poster

Pursued

Thriller / Western / Drama / Romantický

USA, 1947, 101 min

 • berg.12
  ***

  Robert Mitchum pronásledovaný neznámou minulostí, ve které přišel o rodinu, ve westernu s prvky noir.(13.3.2008)

 • liquido26
  ****

  Pursued je temný a napínavý western se skvělým příběhem a výborným Mitchumem v hlavní roli. Bohužel obsahuje několik slabších, pomalých nebo zbytečně natahovaných míst, které nudí.(3.5.2011)

 • rikitiki
  ****

  Psychologizující western s prvky noiru je pokus o cestu neprozkoumanými vodami a přes některé nedostatky (hlavně zakončení) se vydařil. Atmosféra je žádoucím způsobem tísnivá, děj je napínavý, jako leitmotiv hříchů dávné minulosti se hrdinově duševnímu zraku opakovaně zjevují boty s ostruhami coby symbol neznámého nebezpečí. Pátrání po vlastní minulosti dlouho nepřináší žádné odpovědi, jen další otázky a nešťastného flegmatického hrdinu vrhají do nových protivenství, kdy už osudu ani nevzdoruje, jen ho snáší. Bez vlastního provinění se stává černou ovcí pro vlastní rodinu i pro celé městečko. ___ Většina hlavních hrdinů příběhu si musí vyjasnit, co je opravdu důležité pro ně samotné a k čemu je tlačí společnost. ___ Robert Mitchum exceluje, jeho minimalistické herectví se pro postavu pronásledovaného, který netuší proč je pronásledován, přesně hodí – žádné prudké emoce, většinou jen poddání se situaci a použití nezbytně nutné sebeobrany. ___ Svatební noc, kterou zažije, je vskutku nezapomenutelná. /18. 5. 15./(18.5.2015)

 • Mirokukii
  ****

  NOIR-WESTERN, který se jistě svým pojetím řadí k vyjímkám westernové tvorby. Hustá atmosféra, patřičná dávka napětí, malý přísun mysteriózna a dobré postavy, jejichž chování není vždy úplně košer. Zajímavý emoční zážitek.(13.7.2014)

 • StaryMech
  ***

  Černowestern se závany antické tragédie a psychoanalýzy. Nad příběhem s jeho zvraty mi občas bylo kroutit hlavou, ale obrazy Jamese Wonga Howea krásně temně žhnou a Steinerova hudba (vzpomněl si na ni Williams v "Čelistech" a snad i Herrmann v "Marnie" ?) střídavě pádí a plíží se s vzácnou účinností.(4.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace