Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bláznivá francouzská komedie o jednom nepoučitelném žákovi, jeho hodně naštvaném učiteli a o dni, během kterého se může stát úplně cokoli.  Píše se červen roku 1990 a v jednom malém provinčním francouzském městečku právě začíná poslední den školy. Ale i když maturitní zkoušky klepou na dveře, koho by to zajímalo. Lepší je začít se co nejdřív pořádně bavit. A možná by mohlo dojít i na upřímnost. I proto, zachvácen euforií z konce školní docházky, odhodí student Lucas všechny zábrany, vyhledá učitele, kterého měl na filosofii, a od plic mu řekne, co si o něm myslí. Což mimochodem nebyl zrovna dobrý nápad, protože děsivý profesor Martineau byl právě vylosován jako Lucasův zkoušející při ústní části maturity. Ale podobných trapasů v tento výjimečný den proběhne ještě několik. A některé se budou opět týkat profesora Martineaua. Lucas se například na první pohled zamiluje do půvabné neznámé dívčiny Clémence, z níž se vyklube pedagogova dcera. Ale co naděláte. V osmnácti nikdo moc neměří a raději rovnou řeže. A navíc právě skončila škola, a to omlouvá cokoli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

Bigwave 

všechny recenze uživatele

Velice vydařená teenagerovská komedie z Francie. Všichni známe americké komedie typu prcičky a podobné nesmysly. Je nám osmnáct, stvárňuje čas před maturitou skupiny kamarádů řešící všem známe problémy mladých lidí. Ským se vyspím, kde si vožeru držku a taky jak co nejlépe udělám maturitu, aby se v podstatě nemuseli učit. Celý film začíná scénou, kdy žák jde za svým némoc oblíbeným učitelem a pěkně od podlahy mu vyleje své srdíčko. Vždycky jsem tohle chtěl udělat plno svým učitelům, ale neměl jsem na to koule. Velmi příjemné pokoukání z prosluněné Francie. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jo osmnáct let, první lásky, první šukačky, první průsery maturita za dveřma a v hlavě bordel jak v tanku tomu říkám grandiozní období života. Navíc ta hlavní holka to byla kočka, oni teda i ty ostatní byli slušný kóči, ale to by byly jen holčíčí předkrmy, kdyžto Valentine Catzéflis by byla v mý posteli jasnej hlavní chod ! Koukám, že to Vapet vydal na DVD, tak do toho jdu za 49Kč si vždycky rád poslechnu ty krásné romantické klučíčí řeči typu " Já mít před sebou holku jenom v kalhotkách, tak už z principu zautočím." A navíc ten učitel a jeho sarkmus. To je fakt palba ostrejma . ()

Reklama

Šípek 

všechny recenze uživatele

Pokud byste měli vidět jen jedinou takzvanou teen komedii z mnoha natočených během minulého desetiletí, pak toto je vaše volba. Nečekejte salvy smíchu, to co dostanete je veselý, sympatický, inteligentní, slušný, nevtíravý až komorní příběh o mladých studentech z Francie. Určitě mi po hodině a půl dáte za pravdu, že toto rozhodně promrhaný čas nebyl. ()

Delmondo 

všechny recenze uživatele

Já se taky cejtim na osmnáct, asi proto se mě tenhle film tak líbí. Lucasovi jsem hrozně fandil aby svou Clémanse našel, což se mu pochopitelně povedlo. Její fotr, stírající učitel, kterýho Lucas na začátku vyfakuje je dost zábavnej. A ono vůbec se tam sešla taková příjemná partička na kterou se dalo koukat. Fantíci mě opět nezklamali a myslím že teenage filmy zvládají lépe jak američani. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Francouzská odpověď na americké teenageroviny. 1) Příjemný úsměvný film o tom, co si někteří z nás už ani nepamatují - o chuti prvního polibku, o vášni prvních milostných pohledů, o teenagerovském kamarádství a prostě o tom všem, čím jsme žili, když nám bylo sladkých osmnáct. 2) Neočekávejte nezapomenutelné dojmy, neopakovatelné okamžiky ani velké životní pravdy. Jen trochu milého života mládeže v rozvinuté kapitalistické společnosti s problémy jistě triviálními, přesto však proto ne méně bolestivými. 3) Zvláštní poznámku si zaslouží nepominutelný francouzský esprit a šarm, který provází téměř každou scénku. Eh oui, la France douce. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama