poster

Je nám osmnáct

 • francouzský

  Nos 18 ans

 • anglický

  School's Out

Komedie

Francie, 2008, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (39)

 • Enšpígl
  ***

  Jo osmnáct let, první lásky, první šukačky, první průsery maturita za dveřma a v hlavě bordel jak v tanku tomu říkám grandiozní období života. Navíc ta hlavní holka to byla kočka, oni teda i ty ostatní byli slušný kóči, ale to by byly jen holčíčí předkrmy, kdyžto Valentine Catzéflis by byla v mý posteli jasnej hlavní chod ! Koukám, že to Vapet vydal na DVD, tak do toho jdu za 49Kč si vždycky rád poslechnu ty krásné romantické klučíčí řeči typu " Já mít před sebou holku jenom v kalhotkách, tak už z principu zautočím." A navíc ten učitel a jeho sarkmus. To je fakt palba ostrejma .(8.11.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,002,579(5.7.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Úplně přesně nechápu, jak to ti francouzi dělají. Laxně přede mne předhodí otřepaný příběh o hledání lásky mezi náctiletými a doposud nezjištěným způsobem mne donutí k tomu, abych se po celou dobu přiblble usmíval, přestože se mne podobné problémy již nějaké to desetiletí netýkají. Já se zkrátka bavil a proto nebudu hvězdami škudlit jenom proto, že tohle má k milníku filmových dějin asi tak daleko jako já k víkendové exkurzi na Jupiter.(24.10.2012)

 • freddy
  ****

  Myslím, nebo spíše si troufám tvrdit, že tato teenagerovská komedie z Francie je mimořádně vydařená. A to bude asi tím, že děj je sám o sobě tak trochu jiný, než jaký vídáme v puberťáckých filmech ze Spojených států. Zároveň zde nenajdete žádné fekální scény, nenajdete zde ani sprostou mluvu, a už vůbec hromadu sexy krásek. Tohle je prostě úžasná a inteligentní teenage komedie po evropsku, a Francouzi si s ní poradili s naprstou bravurou. Celá zápletka je velice triviální, ale přesto originální a já sám jsem byl na tento film zvědavý právě po přečtení popisu děje. Takže jen zkráceně. Mladík Lucas je poslední den ve škole a pak ho už čeká jen maturita, a tak řekne svému neoblíbenému profesorovi od plic, co si o něm myslí. Jenže tento profesor bude u maturity jeho zkoušejícím z filosofie. A Lucas se navíc zamiluje do dívky, která je právě dcerou tohoto profesora. Takže zápletka velice zajímavá, ovšem není to jediná zápletka, film se točí i okolo Lucasových kamarádů a kamarádek. A celé je to jedna velmi pohodová a inteligentní komedie o mladých nejen pro mladé. Bylo zde i pár dost dobrých vtípků, takže musím říci, že u mě vládne po zhlédnutí tohoto filmu naprostá spokojenost. Jen víc takovýchto sympatických a inteligentních komedií o puberťácích a budu naprosto spokojený. Je to za čtyři hvězdičky.(20.6.2009)

 • Smok
  ***

  Osemnástka je už dávnejšie za mnou a tak tieto problémy mladých frantíkov akože kto sa vyvracal do bazéna, kto komu dal a nedal a kto je s kým tehotný a starosti s absolvovaním maturity išli dosť mimo mňa. Raz sa však na francúzsky dorast pozrieť dá, ovšem komédiou by som film zrovna nenazýval.(25.11.2009)

 • sochoking
  *****

  Najlepšia a najpremakanejšia tínejdžerská komédia, ktorú som kedy videl a to tým sračkám vôbec neholdujem!(24.12.2009)

 • bassator
  **

  Osmnáct mi už nějaký rok (bohužel/dík) není a tak asi úplné pochopení pro tyto filmy již nenajdu. Nebo že by to bylo spíše tím přehráváním?... - 23. 1. 2010 - 35%(26.2.2010)

 • Flakotaso
  ****

  Příjemná komedie s jednou velice pěknou pani. Není to nic objevného, ale čiší z toho pohoda.(5.5.2010)

 • Caelos
  odpad!

