City Island

City Island

Komedie / Drama

USA, 2009, 100 min

Herecký koncert Andyho Garcii,ve filmu,kde lež za lží,vede jen k další lži,neupřímnost a strach z komunikace ničí rodiné štěstí a taky film o tom,že na svoje sny nikdy nezapomenete a pokud vás v nich někdo podpoří a dodá vám kuráž,nejsou nesplnitelné.Film mě mrtě překvapil a velice potěšil.Miluju filmový klub a nezávislé filmečky a můžu vám děcka říct,že City Island je jedním z nejlepších,které sem viděl.Hned za Blikajícími Světly.(31.1.2011)

City Island aneb jak si spravit chuť po pitomý hovadině jakou byli Správci osudu. Nezávislý filmy žeru a tenhle patří k těm nejlepším, co jsem v životě viděl. Finální gradace na ulici, kdy se sbíhají všechny příběhy zúčastněných je naprostý herecký koncert a děkoval jsem bohu, že Andymu Garciovi pomohl zdrhnout tenkrát z Kuby. Nejlepší real comedy, co jsem v poslední době viděl.(1.8.2011)

Každé rušné město potřebuje ostrov klidu a každá rušná duše potřebuje místo odpočinku..... Filmeček o jedné docela nenormální rodince, která si potřebuje popovídat o svých nejintimnějších tajemstvích. V první půlce je čas pro jízlivý i sympatický humor (žádný zvratky), ta druhé spíš řeší vztahy, osobní problémy a nepochopení. Milovníci dramat (a divadla) ocení zajímavej konec, ve kterým se vyperou všechny sračky. Přesto bych tento film, který nabádá k upřímnosti doporučil jen jako jednohubku pro poklidné odpoledne. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem milován nefunkční rodinou. 2.) Nevím, jak se řeší rodinné problémy. 3.) Jsem bachař a chodím do kurzu herectví. 4.) Toužím po Velmi Krásné Ženě. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(24.2.2011)

• Subjektiv

Otec bachař chodí do kurzu herectví, před rodinou to tají. Matka má pocit, že ji manžel nějak uniká, snad podvádí, před rodinou to tají. Dcera je striptérka, před rodinou to tají. Syna vzrušuje krmení extrémně obézních žen, před rodinou to tají. Otec má ještě jednoho syna s jinou ženou, kterého si vezme domů na probaci z vězení, obojí (vězení i příbuzenství) oba tají. A já se ptám: "Kdo ještě neví, jak tahle americká komedie bez humoru, ale plná rodinné soudržnosti skončí?" Řekneš-li, čtenáři: "Já," nejspíš bys měl požádat POMA, aby ti na ČSFD zrušil účet. Slabé **.(8.3.2010)

Dnes to naozaj dá veľkú námahu, kým sa divák dopracuje k takejto idylicky jednoduchej filmovej pochúťke. V nezávislom šate zabalená, áčkovými hercami predvedená, a i keď trošku nemotorne ukončená, tak cez to všetko perfektná prechádzka filmovým umením. Sympatický príbeh o rodine, v ktorej nie je všetko tak ako má byť, cez to všetko sú ich problémy viac úsmevné, než tragické. Záverom sa film síce trošku uberá smerom k antickej tragédii, záver samotný trošku zaváňa tým hollywoodskym, takže to mohlo skončiť niekde uprostred. Nebyť tejto chybičky krásy, tak by to bol stopercentný zážitok, najmä vďaka hereckej úprimnosti (Andy Garcia boduje naplno), scenáristickej ľahkosti (najmä v dialógoch) a hudobnej zložke. Viac takýchto. 90%.(9.6.2010)

• - Andy Garcia a jeho dcéra Dominik García-Lorido si zahrali aj vo filme otca s dcérou. (U_S_O)

• - Všetky exteriérové scény boli filmované priamo na City Islande v Bronxe. Ak si pozriete túto lokáciu cez Google Maps a priblížite si východný koniec Horton Street v "street view", uvidíte dom Rizzovcov. Čudné však je, že dom oproti, kde bývala slečna Botero, je úplné iný. (MDesign)