Je nám osmnáct

Nos 18 ans

School's Out

Komedie

Francie, 2008, 90 min

Já se taky cejtim na osmnáct, asi proto se mě tenhle film tak líbí. Lucasovi jsem hrozně fandil aby svou Clémanse našel, což se mu pochopitelně povedlo. Její fotr, stírající učitel, kterýho Lucas na začátku vyfakuje je dost zábavnej. A ono vůbec se tam sešla taková příjemná partička na kterou se dalo koukat. Fantíci mě opět nezklamali a myslím že teenage filmy zvládají lépe jak američani.(17.11.2013)

Pokud byste měli vidět jen jedinou takzvanou teen komedii z mnoha natočených během minulého desetiletí, pak toto je vaše volba. Nečekejte salvy smíchu, to co dostanete je veselý, sympatický, inteligentní, slušný, nevtíravý až komorní příběh o mladých studentech z Francie. Určitě mi po hodině a půl dáte za pravdu, že toto rozhodně promrhaný čas nebyl.(19.6.2009)

Myslím, nebo spíše si troufám tvrdit, že tato teenagerovská komedie z Francie je mimořádně vydařená. A to bude asi tím, že děj je sám o sobě tak trochu jiný, než jaký vídáme v puberťáckých filmech ze Spojených států. Zároveň zde nenajdete žádné fekální scény, nenajdete zde ani sprostou mluvu, a už vůbec hromadu sexy krásek. Tohle je prostě úžasná a inteligentní teenage komedie po evropsku, a Francouzi si s ní poradili s naprstou bravurou. Celá zápletka je velice triviální, ale přesto originální a já sám jsem byl na tento film zvědavý právě po přečtení popisu děje. Takže jen zkráceně. Mladík Lucas je poslední den ve škole a pak ho už čeká jen maturita, a tak řekne svému neoblíbenému profesorovi od plic, co si o něm myslí. Jenže tento profesor bude u maturity jeho zkoušejícím z filosofie. A Lucas se navíc zamiluje do dívky, která je právě dcerou tohoto profesora. Takže zápletka velice zajímavá, ovšem není to jediná zápletka, film se točí i okolo Lucasových kamarádů a kamarádek. A celé je to jedna velmi pohodová a inteligentní komedie o mladých nejen pro mladé. Bylo zde i pár dost dobrých vtípků, takže musím říci, že u mě vládne po zhlédnutí tohoto filmu naprostá spokojenost. Jen víc takovýchto sympatických a inteligentních komedií o puberťácích a budu naprosto spokojený. Je to za čtyři hvězdičky.(20.6.2009)

Zcela obyčejný film o obyčejných věcech s životnými a příjemnými postavami. Komedie to není, protože tam žádné vtipy nebo komické scény nejsou, ale je to pohodový film, který se hodí k línému letnímu odpoledni. Na filmu je opravdu hodně znát, že byl natočen ve Francii, a pro mě je to příjemná změna oproti všem těm americkým komediím ze střední školy, které se jen hemží roztleskávačkami a trapně nechutnými scénami. Nemyslím si ale, že by tento film ve mě zanechal nějakou stopu, musím komentář k němu napsat hned, protože později už bych si ho nemusela pamatovat.(3.10.2011)

Úplně přesně nechápu, jak to ti francouzi dělají. Laxně přede mne předhodí otřepaný příběh o hledání lásky mezi náctiletými a doposud nezjištěným způsobem mne donutí k tomu, abych se po celou dobu přiblble usmíval, přestože se mne podobné problémy již nějaké to desetiletí netýkají. Já se zkrátka bavil a proto nebudu hvězdami škudlit jenom proto, že tohle má k milníku filmových dějin asi tak daleko jako já k víkendové exkurzi na Jupiter.(24.10.2012)