměňují, přestože nemají nic společného. (Ilus)

• - Brýle, které nosí Whitey, jsou jeho vlastní brýle, včetně malého přibližovacího skla. (HellFire)

• - Most, po kterém na konci filmu Charlie přechází, spojuje Jamestown s Newportem. (HellFire)