V New Yorku sa dvaja poctiví policajti snažia zabrániť zločineckému syndikátu v presťahovaní sa do okrsku a tiež zabrániť plánu mafie vedenej Nickom Scanlonom (Robert Ryan) zvoliť si skorumpovaného prokurátora do funkcie sudcu... (westerns)

liquido26

3,5 Robert Mitchum v roli drsného a nesmlouvavého kapitána policejního okrsku, který je sice čestný, ale má svá vlastní pravidla a nebojí se např. roztrhat soudní příkaz k propuštění vězně :-) Trochu škoda, že to bylo místy docela ukecaný a mohlo to mít dramatičtější závěr, který se právě díky těm dlouhým řečem trochu rozplizl. ()

Martin741

Film, v ktorom samotny Mitchum hral Hovno. Teda zase pardon, mne to uslo, ja na tu prostorekost raz dopaltim a chcel som pochopitelne napisat ze Mitchum sa nedostatocne vlozil do hereckeho prejavu a ze ma nepresvedcil hereckym vykonom . 45 % ()

Topco

Tešil som sa na hviezdnu konfrontáciu statných noirových borcov: Mitchum vs. Ryan, z ktorej pre mňa vyšiel víťazne Ryan, nakoľko mal šťavnatejšiu (zápornú) rolu a väčší priestor. Lizabeth Scott tradične ťahala za najkratší herecký koniec, naopak príjemným prekvapením bol sympatický William Talman (známy z Hitch-hikera). Príbeh o gangstrovi, prepojenom na komunálnu politiku, po ktorom ide polícia, nemal noiristom čo ponúknuť a oproti iným (napr. The Big Heat) šiel po povrchu. Aj vďaka nápaditej Diskantovej kamere sa však bolo na čo pozerať, aj keď sa práve toho veľa nedialo. Záverom: priemerný policajný noir, ktorý stojí za pozornosť najmä kvôli hercom a kamere. ()