Murder Loves Killers Too

Stevie má zvláštní sexuální úchylku. Dokáže se sexuálně uspokojit jen při vraždění lidí. Stevie moc dobře ví, že své potlačované a zvrácené choutky nejlépe uspokojí vražděním bezstarostných a volnomyšlenkářských teenagerů. Po brutálním masakru jedné teenagerovské skupiny přežívá jen jedna mladá dívka Angie. Ta teď musí čelit tváří v tvář tomuto nelidskému monstru a zachovat si chladnou hlavu, aby vyvázla z tohoto souboje bez fyzické i psychické újmy. (Chatterer)

ricci.s

Čakal som, že to bude horšie. Spočiatku som bol dosť prekvapený, lebo často sa nestáva, že sú skoro všetci teenageri vyvraždení behom prvej polhodiny, a tak ma celkom zaujímalo, ako tvorcovia hororu vyplnia celú hodinu, či len trápnymi naháňačkami do kolečka alebo aj niečím iným. Našťastie platí tá druhá varianta. Gore bolo celkom kvalitné a párkrát som sa aj zľakol. Krátko na to som však vybuchol smiechom, čo sa mi pri hororoch často nestáva. Hra na skrývačku pod biliardovým stolom, mininaháňačka po vybehnutí s kúpeľne, scénka s kľúčom a ten záver naozaj nemali chybu. Hodnotím to ako priemer, lebo lepšia vtipná blbosť ako nudná blbosť. ()

corpsy

Problém v tejto netypickej, zvláštnej vyvražďovačke je nuda. Dokáže film s minimálnou minutážou pôsobiť rozvláčne? Jasne, že áno! V tomto prípade ide o dôkaz ako vráta. Zo začiatku sa to v ničom neodlišuje od ostatných žánrových kúskov, parta mladistvých, sex, alkohol, veď to poznáte. Ale neskôr, paradoxne ako na scénu vstúpi hlavný mäsiar, spustí sa lavína hovadín spôsobujúca zívanie. Ako spomenul Gorehound, v tomto prípade najlepšie bolo spraviť to neoriginálne, ale aspoň o to možno svižnejšie. ()

Gorehound

Bol by to oveľa lepší lesný slasher, nebyť dvoch vecí. Úplne sa nehodiaci čierny humor, ktorý vrcholí v záverečných asi dvadsiatich minútach, ktoré tvorcovia mali vystrihnúť celkom. Za druhé jeden z najhorších zabijakov v dejinách slasheru-big Stevie. Nestačí, že nemá masku, celý film naviac pozerá ospalo do kamery s vizážou skrachovaného poisťovacieho agenta z nejakého sitcomu. Taktiež dôvod jeho vraždenia je úbohý, že sa vôbec niečo také obťažovali do scénara napísať. Hanba. Pritom technické podanie je na nízkonákladový slasher docela O.K., chata i les sú nasnímané pomerne atmosfericky, kde tu dokonca funguje i napätie. Vraždy nie sú nič svetoborné, ale ani najhoršie, jedna je kompletne okopírovaná z Fulciho pecky House by the cemetery, ale asi to mala byť pocta, takže je to v poriadku. Škoda nevyužitého potenciálu tvorcov, po hype americkými recenziami na webe som čakal viac. ()