Home Movie

všechny plakáty
Drama / Horor / Thriller
USA, 2008, 80 min

Dej filmu sa odohráva na odľahlom mieste hlboko v lesoch, široko-ďaleko od civilizácie. Na prvý pohľad zdanlivo šťastne pôsobiaca rodinka luteránskeho pastora a psychiatričky, postupom času zažíva doslova peklo na Zemi, keď sa ich deti začnú nezvyčajne správať a preukazovať sadistickú poruchu osobnosti. Prejavujú sa u nich násilné sklony, ktoré sa stupňujú a vyvrcholia do tragického konca. Na pozadí tejto drámy sa odohráva aj dráma manželská, a všetko, čo sa zdá byť idylické, sa zrazu rozpadne na prach... (larelay)

larelay

Skarede, do kosti iduce, brutalne psychologicke peklo, po ktorom si poviete, ze antikoncepcia je ten najlepsi recept :) Strach, ktory ide z tohto filmu je znasobeny kamerou, ktora sa uz osvedcila ci uz pri Blair Witch alebo Poughkeepsie Tapes. Velmi autenticke, neuveritelne rusive. Neodporucam pozerat v zlom psychickom rozpolozeni :) ()

Pedestrian

The Children meets found footage. Věřím, že na papíře to mohlo vypadat dobře, leč ty děti neumí vůbec hrát, jen se tváří děsně nasraně a dramatické scény i přes viditelně nízký rozpočet vyznívají směšně (vymítání, test). Mám rád tyhle filmy, ale není to zdaleka tak dobře natočené jako Blair Witch nebo Paranormal Activity. Home Movie je tak krásným příkladem toho, že nestačí jen vzít do ruky kameru a točit hrůzostrašný materiál, ale že je zapotřebí zejména talent. ()

Bloody13

Ty vole, a pak mějte děti! Lásku jim dáte, jídlo jim dáte, dárky pod stromek jim dáte.... a ony na vás takhle! Home Movie je slušně natočené psychodrama, co spojilo dva rozmachy v současném hororu: formu FF a vraždící haranty. Snímek však doplácí hlavně na svou první půlku, kde se za pochodu různých svátků a rodinných tradicí vůbec nic neděje. Snad jen ty žáby ve svěráku a ukřižováná kočička naznačí, že s dětmi budou potíže. Ty naplno propuknou v posledních 15-ti minutách, kde atmosféra konečně nabírá na obrátkách a dojde k očekáváné a drsné konfrontaci mezi rodiči a jejich vypečenými ratolestmi. Hlavně za tenhle závěr sem cáknu dvě hvězdy, protože i přes tu krátkou stopáž se to docela táhne. (45%) ()

ricci.s

Veľmi zaujímavý a originálny film, v ktorom nebolo vôbec isté, ako sa to celé vyvinie. Herci to podľa mňa zahrali výborne. Spočiatku sledujeme oslavy Halloweenu, Vďakyvzdania, Vianoc a Nového roka jednej rodinky, pričom to nekončí veľmi šťastne. Deti očividne nie sú v poriadku - zlaté rybky si dajú do sendviča, žabu rozpučia vo zveráku, mačku ukrižujú a my len čakáme, čoho všetkého budú ešte schopné. Zaujímavé sú reakcie rodičov - doktorky a pastora, a ich rozdielne názory na celú vec. Zatiaľ čo matka by im najradšej predpísala všetky možné aj nemožné lieky, otec sa z nich snaží vyhnať zlého ducha pomocou exorcizmu. Ani divák nevie, čo s nimi vlastne je, možností sa tu ponúkalo viacero (vrodená porucha, démoni, sexuálne zneužívanie). Je to šikovne nakrútené, ale nejakého veľkého napätia sa žiaľ nedočkáme - jedná sa totiž o drámu, ale ja si to viem predstaviť aj ako dobrý horor. Stačilo len viac pritlačiť na pílu a spraviť z toho slušné psycho. Ale aj tak sa mi to páčilo, už len pre ten nápad. Záver ponúkol očakávane husté vyvrcholenie. ()

*CARNIFEX*

David a Clare sú desať rokov oddanými manželmi. David je kňaz, Clare psychologička. Obaja sa tak stávajú ideálnymi rodičmi pre výchovu svojich dvoch detí. Dostáva sa im dostatok lásky, nehy či výchovy, ktorú by im závidelo nejedno dieťa. Stačí to, ale na zdravý vývoj maloletých? Nie najhoršia dráma s občasnými prvkami hororu, ktorá síce nijak nevystraší, no núti diváka zamyslieť sa, či snaha rodičov vychovať zo svojich potomkov, slušných, zdravo mysliacich ľudí je dostatočná nato, aby sa ich životné kroky nakoniec nezvrhli k činom vyobrazeným v tomto snímku - 50%. ()