Film Chuť leta vznikol na základe scenára Magdalény Kmeťkovej. Autorka ponúka príbeh mestských chlapcov, bratov 17-ročného Jakuba a 10- ročného Maťa, ktorí trávia letné prázdniny u babičky na vidieku: mladší dobrovoľne ,aj keď mu letnú pohodu kazí doučovanie z matematiky, straší nedobrovoľne,pretože mal s prázdninami iné plány. Ako však letné dni plynú, menia sa aj plány a nálady oboch chlapcov. Zatiaľ čo Jakub prežíva svoj prvý vážnejší citový vzťah s peknou Renkou, mladší Maťo so svojim miestnym kamarátom, mentálne zaostalým Mišom Bombom, podnikajú tajomné výpravy do okolia, pri ktorých zažívajú typické chlapčenské dobrodružstvá. Ich priateľská idylka sa naruší vo chvíli, kedy do Maťovho života vstúpi nová susedka, štebotavá Macka, veľmi ostrieľaná malá mestská kráska, ktorá mu popletie hlavu až zabudne na kamaráta Miša. Opustený Mišo aj vo svojej mentálnej obmedzenosti jeho nezáujem chápe veľmi bolestivo.A tak Maťova malá zrada tragicky poznačí ich ďalšie osudy... Chuť leta, hoci sa odohráva v súčasnosti, ponúka divákom návrat do vlastného detstva,k prvým láskam, sklamaniam, objavom samých seba, skrátka k všetkým tým nádherným stratám a nálezom, ktoré so sebou prináša dospievanie, preto okrem detí určite osloví aj ostatné vekové kategórie. (oficiální text distributora)

Autogram

V podstate pohodový letný film pre deti, trochu aj o vážnych veciach, trochu o letných láskach, trochu komédia. Dedina je tu krásnym idylickým miestom, akoby ani nie na Slovensku. Je tu poznať silnú inšpiráciu filmami z francúzskeho vidieka, ešte aj to prostredie sa podarilo vybrať veľmi podobné Provensálskemu kraju. Dosť trhal uši dabing takmer u všetkých postáv, okrem asi jedinej profesionálnej herečky filmu Javorkovej. No je to daň za dobrú zrozumitelnosť, deti to určite ocenia viac ako vernosť hlasov. Celkom slušný záver, nerozumiem tunajšiemu nízkemu hodnoteniu. A aby niekto nebol sklamaný, Táňa Pauhofová dala do filmu iba hlas. ()

Gardenboy

POZOR SPOILERE!!! Sklamanie a to som s hodnotením dosť zhovievavý. Herecké výkony slabučké, snáď len mentálne postihnutý chalan bol zahraný ako tak dobre. Dejovo sľubné, ale všetko pochovávajú príšerné dialógy, farebné vyznenie (prečo kamera netónovala celkovú atmosféru použitímnejakého filtra? Ak sa aj niečo dialo, vnímal som to bez toho, aby som bol vtiahnutý do deja, všetko išlo akoby mimo mňa, všetko mi bolo jedno a smrťjedného z hlavných hrdinov, ktorá mala byť asi emosialne najvypätejšou pasážou bola natočená asi na poprvé a s tak brutálnym odstupom, až som to skoro ani nepochopil, že niekto zomrel. Pár svetlýchmomentov (záber pri úteku zo stodoly, či čo to bolo) vyvolal zimomriavky a pripadal mi akoby patril nejakému celkom slušnému gotickému hororu. Inak slabučké aj na televíziu :( ()

Wancohoff

(30.7.2009) mozno ma bude mat vela ludi za blba,ale bola to prijemnejsia oddychovka ako ospevovany pokoj v dusi... obycajny filmik na nudne popoludnie.. inak pozeral som to len skrz Tanu, ale neviem ktora bola ona :-) --- na to ze to bol TV-Film 50% PS: slovaci pri toceni filmov stale zabudaju, ze film by mal mat nejaky dej, nie iba silnejsiu scenu na konci.vid polcas rozpadu, pokoj v dusi, chut leta... ()

MIKESTEIN

Po zhliadnutí tohoto filmu som sa neuveritelne prekvapil. Ked som naň prepol film už bežal no prišiel som len o pár minút zo začiatku snímku a tak som o nič dôležité neprišiel. To moje prekvapenie spočíva v tom že ma to zaujalo! :) Nech si tento film hodnotí ktochce akochce pre mňa je tento snímok na slovenské pomeri velmi zaujímavo natočení a fakt ma bavilo sa pozerať na hlavné postavi a ich príbehy v letom zaliatej malebnej dedinke na Slovensku. Ja tomu nemôžem naozaj nič vitknúť,nanajvíš len pár hlúpo zahratích scénok s mladími hercami. Dokonca sa mi páčili aj svieže dialogy. Myslím si že slovenskú filmovú tvorbu by sme mali podporovať a nie ju zahanbovať a tak si len sami na seba kidať hnoj :) A ak už máme nejaké vítky, tak sa ich snažme formulovať aspoň konštruktívne aby sa s toho naležité osoby poučili a pochopily kde robia chyby. ()

Arsenal83

Amatérska dedinská romantika pre deti, kde je skoro každý herec predabovaný a to proste totálne vidieť a počuť. Divné hlavne je, že Nela Mokrá si zahrala v podstate za celú kariéru len v tomto filme, dnes ju už ani google nepozná, ale dabuje ju Pauhofová, vtedy už hotová herečka. Mokrá si zahrala mokrú pri Danielovi Fischerovi a ten dokazuje, že na tie komediálne roly sa ešte ako tak hodí, ale ksicht na letný románik nemá, pretože má večnú charizmu spoteného mastnovlasa, dnes už bez vlasov. Záverečnú tragédiu tvorcovia dali len tak z rýchlika, bez sĺz a nakoniec sa film ešte po nej končí veselo, čo je do očí bijúci a nevhodný paradox. ()