Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Hrají sympatický Van Johnson - velitel bombardéru B-25 a zamilovaný novomanžel, k tomu můj oblíbenec charismatický Spencer Tracy v roli plukovníka Doolitla. Celý snímek je o slavném Doolitlově náletu na Tokio, který provedli Američané již čtyři a půl měsíce po japonském náletu na Pearl Harbor. Na rok vzniku 1944 lze pochválit velmi dobré technické provedení filmu, což potvrzuje i nominace na Oscara za efekty. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9z_Wk8Dz2n8(10.9.2013)

 • Mol
  ****

  TELL ME, HONEY, HOW COME YOU'RE SO CUTE? I HAD TO BE IF I WAS GOING TO GET SUCH A GOOD-LOOKING FELLA!!! Na dobu vzniku neuvěřitelně nadčasové. Perfektní soundtrack, jestli se tomu tak tedy dá říci. Popěvky vojáků na večírku, písně o Texasu a výborné 'rock-a-bye baby' s rozhoupáním letadla jsou srdcovky. Škoda, že tu mladý Mitchum neměl víc prostoru. I tak však pan Johnson zahrál svou hlavní postavu Teda neskutečně dobře a tak není čeho litovat. Potěšil i Tracy a hlavně pro mě neznámá Phyllis, která je neskutečně příjemná a nádherná zároveň. Další pro mě příjemné překvapení byl pan Walker, který jako by z oka vypadl mladičkému John Waynovy. Tolik k postavám. Co se týče příběhu. Parta mladejch kluků v koženejch bundách, nasedne do svejch bombardérů B-25, který uvnitř voněj benzínem a olejem a naházej tunový pumy na výrobny zbraní cestou nad Tokiem. Pak už je to jen boj o přežití. Neskutečný!(6.7.2015)

 • Big Bear
  ****

  Bylo, nebylo, dávno tomu před natočením Pearl Harboru s Benem Affleckem, vznikl jen pouhé 3 roky od vstupu USA do války tento snímek. Divák tak má jedinečnou možnost prakticky vidět v reálu vše, stejně jako by se příprav a náletu účastnil on sám. Vše je autentické. Samozřejmě kromě letadlové lodi Hornet, která byla v roce 1942 Japonci potopena v Tichomoří. Klenotem snímku jsou samozřejmě B-25 Mitchelly. Ohledně dějové linie se snímek snaží udržet obě strany mince. Jednak detailně poukazuje na hrdinství osádek bombardérů, přípravy a odvetný úder za nálet na námořní základnu na Havaji a zároveň popisuje milostný románek jednoho z hlavních hrdinů. Je nutno si uvědomit, že v roce 1944 se filmy zkrátka takto točily a vždy tam ta láska nějaká je... Dnes to spíše ruší diváka chtivého válečných scén :-)) Armádě snímek prokázal medvědí službu v povzbuzení morálky obyvatelstva což vedlo ke zvýšení efektivity v továrnách a ke zvýšenému nákupu válečných dluhopisů. Dodnes smekám před všemi, kteří se tohoto náletu jehož konec byl hned v úvodu velmi nejistý zůčastnili. Chvástající se Japonci o nedotknutelnosti svých ostrovů, dostali náletem na Tokio pořádnu facku a rozzuřeným Američanům dodal nálet ,,Doolitle raiders" velký elán do začínající války s císařským Japonskem. Shazuji 4 plně zasloužené pumy * * * *(12.10.2011)

 • Volodimir2
  ****

  Myslím, že tento film je jeden z najlepších filmov o 2. svetovej vojne, ktorý bol natočený ešte v priebehu vojny. Ide o film, ktorý najvernejšie vystihuje nálet letky podplukovníka Doolittla na Japonsko 18.4.1942. Celú akciu môžeme hodnotiť ako vynikajúci technický úspech, ale na druhej strane táto akcia mala len propagandistický význam, nakoľko lietadla nenapáchali významnejšie škody. Vojna v Pacifiku sa na jar 1942 vôbec nevyvíjala dobre pre Spojené štáty. Američania a ich spojenci poznali len porážky, preto pre zvýšenie sebavedomia, ktoré bolo veľmi nízke, naplánovali Američania nálet na japonské hlavné mesto. Japoncom sa nepodarilo zostreliť žiadne zo šestnástich dvojmotorových bombardérov B-25. Po zahodení bômb lietadla pokračovali v lete na letiská v Číne, na územie, ktoré ovládal generál Čankajšek. Jedno lietadlo pristalo v sovietskom Vladivostoku, lietadlo bolo zhabané a posádka internovaná (po roku za pomoci NKVD utiekli do Iranu). Len štyri lietadla pristáli na mieste určenia. Ostatné lietadla pristali núdzovo, respektíve z dôvodu nedostatku paliva osádka lietadlo opustila. Ihneď im poskytli pomoc miestni obyvatelia a vojaci Kuomintangu. Päť vojakov zahynulo pri zoskoku, osem ich bolo v Čine zadržaných a dopravených do Japonska, traja z nich boli popravení, jeden zomrel vo väzení a 4 sa dočkali oslobodenia v auguste 1945. A tak z 80 vojakov zapojených do akcie sa 71 zachránilo a vrátilo do štátov. Celá akcia však mala dohru aj v samotnej Čine. 53 japonských práporov obsadilo provincie kde americké lietadla pristáli a v priebehu 3 mesiacov zmasakrovali 250 tisíc miestnych obyvateľov. Ale pre Spojené štáty to bol prvý bojový úspech v 2. svetovej vojne a americká propaganda to náležite využila.(27.10.2016)

 • Kragujevac
  ****

  Celkem slušná předloha k filmu Pearl Harbor. Válečné scény byly vynikající, romantické pasáže příšerně uslintané až mě to sr*lo. Hlavní ženská herecká postava mi byla totálně nepříjemná a nesympatická, se zbytkem hereckých výkonů nemám jakýkoliv problém. Na zbytek filmu se celkem příjemně dívá a např. bombardování japonského města bylo velice dobře natočené. Film byl i dobře napínavý. Celkem by mě zajímala jeho kolorizovaná verze, tu bych si taky někdý rád pustil.(3.3.2013)

 • - John Dehner v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace