Vězeňský dozorce Vince Rizzo (Andy Garcia) má strašné tajemství. Vlastně má několik tajemství. Jedním z nich je fakt, že se touží stát hercem. A tak po večerech tajně navštěvuje hodiny herectví. Za jeho nepřítomnosti se mu začíná odcizovat celá jeho rodina. Přicházejí pravidelné hádky se ženou, synem i dcerou. Poslední kapkou je pak Vinceho náhlé rozhodnutí přivést do domu mladého odsouzence, kterému chce pomoci začlenit se do společnosti. Každý člen rodiny má svá velká tajemství a problémů přibývá. Vše neodvratně dospívá do okamžiku, kdy se křehká struktura lží zhroutí. Všichni zúčastnění se ze všech sil snaží tento konec odvrátit. Vypadá to ale, že právě tajemný trestanec je tím správným katalyzátorem, jenž pomůže pravdě na světlo. (Brady)

Trailer

Morien

Film je v rámci svého žánru docela zajímavě rozvržený, ale body mu značně ubírá odér příručkové scenáristiky. Vsadila bych se, že v literárním scénáři by se daly přesně na stránky rozpočítat všechny plot pointy přesně tak, jak mají být. Ve výsledku ale většina zlomů působí nepřipraveně a nepřirozeně a výběr herců tomu moc nenahrává. Mám zrovna takovou malou lásku k Ezrovi Millerovi, takže k němu výhrady nemám, ale zbytek představitelů by se dal popsat na modelovém příkladu Stevena Straita - ten je sice roztomilý, sem tam nějaký vtípek utrousí pěkně, ale vlasy a vousy jsou očividně nalepené a tím se nám boří čtvrtá stěna (aniž by to autoři chtěli), a lehká (a potenciálně freakovská) komedie ztrácí svou hlavní avízu, totiž tu lehkost, plynulost. A už se nějak zase ztrácím v souvětích. Zkrátka, nedostatek kouzla postav nemůže formální práce štábu ničím nahradit a zázrak nenastává. ()

emma53

Po opravdu dlouhé době jsem viděla opět herecký koncert Andyho Garcii. Sledovat ho mimo jiné např. při konkurzu uchazečů, byl pro mě opravdu zážitek. Od komedie se očekává humorný nadhled nad lidskými slabostmi a lidskou nedostatečostí, kde se problémy hlavního hrdiny nakonec podaří vyřešit a všechno dobře dopadne. To rozhodně mé očekávání splnilo. Díky za tip na tento skvělý film, byla jsem víc než spokojená, protože najít něco kvalitního v tom obrovském množství komedií se stává už téměř zázrakem. ()

Subjektiv

Otec bachař chodí do kurzu herectví, před rodinou to tají. Matka má pocit, že ji manžel nějak uniká, snad podvádí, před rodinou to tají. Dcera je striptérka, před rodinou to tají. Syna vzrušuje krmení extrémně obézních žen, před rodinou to tají. Otec má ještě jednoho syna s jinou ženou, kterého si vezme domů na probaci z vězení, obojí (vězení i příbuzenství) oba tají. A já se ptám: "Kdo ještě neví, jak tahle americká komedie bez humoru, ale plná rodinné soudržnosti skončí?" Řekneš-li, čtenáři: "Já," nejspíš bys měl požádat POMA, aby ti na ČSFD zrušil účet. Slabé **. ()

Hal_Moore

Další americká nezávislárna, další neotřelý příběh a další dysfunkční rodina. Nezávislé filmy já hodně rád, musejí mě však nějak zaujmout a to se City Islandu podařilo tak napůl. Vynikající Andy Garcia v roli dozorce, vedoucí dvojí život (skrytý herecký talent) a také v roli neschopného manžela, jehož manželka a dcera berou společnou domácnost lhostejně, jako nutné zlo. Každý ze zúčastněných přede všemi něco tají a samozřejmě to nemůže dopadnout jinak, než postupným vycházením pravdy najevo. Což o to, zůsob, jakým se věci pomalu vyjasňují a odhalují je podán příjemně a přirozeně, ale přesto celý film působí, jakoby nic neplynulo nikam. Vše se odehrává jen proto, aby se v závěru všichni dozvěděli, co se dozvědět mají. Formou ani hereckým obsazením nelze film za nic odstřelit, ale divácký zážitek byl od začátku zaseknut někde v půli cesty a ne a ne se pohnout jakýmkoliv směrem. ()

Fr

Každé rušné město potřebuje ostrov klidu a každá rušná duše potřebuje místo odpočinku..... Filmeček o jedné docela nenormální rodince, která si potřebuje popovídat o svých nejintimnějších tajemstvích. V první půlce je čas pro jízlivý i sympatický humor (žádný zvratky), ta druhé spíš řeší vztahy, osobní problémy a nepochopení. Milovníci dramat (a divadla) ocení zajímavej konec, ve kterým se vyperou všechny sračky. Přesto bych tento film, který nabádá k upřímnosti doporučil jen jako jednohubku pro poklidné odpoledne. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem milován nefunkční rodinou. 2.) Nevím, jak se řeší rodinné problémy. 3.) Jsem bachař a chodím do kurzu herectví. 4.) Toužím po Velmi Krásné Ženě. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Všetky exteriérové scény boli filmované priamo na City Islande v Bronxe. Ak si pozriete túto lokáciu cez Google Maps a priblížite si východný koniec Horton Street v "street view", uvidíte dom Rizzovcov. Čudné však je, že dom oproti, kde bývala slečna Botero, je úplné iný. (MDesign)
  • Andy Garcia a jeho dcéra Dominik García-Lorido si zahrali aj vo filme otca s dcérou. (U_S_O)