Bludiště (TV pořad)

Česko, 1997, 28 min

Účinkují:

Roman Pastorek
  • Zagros

Vědomostní a zábavní soutěž pro děti. Proto by se asi měla hodnotit spíše z dětského pohledu. Jako mladý jsem se na to občas podíval, i když mě to o pár let spíš minulo, a docela se to dalo. Dnes už by to mladé zaujalo jen stěží. Nechal bych tomu i slabší tři hvězdy, ale za rozšíření slova "bludišťák", které se svým nadužíváním stalo protivné, jednu strhnu.(11.5.2018)

• triatlet

Formát je tak nějak podobný dnešnímu soutěžnímu pořadu "Za školu". Jen se musím pousmát té "dynamičnosti" soutěže. Možná přijde dynamická nezasvěcenému, naivnímu divákovi, ale když jsem viděl, jak tvůrci uprostřed rozehrané tajenky najednou zjistili, že jim nevyjdou písmenka, nebo když potřebovali děj urychlit, tak soutěžící museli "dynamičnost" zahrát podle instrukcí, tak jsem ztratil iluze o bezprostřednosti. Študáci sice vyhráli, ale další kolo si jel užít už kolega. jedno natáčení Bludiště stačilo... Jo a bludišťáka získala Veronika s Robinem, takže jedna hvězda patří i jim, ať si říká (píše) kdo (PZ) chce co chce:-) PS: Robin je pro rok 2009 trojnásobný kuželkářský mistr ČR.(5.6.2009)

Někdy na základce jsem Bludiště jako celkem slušný soutěžní pořad pro mládež s menší pravidelností občas zkouknul, dnes už ho v televizi zahlídnu spíš sporadicky při přepínání programů. Mezi mládeží mezi 8-13 lety to byl vždy poměrně oblíbený soutěžní pořad ale to mluvím o době přelomu tisíciletí, dnes už to jsou přece jenom spíše cigarety..(14.4.2012)

• Judy24

Na Bludišti jsem tak trochu vyrůstala a přibližně ve věku od šesti do patnácti mě to docela dost bavilo, vždycky jsem se tam chtěla přihlásit (ve vědomostech bych je roznesla na kopytech) a slovo "bludišťák", nebo větu "Modří už vědí!" mám pevně zakořeněné v používané slovní zásobě. Teď už na to koukám spíš z nostalgie a ještě u toho přepínám, ale myslím, že pro děti v určitém věku to není zas tak špatný způsob, jak zabíjet čas u televize.(17.3.2012)

Obdoba postkomunistické soutěže pro mladé, Hip Hap Hop. Dříve jsem to jako mladý sledoval. Dnes si nedokážu představit, že nach nad tímhle ztrácel čas. Každopádně si nemyslím, že by to bylo i dnes k zahození takováto soutěž. Pořád lepší, než když dnešní mládež zabíji svoje mládí drogami, alkoholem a facebookem.(14.11.2011)

• - Natáčení jednoho dílu trvá více než 3 hodiny. (R´Hell)

• - Znělka nese název "Fucking in Heaven" a je písní z alba skupiny FatBoy Slim "You've Come A Long Way Baby". (Umbraemind)