Je nám osmnáct

Nos 18 ans

School's Out

Komedie

Francie, 2008, 90 min

Americké komedie se snaží býti vtipnými a je to jejich jediný cíl. Tady jde spíše o sondu do života mládeže s tipickou skladbou lidí, obecnými dopady (flákači neodmaturují, šprti nežijí), otázkou, kdo má ve vztahu udělat první krok, nebo myšlenka nad tím, že než někoho odsoudíte, mělo by dojít k jeho bližšímu poznání. Zakončíme to happy endem, dívka udělala první krok :-) Také narazíme na těhotensví, šok a prozření. A to všechno se vyřeší za 86 minut zábavného dovádění krásných dívek a frodovských chlapců. Docela mi to připomělo, jak jsem o svaťáku (do)hrál Vietkong a den před maturou sem zjistil, že nemám tušení, co to je Básnická tvorba 20 století. Netuším to do teď, chce to hlavně štěstí...(3.10.2009)

Průměrná komedie.Začátek byl poněkud zvláštní a vtipný :D Celý film byl takový jiný než ostatní filmy,které jsem viděla.Jde na něm docela hodně poznat,že je francouzský má totiž takový nádech,jiný,než Americké filmy a to se mi na něm líbilo..Chce to změnu a tohle byla příjemná změna.Párkrát jsem se i zasmála a nešlo mi se od něho odtrhnout,takže dávám 3 hvězdy.(8.11.2012)

Velice vydařená teenagerovská komedie z Francie. Všichni známe americké komedie typu prcičky a podobné nesmysly. Je nám osmnáct, stvárňuje čas před maturitou skupiny kamarádů řešící všem známe problémy mladých lidí. Ským se vyspím, kde si vožeru držku a taky jak co nejlépe udělám maturitu, aby se v podstatě nemuseli učit. Celý film začíná scénou, kdy žák jde za svým némoc oblíbeným učitelem a pěkně od podlahy mu vyleje své srdíčko. Vždycky jsem tohle chtěl udělat plno svým učitelům, ale neměl jsem na to koule. Velmi příjemné pokoukání z prosluněné Francie.(17.4.2010)

Jo osmnáct let, první lásky, první šukačky, první průsery maturita za dveřma a v hlavě bordel jak v tanku tomu říkám grandiozní období života. Navíc ta hlavní holka to byla kočka, oni teda i ty ostatní byli slušný kóči, ale to by byly jen holčíčí předkrmy, kdyžto Valentine Catzéflis by byla v mý posteli jasnej hlavní chod ! Koukám, že to Vapet vydal na DVD, tak do toho jdu za 49Kč si vždycky rád poslechnu ty krásné romantické klučíčí řeči typu " Já mít před sebou holku jenom v kalhotkách, tak už z principu zautočím." A navíc ten učitel a jeho sarkmus. To je fakt palba ostrejma .(8.11.2009)

Myslím, nebo spíše si troufám tvrdit, že tato teenagerovská komedie z Francie je mimořádně vydařená. A to bude asi tím, že děj je sám o sobě tak trochu jiný, než jaký vídáme v puberťáckých filmech ze Spojených států. Zároveň zde nenajdete žádné fekální scény, nenajdete zde ani sprostou mluvu, a už vůbec hromadu sexy krásek. Tohle je prostě úžasná a inteligentní teenage komedie po evropsku, a Francouzi si s ní poradili s naprstou bravurou. Celá zápletka je velice triviální, ale přesto originální a já sám jsem byl na tento film zvědavý právě po přečtení popisu děje. Takže jen zkráceně. Mladík Lucas je poslední den ve škole a pak ho už čeká jen maturita, a tak řekne svému neoblíbenému profesorovi od plic, co si o něm myslí. Jenže tento profesor bude u maturity jeho zkoušejícím z filosofie. A Lucas se navíc zamiluje do dívky, která je právě dcerou tohoto profesora. Takže zápletka velice zajímavá, ovšem není to jediná zápletka, film se točí i okolo Lucasových kamarádů a kamarádek. A celé je to jedna velmi pohodová a inteligentní komedie o mladých nejen pro mladé. Bylo zde i pár dost dobrých vtípků, takže musím říci, že u mě vládne po zhlédnutí tohoto filmu naprostá spokojenost. Jen víc takovýchto sympatických a inteligentních komedií o puberťácích a budu naprosto spokojený. Je to za čtyři hvězdičky.(20.6.2009)