  Opravdu idiotský film.... Nějak zjišťuju, že filmy o puberťácích nesnáším. Tolik debilních dialogů shromážděných v jednom filmu se jen tak nevidí. Takoví jsme nebyli. Mimojiné, každé druhé slovo v tom filmu je maturita.(20.5.2010)

 • FFilipCZ
  ***

  3* zasloužené. Film který nenadchne, ale ani nijak nepohorší či nezklame. Doporučuji shlédnout v období před maturitou - nejlépe o "svaťáku" :D(18.11.2011)

 • zipper111
  ***

  Vcelku zajímavá komedie, občas dobré napády, sem tam velmi špatné dialogy...ne moc napínavý,ale fajn...(24.9.2009)

 • dezorz
  ***

  francuzska teen komedia bez telnych tekutina nechutnosti.(29.11.2009)

 • kajas
  ****

  Francouzi zkrátka tyhle miloučké komedie umí. Smíchy se možná nepopadáte za břicho, ale humor není (jako u většiny amerických komedií) fekální ani jinak nechutný. Hlavnímu hrdinovi zkrátka musíte celou dobu fandit, aby našel svou vyvolenou (a aby složil maturitu u toho "ošklivého" učitele). Velice pěkné.(21.1.2013)

 • slunicko2
  ***

  Francouzská odpověď na americké teenageroviny. 1) Příjemný úsměvný film o tom, co si někteří z nás už ani nepamatují - o chuti prvního polibku, o vášni prvních milostných pohledů, o teenagerovském kamarádství a prostě o tom všem, čím jsme žili, když nám bylo sladkých osmnáct. 2) Neočekávejte nezapomenutelné dojmy, neopakovatelné okamžiky ani velké životní pravdy. Jen trochu milého života mládeže v rozvinuté kapitalistické společnosti s problémy jistě triviálními, přesto však proto ne méně bolestivými. 3) Zvláštní poznámku si zaslouží nepominutelný francouzský esprit a šarm, který provází téměř každou scénku. Eh oui, la France douce.(22.5.2010)

 • Bobik9
  *****

  Moc se mi to líbilo. Nebyla to ale podle mě tak bláznivá komeide, jak bych čekal. Příjemná romantická trochu poameričtělá komedie o napravení několika odlišných lidí.(12.12.2009)

 • ecceHOMMO
  ***

  Teenagerovský filmík z liet 18-stich kedy stoja mladí ľudia na prahu dospelosti : kde je najednej strane maturita a na tej druhej vzťahy-sexualita-zábava......a tak...celkom príjemná nenáročná oddychovka. ( Ale bláznivou komédiou by som to teda veru nenazval - a to ani zďaleka ).(1.10.2009)

 • Georgex
  **

  Francouzská komedie o problémech dospívání, která nikterak nepřekvapí, ale rozhodně ani neurazí. Ona to ani moc není typická komedie jako spíše lehký romantický film pro náctileté podle mnohokrát ohraného scénáře, u kterého od první minuty víte, jak to skončí. Každopádně Michel Blanc si roli přísného profesora užívá a díky němu se dají prominout i ty tupé dialogy. Moje hodnocení 40%.(18.4.2016)

 • Arius
  ***

  Je nám osmnáct bol neskutočne sympatický film. Uvolnená atmosféra, miestami možno aj známe situácie a príhody. Nepochybujem že každá generácia si takouto príjemnou osviežujúcou neobmedzenou komédiou rada spríjemní chvíle. Velká pohodovka.(24.1.2010)

 • BeranSon
  **

  Komedie bez humoru! - 3/10 -(25.12.2014)

 • merigieren
  ****

  Americké komedie se snaží býti vtipnými a je to jejich jediný cíl. Tady jde spíše o sondu do života mládeže s tipickou skladbou lidí, obecnými dopady (flákači neodmaturují, šprti nežijí), otázkou, kdo má ve vztahu udělat první krok, nebo myšlenka nad tím, že než někoho odsoudíte, mělo by dojít k jeho bližšímu poznání. Zakončíme to happy endem, dívka udělala první krok :-) Také narazíme na těhotensví, šok a prozření. A to všechno se vyřeší za 86 minut zábavného dovádění krásných dívek a frodovských chlapců. Docela mi to připomělo, jak jsem o svaťáku (do)hrál Vietkong a den před maturou sem zjistil, že nemám tušení, co to je Básnická tvorba 20 století. Netuším to do teď, chce to hlavně štěstí...(3.10.2009)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace