Televizní noviny (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1994, 30 min

• Okara

No nejsem vyloženě ten typ člověka, který to, co vzejde od naší nejmilovanější komerční stanice, posílá automaticky s předsudky do odpadu, ale co je moc, to je moc. Nedávno jsem psal o srovnání obsahu českých a zahraničních zpravodajských relací a co Nova umisťuje mezi hlavní zprávy v kontrastu s jakoukoli ostatní televizní stanicí, to opravdu nepochopím. Alespoň na ty moderátorky se dá koukat. No, o moderátorech, kde jeden nemá maturitu a druhý je bývalý StBák a buzerant radši mluvit nebudu. 20%(9.12.2012)

• Handle

Objektivita? Nikde! Lidi si řeknou ''prostě zprávy'', ale mě opravdu čím dál víc vytáčí tento ''bulvární pořad''. Zapomeňte na to, že jsem člověk, který nepotřebuje každý den v půl osmý sedět u televize a koukat na to, kdo koho zabil, kdo umřel na silnicích nebo prostě jiné negativní zprávy (akorát mi je pak z toho na nic). Ale když ještě vemu v podtaz, že Nova z toho udělá ještě větší katastrofu než doopravdy je, tak to už je pak fakt hrozný. A nejlíp ještě přidáme nálepku Exkluzivně, natočíme lidi jak brečí, dáme tam tragická čísla a ještě si třeba něco ''hrozného'' přidáme. Vážně tohle lidi chtěj? Chtěj co nejvíc ''katastrofálních'' zpráv? Když se koukneme na sledovanost tak asi jo, a to je vážně smutný. A když už do zpráv cpou i Bartošovou, jak se rozvádí apod., tak to už mi fakt hlava nebere! A co je vůbec nejlepší - pamatujete na zimu, jak napadlo trochu víc sněhu? Televizní noviny denně informovali prvních 15 minut jen o tom, že v zimě napadl sníh.. :) Úsměvné. A nejhorší je, že tak je to se vším - když jsou povodně, 15 minut povodně, když jsou volby, 15 minut politika. Prostě a jednoduše - Televizní noviny bych já osobně denně sledovat nemohl, je to dobré maximálně jako občasná bulvární oddychovka... Něco jako ''novácký Top Star'' s nálepkou ''Zprávy''... // Nakonec to nejde jinak než dát odpad. Jediná pozitivní věc na tom je to, že když se na tento skvost jednou za půl roku kouknu, opravdu se zasměju.(24.8.2009)

• L_O_U_S

Naprosto příšerná dramaturgie, diletantismus, idiotské reportáže z okurkových sezón, zhovadilá snaha o drama za každou cenu (akční hudba k záběrům havarovaného autobusu), hyenismus. Kdo se na tohle dívá, je pro mě podobná troska jako autoři téhle mrdky (uf, v práci to takhle přímo říct nemůžu). (849.)(16.11.2013)

• hippyman

proboha, TN.cz na CSFD.cz, to mi nějak nejde k sobě... no ale když už, tak už: senzace, exkluzivita a cezbytný hrnec na krev pod televizí, to je panečku hlavní zpravodajská relace na nově... ale občas zazní i něco normálního :) a něco chlupatého (teď nemyslím žádného moderátora) na konec zahřeje každého sledovadostní-koláč-zvedajícího-balíka na srdci, že? 30%(25.5.2009)

• FFilipCZ

Nemyslim si, že už tak nasraný a zpruzený obyvatelstvo ČR touží po tom si sednout o půl 8 k televizní obrazovce a poslouchat téměř 3/4 hodiny žvásty o tom, kdo koho kde zabil, kde byla jaká katastrofa, autonehoda,atp. A nakonec, aby vyrovnali ty špatný zprávy, tam hoděj narození nějakýho toho zvířete támhle v tramtárii a nesmí chybět "kokot na konec".(24.1.2013)

• - Moderátor pořadu Karel Voříšek byl ze své posice dne 20. října roku 2012 stažen, a to kvůli obvinění, že jako předseda fakultního Socialistického svazu mládeže donášel Státní bezpečnosti, z čehož ho v knize „Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace“ (2012) obvinili studenti této školy. Dle vedení TV Nova se po očištění svého jména soudní cestou bude moct vrátit. (JoranProvenzano)

• - Krom každodenního vysílání je vysílán i Silvestrovský speciál pod názvem Silvestrovské Televizní noviny. (fabecc1222)

• - V pořadu se do roku 2013 vystřídalo 19 moderátorů, a to Zbyněk Merunka, Stanislava Wanatowiczová, Eva Jurinová, Martin Severa, Martina Kociánová, Jitka Obzinová, Nicol Lenertová, Lucie Borhyová, Karel Voříšek, Jana Adámková, Pavel Zuna, Mirka Čejková, Pavla Charvátová, Pavel Dumbrovský, Rey Koranteng, Michaela Ochotská, Petr Suchoň, Renáta Czadernová a Markéta Fialová. (chleba24)