poster

Tygr - špionáž v džungli (TV seriál)

 • Česko

  Tygr: Špion pralesa

 • Velká Británie

  Tiger: Spy in the Jungle

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 3x53 min

Režie:

John Downer

Hudba:

Will Gregory
 • Tominecek
  *****

  Jedinečný přírodopisný dokument sleduje z bezprostřední blizkosti 4 tygřata v indické rezervaci od doby těsně po příchodu na svět až do dospělosti. Unikátní dokument zachycuje období bezstarostného skotačení, první krůčky vedle mámy na lovu i boj o život v bezprostředním ohrožení jinými predátory. Odkaz na popis dokumentu na stránkách BBC: "Tiger - Spy in the Jungle".(23.5.2009)

 • Fallen_One
  *****

  Moc pěkný, příjemný a zajímavý dokument o čtyřech tygřatech, jejich mámě a dalších obyvatelích úžasného národního parku v Indii. Díky skotačení a blbnutí malých kočičáků nelze dát méně hvězd než plný počet :o)(4.6.2010)

 • Sifaka
  *****

  Vynikající dokument o tygří rodince,který je velmi originálně natočený a tudíž vyjímečný,prostě paráda.(12.6.2010)

 • HellFire
  ****

  Zajímavý pohled na život pětičlenné rodinky tygrů v indické rezervaci, většinou přímo ze hřbetu slonů, kteří je stále doprovázejí nebo pomocí speciálně maskovaných kamer. Do třech dílů je vměstnáno období dvou let.(25.4.2014)

 • FortKnox
  ***

  Určitě dech beroucí záběry, které nikde jinde neuvidíte, za ty musím opravdu pochválit. Autoři se snaží vyprávět příběh 4 tygrů od jejich narození po dospělost. Nevídané záběry mají díky tomu, že filmují v rezervaci na relativně malé ploše 25km čtverečních. Problém vidím, že ty tygři se v té rezervaci mají jako liška v kurníku. Za přirozeného nepřítele tam mají jen levharty, kterých je sice mnohem více než tygru, ale než riskovat potyčku s tygřicí, to si raději najdou snadnější oběť v podobě sambara, kteří tam slouží vyloženě jako hostina pro tygry a levharty.(12.4.2011)