poster

Imigranti

 • USA

  Immigrants (L.A. Dolce Vita)

 • Maďarsko

  Immigrants - Jóska menni Amerika

Animovaný / Komedie

USA / Maďarsko, 2008, 78 min

 • zdeci
  ***

  Tak po pár pivech, nějakém tom grogu, dni úplně na pytel, trapném díle Všechnopárty a Uvolněte se; navíc před 50 km pochodem před spaním vcelku zábavná záležitost. Taková ta, jak můžete absolutně vypnout a semtam se zasmějete úplné kravině z maďarsko-amícké koprodukce. Ve světle výše uvedených skutečností dávám 3 hvězdy!(23.10.2011)

 • Olík
  ***

  Animovaní imigranti v animovaném Los Angeles poznávají na svou vlastní animovanou kůži animovaný american dream. Úsměvný pohled na realitu přistěhovaleckého života společně s nadsázkou vyobrazenými národními rysi přináší humor ne příliš vzdálený legendárním kresleňákům stanice FOX. Maďarská nehraná tvorba má od dob lišáka Vuka nebo rodiny Smolíkovi místo v mém filmovém srdci, do kterého se vodkomilný Vladislav se svým širokým ruským úsměvem a typicky proneseným „da“ taky vejde.(26.10.2011)

 • Subjektiv
  *

  Výjevy ze sladkého života imigrantů v USA se snaží vytěžit smích z "přistěhovaleckých stereotypů", žel použitá metoda je neúčinná. Nevím, neumím se bavit tím, že chlapi slintají nad sexy pěvkou, Rus pije vodku, Maďar vaří guláš, přistěhovalci dělají podřadnou práci atd. Otravné.(23.11.2009)

 • NinadeL
  ***

  Po té, co Gabor Csupo věnoval své dva první hrané filmy mladším diváků, svůj animovaný film věnoval dospělým. Zužitkoval své zkušenosti z produkce takových animovaných seriálů jako Lumpíci (1991) nebo Aaahh!!! Real Monsters (1994) a animaci původně adresovanou dětem použil pro satirický příběh maďarských, ruských, mexických a dalších přistěhovalců v USA. Bere si na mušku otázku amerického snu a je skutečně vtipný. Výborné filmové hlášky - paní domácí je tak stará, že hrála ve Zrození národa (1915).(5.1.2012)

 • Tomas_2002
  ****

  Ale jo, mě se to celkem líbilo :-D Konflikt amerického snu s typicky ruskou náturou. Do toho nadržená domovnice ghetta pro přistěhovalce, indická rodinka a vůbec celkem pestrá plejáda podivínů. Jen ten Maďar mi tam moc neseděl...,ale třeba to je zrovna typické pro Maďary :-D Tenhle fim prostě od diváka vyžaduje celkem velkou spoustu smyslu pro pokleslý a laciný humor. A to já dokážu ocenit :-D(22.10.2011)