• Okara

No nejsem vyloženě ten typ člověka, který to, co vzejde od naší nejmilovanější komerční stanice, posílá automaticky s předsudky do odpadu, ale co je moc, to je moc. Nedávno jsem psal o srovnání obsahu českých a zahraničních zpravodajských relací a co Nova umisťuje mezi hlavní zprávy v kontrastu s jakoukoli ostatní televizní stanicí, to opravdu nepochopím. Alespoň na ty moderátorky se dá koukat. No, o moderátorech, kde jeden nemá maturitu a druhý je bývalý StBák a buzerant radši mluvit nebudu. 20%(9.12.2012)

Zprávy, které mají svoji originalitu a nenudí. Stavět na vzhledu moderátorů je důležitá složka zpravodajství. A když se to tak vezme, kdo by se chtěl dívat na nevzhledné moderátor(k)y. Je sice pravda, že co chci a je pro mě zajímavé, si přečtu na internetu během dne, než se na Nově dopachtí se zprávami o půl osmé večer, ale je zde množství věcí a informací, které oproti chladné elektronické podobě, nemají takové vyznění či dopad na diváckou nervovou soustavu, než ve formě obrazových reportáží, anebo se o nich jednoduše vůbec nedozvím. Mně zprávy na Nově přijdou docela dobře udělané, přesně podle požadavků současného komerčního trendu, každá reportáž není sice vkusná a vaření s Ládíkem Hruškou je poměrně bizár, ale upjatost na ČT1 anebo děsná "serioznost" na Primě, opravdu není blízká mému (žurnalistickému) naturelu. Sportovní zprávy jdou výraznou cestou komerčních sportů, nejčastěji fotbal nebo hokej, a Počasí, které následuje, ukazuje krásu sympatických rosniček, i když zítra bude třeba deštivo. Někomu vadí bulvár a zprávy do něj posazené, já s tím problém nemám, a že se dnes a denně dějí katastrofy a lidé umírají, to k tomu patří. Bez toho by nebyly zprávy. Ukazovat negativní věci je dnes in i ve světovém zpravodajství. A následně se to vyváží i nějakým dobrým charitativním skutkem a zachráněným zvířátkem. Pel mel, který by chtěl trochu dramaturgicky doladit, ale když Zprávy, tak ty na Nově. U ostatních se nudím. Typická současná gonzo žurnalistika.(30.10.2009)

• SallyZen

Nejvíc mě na zprávách štve(ať už jsou jakékoliv), že hlavně natáčejí reportáže, kde se vraždí, podvádí, lže, krade anebo potom odděleně politika(ikdyž tam se lže, podvádí i krade taky). Proč nejsou převážně zprávy složené z pozitivních věcí? Určitě by to bylo hezčí a prospěšnější než tyhle depresivní reportáže. Tyto "Televizní noviny" jsou úplný příklad těchto zpráv, a jelikož to nemám rád, dám velice nízké hodnocení. 20%(9.1.2012)

• Abes

Borec nakonec, jupí. Začnu u žen. Jaké vemínka z nich za zprávařským pultem vždycky udělají. Umělé americké úsměvy jak na nějaké přehnaně optimistické aerobic-rocknroll taneční soutěži. Trapné poznámky společně s umělým smíchem na konci hlavních zpráv, někdy mám pocit že za kamerou musí stát klauni, nebo že si na konci vždy stáhnou kalhoty nebo co. Animace, ách ty animace. Jak pro debily (klidně k tomu můžou pouštět osmibitovou muziku z PacMana). Dále to rádoby moderna písmo přes půl obrazovky, kdy přijdete o většinu obrazu... kdyby si ti debilové aspoň dali bacha na splynutí pozadí s písmem kdy nejde přečíst nic. Předávání květinek, nalíčeným květinkám v čele s Borhyovou. Ten její Cartoon Network animácký úsměv ve stylu BugsBunny dokáže zákonitě zkazit celej večer. K úrovni informací se nebudu vyjadřovat. Zajímavost: Všimněte si, že kdykoli je v Novinách zveřejněna nějaká vyšší peněžitá částka, může jít o nějaký dluh, odměny poslanců apod., reportéři se nám danou hodnotu snaží přiblížit vhodným přepočtem například na nové Octavie, Tatranky, piva či jiné běžné produkty.(12.11.2011)

• Krissty

Každovečerní přehled špatných zpráv.. Nevím, o co tvůrcům TN jde.. Snaží se nás přesvědčit, že na tom světě není absolutně žádná spravedlnost a radost? Nechápu význam a hlavně nechápu, jak můžou mít takovou velkou sledovanost.. A tím, že na konec přidají nějakou dobrou zprávu o lvíčcích v zoo nebo pánovi, co sbírá známky, to už nespraví :)(16.12.2011)

• - V pořadu se do roku 2013 vystřídalo 19 moderátorů, a to Zbyněk Merunka, Stanislava Wanatowiczová, Eva Jurinová, Martin Severa, Martina Kociánová, Jitka Obzinová, Nicol Lenertová, Lucie Borhyová, Karel Voříšek, Jana Adámková, Pavel Zuna, Mirka Čejková, Pavla Charvátová, Pavel Dumbrovský, Rey Koranteng, Michaela Ochotská, Petr Suchoň, Renáta Czadernová a Markéta Fialová. (chleba24)

• - Moderátor pořadu Karel Voříšek byl ze své posice dne 20. října roku 2012 stažen, a to kvůli obvinění, že jako předseda fakultního Socialistického svazu mládeže donášel Státní bezpečnosti, z čehož ho v knize „Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace“ (2012) obvinili studenti této školy. Dle vedení TV Nova se po očištění svého jména soudní cestou bude moct vrátit. (JoranProvenzano)

• - Lucie Borhyová a Rey Koranteng jsou do této doby nejdéle sloužícími moderátory Televizních novin na stanici Nova. (M.B)