City Island

City Island

Komedie / Drama

USA, 2009, 100 min

City Island aneb jak si spravit chuť po pitomý hovadině jakou byli Správci osudu. Nezávislý filmy žeru a tenhle patří k těm nejlepším, co jsem v životě viděl. Finální gradace na ulici, kdy se sbíhají všechny příběhy zúčastněných je naprostý herecký koncert a děkoval jsem bohu, že Andymu Garciovi pomohl zdrhnout tenkrát z Kuby. Nejlepší real comedy, co jsem v poslední době viděl.(1.8.2011)

Pohodová relax komedie se skvělým Garciou. Dvě výborné scény, tou první je rodinná sešlost u oběda a tou druhou ta závěrečná, kdy se všechno provalí, z té nejspíš čerpala i Bláznivá, zatracená láska. Má to pár méně výrazných míst, hlavně úseky s Emily Mortimer mě často nudily, ale i tak ty 4 dám, bavil jsem se. 75%(13.6.2012)

Asi najlepsie ako je mozne tento film oznacit, je prirovnat ho k ihle v kope sena. Vyzadovalo obrovske usilie v nespocetnom a neprebernom mnozstve filmoveho balastu, najst ho a dostat sa k nemu. Toto "usilie" sa vsak vyplatilo, pretoze City Island je presne Tym malym a nenapadnym filmom, ktore su jednoducho na nezaplatenie. Ponukaju obrovsku davku ludskosti, vtipu a nehraju sa pri tom na nic, cim nie su... Jeden a pol hodiny priblbleho usmevu na tvari....4,5/5*(28.6.2010)

• Morien

Film je v rámci svého žánru docela zajímavě rozvržený, ale body mu značně ubírá odér příručkové scenáristiky. Vsadila bych se, že v literárním scénáři by se daly přesně na stránky rozpočítat všechny plot pointy přesně tak, jak mají být. Ve výsledku ale většina zlomů působí nepřipraveně a nepřirozeně a výběr herců tomu moc nenahrává. Mám zrovna takovou malou lásku k Ezrovi Millerovi, takže k němu výhrady nemám, ale zbytek představitelů by se dal popsat na modelovém příkladu Stevena Straita - ten je sice roztomilý, sem tam nějaký vtípek utrousí pěkně, ale vlasy a vousy jsou očividně nalepené a tím se nám boří čtvrtá stěna (aniž by to autoři chtěli), a lehká (a potenciálně freakovská) komedie ztrácí svou hlavní avízu, totiž tu lehkost, plynulost. A už se nějak zase ztrácím v souvětích. Zkrátka, nedostatek kouzla postav nemůže formální práce štábu ničím nahradit a zázrak nenastává.(1.11.2013)

Dnes to naozaj dá veľkú námahu, kým sa divák dopracuje k takejto idylicky jednoduchej filmovej pochúťke. V nezávislom šate zabalená, áčkovými hercami predvedená, a i keď trošku nemotorne ukončená, tak cez to všetko perfektná prechádzka filmovým umením. Sympatický príbeh o rodine, v ktorej nie je všetko tak ako má byť, cez to všetko sú ich problémy viac úsmevné, než tragické. Záverom sa film síce trošku uberá smerom k antickej tragédii, záver samotný trošku zaváňa tým hollywoodskym, takže to mohlo skončiť niekde uprostred. Nebyť tejto chybičky krásy, tak by to bol stopercentný zážitok, najmä vďaka hereckej úprimnosti (Andy Garcia boduje naplno), scenáristickej ľahkosti (najmä v dialógoch) a hudobnej zložke. Viac takýchto. 90%.(9.6.2010)

• - Všetky exteriérové scény boli filmované priamo na City Islande v Bronxe. Ak si pozriete túto lokáciu cez Google Maps a priblížite si východný koniec Horton Street v "street view", uvidíte dom Rizzovcov. Čudné však je, že dom oproti, kde bývala slečna Botero, je úplné iný. (MDesign)

• - Andy Garcia a jeho dcéra Dominik García-Lorido si zahrali aj vo filme otca s dcérou. (U_S_O)