HBO COMEDY - Humor, zde nastolený, je místy zvrhlý, nechutný, povrchní a nevkusný. Každopádně nemohu jinak, než dát kladné hodnocení a 4 hvězdičky, byť je to hrozná magořina :-) Protože od té doby, co znám Carreyho v roli policajta Charlieho, viděl jsem ho snad už 5x a pokaždé jsem se zkrátka bavil a smál. Prvních 20 minut je nejlepších a člověk se fakt pořád tlemí. Když se na place objeví Renné, vtipy už nejsou tak časté a dobré, ale každá scéna s Charlieho syny to opět pořádně nakopne. Mě osobně ti 3 černoši pokaždé rozesmáli, byť mluvili jak dlaždiči :) CZ dabing (zejména pan Dejdar) skvělé zábavě také dopomohl, takže Já, mé druhé já a Irena bude nejspíš napořád jedna z mých nejoblíbenějších ujetých komedií, co znám. 75%(12.4.2014)

Soundtrack Lee Scott: 1. Breakout - Foo Fighters [3:21] ,2. Do It Again - Smash Mouth [3:57] ,3. Deep Inside Of You - Third Eye Blind [4:10] ,4. Totalimmortal - The Offspring [2:50] ,5. The World Ain't Slowin' Down - Ellis Paul [4:48] ,6. Any Major Dude Will Tell You - Wilco [3:06] ,7. Only A Fool Would Say That - Ivy [3:03] ,8. Can't Find The Time To Tell you - Hootie & The Blowfish [2:47] ,9. Bodhisattva - Brian Setzer Orchestra [5:41] ,10. Bad Sneakers - The Push Stars [3:15] ,11. Reelin' In The Years - Marvelous 3 [3:26] ,12. Strange Condition - Pete Yorn [4:33] ,13. Barrytown - Ben Folds Five [3:48] ,14. Razor Boy - Billy Goodrum [3:45] ,15. Where He Can Hide - Tom Wolfe [3:34],(19.5.2011)

Jim Carrey ani schizofreniky hrát nemusí, on jím sám je. Jak jinak si vysvětlit jeho bezchybné proměny ve filmech Maska, Lhář, lhář nebo tady. Samotná idea schizofrenického Carreyho a ještě k tomu policisty by vydala na deset nejrůznějších komedií a všechny by byly koukatelné, tady je však Carreyho komický um využit jen na půl a to prosím až ve třetí třetině. Do té doby sledujeme klasickou televizní komedii, které občas běží ráno ve všední dny na Nově. Renée v další špatně vybrané roli výsledku moc nepomáhá a Chris Cooper má málo prostoru, aby dokázal alespoň něco zachránit. To se však podařilo trojici černých synků, kteří zdědili neuvěřitelný intelekt po svých rodičích - ředitelích Mensy. Jejich hádka nad neutrony, protony a elektrony je tím nejvtipnějším na celém filmu, a když máte v tomto případě ke všemu v hlavní roli Jima Carreyho, tak je něco špatně. Průměr, víc se Jimovi z Ireny vytřískat nepodařilo.(21.3.2009)

Potlačovaný vztek ústící v rozdvojení osobnosti je docela fajn premisa, ale její využití v příběhu, který se z velké většiny točí kolem fádního útěku před policií, mi přijde jako mrhání potenciálem. Jim Carrey se snaží bodovat svými grimasami, ale ty jsou mnohdy za hranicí afektovanosti. Naštěstí když už Jim přepne na své druhé já, dokáže sehrát pár docela zábavných scének. Všemu taky napomáhají jeho parádní trojčata a pohledná Renée... 5/10(18.5.2016)

Skvostně >ujetá< PÍČOVINA - a to slůvko zdůrazňuji - protože je maximálně výstižné. I když by to tedy taky mohla být kokotina, že... ;o) . . . Škoda, že humor je v téhle >Fárre-Cárre< taškařici tak nevyrovnaný - od geniálních pšoukůdžouků (scéna s krávou, egovibrátor, ustřelený palec - etcatd... :-) až po zbytečné grimasy a pitomosti (např. kojení)... Nemá asi cenu zybytečně pitvat film tohoto zrna - prostě je to řemeslně zručně natočená a MÍSTY VELMI VTIPNÁ - píčovina... :o)))(17.7.2007)

• - Ve scéně na mostě je Charlie (Jim Carrey) střelen do palce na pravé ruce. Na konci snímku má při líbání se s Irenou (Renée Zellweger) však ovázanou ruku levou. (DivX)

• - Okrem Kurnikovovej a Shanahana si vo filme zahral aj ďalší športovec - legendárny bývalý hokejista Cam Neely. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V jedné scéně v motelu lze v záběru spatřit řádně rozbitý meloun, o němž se ale herci nijak nezmiňují. To proto, že scéna s melounem byla nakonec vystřižena. Důvodem byl film Prci, prci, prcičky, ve kterém se podobná scéna odehrávala s koláčem. Autorům tedy přišlo nevhodné tuto scénu do filmu zakomponovat. (HellFire)