Návrat mistrů

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2005, 58 min

Karel Jonák

"Omlouváme se fanouškům ostatních týmů. Tento dokument byl věnován návratu mistrů." To byla krása, když se kompletní sestava hokejových profíků z celé planety poprvé sešla na Mistrovství světa. I když to nebyla plánovaná akce, ale důsledek stávky v NHL, tak to stálo za to. Zraněný Ručínský rozhodoval zápasy, devítiprstý Jágr si stále vodil soupeře podle nálady svého pozadí a celou sezónu mizerně chytající Vokoun se záhadným způsobem proměnil v neprůstřelnou hráz. Pro mne je zkrátka velmi příjemné zavzpomínat si na mužstvo, které v průběhu deseti let dokázalo pětkrát vyhrát MS a přihodilo k tomu ještě jednu zlatku z olympiády.(6.1.2016)

Dokument o získání zlaté medaile české reprezentace. Parádní podívaná, vzpomínky na velký úspěch. ( Hodnocení: 10/10 )(12.5.2012)

Pohled na nejrychlejší kolektivní hru a zejména úspěchy českých borců vždycky velmi spolehlivě zahřejí. Divák pak s nadšením a hrdostí sleduje hokejová esa, jak si vodí své soupeře nebo jak nenechají nic projít skrz. Generace hokejistů, která se honí za plochým nesmyslem z vulkanizované pryže a která se jen tak opakovat nebude!!(6.1.2013)

Krásné vzpomínky, hlavně semifinálovou branku v prodloužení a finálovou výhru nad Kanadou a nepochopitelným chováním kanaďanů na konci zápasu.(14.4.2013)

V NHL byla stávka. To umožnilo trenéru Růžičkovi, který převzal otěže národního mužstva po tragicky zesnulém Ivanu Hlinkovi, sestavit nejsilnější možné mužstvo. V jednom týmu se tak sešla parta kolem Ručinského, Straky, Jágra, Šlégra, Dvořáka, bratří Kaberlů či Tomáše Vokouna v bráně. Podobně silné týmy měli i soupeři. A tento hvězdami nabitý turnaj Češi vyhráli. Nezapomenutelné okamžiky jsou: trápení s Kazachstánem: ČR - Kaz. 1:0 (31. Hemský); ČR - Slovensko 5:1; prohra s Ruskem 1:2; čtvrtfinále proti USA s opačným scénářem než rok předtím v Praze, tedy ČR - USA 3:2 po samostatných nájezdech; semifinále ČR - Švédsko 3:2 v prodloužení; finále ČR - Kanada 3:0 a závěrečná bitka před bránou Tomáše Vokouna.(8.6.2012)

Ze všech dokumentů pojednávajících o úspěších našich hokejistů je tenhle nejslabší. Za celý dokument si nemůžeme ani na vteřinu vychutnat moment zápasu, protože 99% záznamu je zpomaleno a proloženo naprosto zbytečnými keci. Ještě jedna věc mi tady vadí a to jsou ksichty. Nevim jestli byl kameraman na drogách nebo měl zálibu v detailně snímaných obličejích, ale já chci při dokumentu poslouchat pocity a zážitky aktérů a ne jim počítat uhry na čele. Takže tři hvězdičky dávám čistě za úspěch hokejistů, samostatný dokument nestojí za nic.(27.6.2011)

Každý zlatý úspěch je senzační a nádherný a cesta k němu vzrušující.(6.9.2018)

Proč si nezavzpomínat na krásné momenty českého hokeje :).(15.5.2014)

Na takové zlaté snímky bych se rád díval každý rok, to nikdy neomrzí..(25.1.2016)

Dokument o zlatém úspěchu našich hokejistů MS z Vídně 2005. Spousta zajímavých informací ze zákulisí turnaje a pocity hráčů. Pro hokejového fanouška povinost.(21.5.2009)

Další vynikající vzpomínkový dokument z produkce ČT! Díky bohu za hokej!(29.1.2012)

Další nezapomenutelné ohlédnutí za zatím posledním hokejovým úspěchem našich borců na mistroství světa ve Vídni v roce 2005. Ukazuje nám průběh turnaje a mnoho rozhovorů s hokejisty, jejich pocity a trable. Mluví se o zlomeném malíčku Jardy Jágra a dalších kuriozitách. Jeden z nejlepších úspěchů. Vídeň Forever!!!!!!.(15.3.2010)

Vídeň měla Jágrův malíček, měla zrcadlovou čtvrtfinálovou odvetu za nešťastné vyřazení v Praze, měla ty nejlepší hráče na světě, nicméně to nevyrovná ten počet zápletek z Německého šampionátu. Už od série neúspěchů, po omluvenky hráčů, ostudy s Norskem a Jágrův následný proslov, přes nádherný vyhraný zápas se Švédskem a následnou porážku se Švýcary až do té neskutečné vítězné série, kterou nastartovala výhra nad nepříjemným Lotyšskem a kterou provázeli věci jako narození Rachůnkovy dcery nebo jeho fantastická trefa proti Švédsku, vítězné góly Jana Marka v nájezdech nebo úchvatné finále, kdy naši neznámí hoši dokázali porazit All Star Team Rusů, kteří měli pomalu nabitější sestavu než na olympiádě. Vídeň byla taky nádherná a vzpomíná se na to pěkně, ale z dokumentu to není až zas takový prožitek jako z Týmu na hraně.(1.7.2011)

To bylo něco. Vzpomínám si na to obrovské zklamání po vypadnutí ve čtvrtfinále s USA po nájezdech na MS 2004 v Praze. O rok později, čtvrtfinále opět s USA, opět nájezdy, opět Andy Roach proti Vokounovi :-D. Na chlup stejné čtvrtfinále, jen celé zrcadlově otočené. U mě jeden z nejvyhrocenějších a nejpamátnějších zápasů, co jsme kdy viděl. Celkově turnaj byl nádherný. No a Česká televize tohle prostě zpracovávat umí.(26.7.2013)

Skvělý dokument o posledním velkém vítězství téhle staré dobré hokejové party, geniální! “Ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu!“ 5 hvězd!(25.5.2012)

Husí kůže, neustálý úsměv a skoro skleněné oči. Pro mě je to nezapomenutelný šampionát a asi ten nejcennější, co jsem kdy viděl (pokud nepočítám Nagano). To čtvrtfinále proti USA je neopakovatelné a dokonalé v tom, jak se naprosto otočil vývoj oproti Praze 2004. Jágrovo: ,,To jsou všechno blázni." mě neskutečně rozesmálo. Skvělé mistrovství, skvělý dokument.(4.11.2012)

Hokejových úspěchů se nejde nabažit. Hudba z Rockyho má fakt něco do sebe :) . 85%.(29.12.2011)

Perfektní ukázka toho, jak dokáže víra ve vlastní schopnosti otočit kormidlo hokejových dějin. Úžasné!(5.12.2012)

Jágrův malíček, zrcadlové čtvrtfinále s USA, hvězdné soupisky díky výluce. Jo, tenhle šampionát byl, co se týče soupisek, asi nejkvalitnější do té doby. Ale tenhle dokument, ikdyž není o nic slabší než "tým na hraně", už prostě nemá TU dobrodružnou zápletku.(8.5.2017)

Rakousko a zejména Vídeň je pro český hokejový nároďák opravdu zaslíbené místo. Málokteré město zažilo tolik české radosti. Tento dokument pojednává o cestě za titulem mistrů světa v roce 2005. Pro českého fanouška je toto mistrovství ve znamení zlomeného Jágrova malíčku. Radostné vzpomínání.(27.7.2013)

<< předchozí 1 2