City Island

City Island

Komedie / Drama

USA, 2009, 100 min

City Island vznikl ve stejném roce jako stejně laděné Everybody's Fine a vzhledem k obsazení byl De Felittův film logicky zastíněn. Teď mohu říct, že zcela neprávem. City Island je vtipnější, neotřelejší, nenucenější a emotivnější. Má všechno, co má komedie řízlá rodinným dramatem mít a ještě něco navíc. Jestliže do Everybody´s Fine museli být povoláni prvoligoví herci nárokující si ty nejvyšší honoráře, tak City Island si vystačil s těmi mediálně méně propíranějšími, ale, troufám si říci, že v mnoha ohledech kvalitnějšími. Tenhle film mě potěšil jako už dlouho nic. 95%(22.7.2013)

Asi najlepsie ako je mozne tento film oznacit, je prirovnat ho k ihle v kope sena. Vyzadovalo obrovske usilie v nespocetnom a neprebernom mnozstve filmoveho balastu, najst ho a dostat sa k nemu. Toto "usilie" sa vsak vyplatilo, pretoze City Island je presne Tym malym a nenapadnym filmom, ktore su jednoducho na nezaplatenie. Ponukaju obrovsku davku ludskosti, vtipu a nehraju sa pri tom na nic, cim nie su... Jeden a pol hodiny priblbleho usmevu na tvari....4,5/5*(28.6.2010)

V jednoduchosti je krása! Vezměte rodinu, každému členu přiřaďte nějaké tajemství, zálibu, úchylku, problém, něco, co před ostatními skrývá, nenásilně je šoupněte na pár dní na jedno místo a máte film. A to dokonce přirozeně vtipný film, protože jste měli kliku a vybrali herce, kteří k sobě pasují a působí přirozeně. # Otec rodiny, ve které jsou hádky na denním pořádku, dělá dozorce v base. Jednoho dne ve vězení objeví svého syna, o jehož existenci sice ví, ale nikdy ho neviděl (natož pak jeho žena a děti). Na podmínku ho vezme k rodině domů, ale nikomu neřekne, že jde o jeho syna. Navíc přijíždí na jarní prázdniny dcera, která studuje VŠ. Pak je tu ještě manželka a druhý (mladší) syn a zábava může začít. To je tak pro představu. Je to oddechovka; mě oslovila i pobavila; snad i někoho dalšího... 79%(9.5.2010)

Po dlhom čase nadpriemerná "nezávislá" vecička. Keďže ich zbožňujem, a priznám sa že v poslednom čase som mal na ne v pri výberoch v podstate dosť smolu...jej vychutnanie bolo teraz o to lepšie. A zvlášť btw, keď sa v nej Andy Garcia pripravuje na konkurz do filmu Martina Scorseseho:). Fajný úletík, nazdar(10.5.2010)

• rikitiki

Rodina, kde si všichni lžou a zastírají, je ve filmu vždycky spoka před výbuchem. Jenomže tenhle konkrétní výbuch je jen ubohé pšouknutí, asi jako by se vyvalila láva z krtčince. Nedorozumění a vzájemné podezřívání jsou vystavěny tak násilně, že to nikoho nemůže přesvědčit. Slabé herecké výkony, vtip nikde, drama jen předstírané. Jediné kvůli čemu tohle stojí za vidění, je hříšně krásný Steven Strait, který půlku filmu chodí bez trička, aby si diváci mohli vychutnat jeho dobře stavěný hrudník. Což je jediným plusem tohoto filmu. /10. 2. 14./(10.2.2014)

• - Všetky exteriérové scény boli filmované priamo na City Islande v Bronxe. Ak si pozriete túto lokáciu cez Google Maps a priblížite si východný koniec Horton Street v "street view", uvidíte dom Rizzovcov. Čudné však je, že dom oproti, kde bývala slečna Botero, je úplné iný. (MDesign)

• - Andy Garcia a jeho dcéra Dominik García-Lorido si zahrali aj vo filme otca s dcérou. (U_S_O)