Čtyřicetiletá Sandrine se stará o dceru Juliette, která je vinou svalové dystrofie upoutána na invalidní vozík a nezvedne nic těžšího než tužku nebo vidličku. Snaží se ji také zbavit pocitu viny z toho, že se její otec zalekl obtíží a opustil rodinu, když jim pediatr řekl, proč Juliette ve svém věku stále nechodí. Proto se také dívka po přestěhování do nového bytu rozhodne najít mámě nového manžela, a když vyloučí všechny obézní, staré a ženaté, vyjde jí jako ideální kandidát spisovatel Marc Vaillant. Jenže to je ve skutečnosti nevrlý chlap, který nemá rád děti. Má však bratra Charlese. (oficiální text distributora)

radektejkal

Při zakuřování nové dýmky jsem si chtěl pustit "Uno" a ne "Malldone". Ovšem díky praštěným českým distributorům jsem to popletl. Nedalo se ovšem už nic dělat, zakuřování (jenž bylo tak jako tak mým hlavním cílem) se nedá přerušit. Přes to všechno nebyl tento červenoknižní film (autoři se tam snažili vecpat vše, o čem si mysleli, že je jen trochu romantické) úplně na odpis. Nebo snad ano? ()