Víra v násilí

Présumé dangereux

Akční / Thriller

Francie, 1990, 100 min

• J.Connor

Co proboha v tomhle Euroshitu dělá Robert Mitchum? Brandon byl zřejmě v nepatrném kursu po skončení Dempseyho, pročež mu byla svěřena role soukromého očka Toma Lepskiho v celkem čtyřech podprůměrných adaptacích Jamese Hadley Chase. Náš videotrh všemi obšťastnil D-ALVIM video, dále se jedná o ŠANCI PRO VŠECHNY, TOUHU PŘEŽÍT a PŘÍJEMNÉ SE BAVTE. I přes účast zjevně za zenitem režírujícího Georgese Lautnera, který natočil pěknou řádku poměrně slavných kriminálek, je tohle nezáživná a mnohdy velmi nechtěně vtipná srágora. V tomto ohledu lze např. doporučit scénu, kdy Lepski z pozice ležmo na střeše rozbíjí čelní sklo auta či závěr, kdy se chápe motorové pily usedaje za bourací stroj. Hrozně otravné je také rádoby šarmantní vystupování hlavního hrdiny, který mu nežerou snad ani kolegové na place. U mě zvedají hodnocení zejména dva najatí zabijáci (jeden se skleněným okem), kteří v zájmu utajení likvidují vše živé, co potkají. Muziku natočil matador italských soundtracků Stelvio Cipriani, který připravil i hlavní pecku nazpívanou Dee Dee Bridgewater. Jako rarita slušné, milovníkům braku připomene dikcí MRAVNOSTNÍ POLICII, v tomto případě velmi mravnou, pro ostatní nekoukatelný levný a přihlouplý film.(25.6.2015)