Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický snímek zachycující život fašistického gangu. Film je zasazen do ponurého centra Moskvy, kde je natáčen jedním ze členů organizace "Russia 88" jako několik propagačních videií "Rusko pro Rusy". Ovšem kamerou je zachycován i postupný vývoj gangu, a to především jednoho z hlavních členů - "Blade", který zjistí, že jeho sestra se schází s mužem z Kavkazu.
Příběh je smyšlený, avšak vychází z některých faktických událostí odehrávajících se v dněšním hlavním městě Ruska. (Anton1991)

(více)

Recenze (25)

Boudyy 

všechny recenze uživatele

No, mě teda přijde film dobrý a syrový. Akorát nechápu to hajlování a volání při tom "Sláva Rusku", to je vážně ujetina. Jinak, docela dobrý pohled do světa politického hnutí s jakoby "amatérskou" kamerou, včetně takových lahůdek, jako jsou záběry z výcvikových táborů či záběry z koncertů. A scénou močení v pozadí ohňostroje, která mě pobavila. Co se týče sympatizováním s postavami, je to těžší. V mládí člověk vyvádí různé hlouposti, třeba se jako ruský vlastenec přihlásí k NS (hloupost a protimluv). Každopádně, vlastenectví je důležité a můžeme být rádi, že bydlíme v ČR a máme tady "pouze" cikány. Být Rus, Švéd nebo Angličan, taky bych asi s dodávkou přejížděl barevné. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Kdo někdy přišel do kontaktu s autentickými záběry, které ruští neonacisté věší na různé weby, ocení v tomto případě takřka absolutní věrnost. Jednotlivě mohou tyto skeč"bavit", ale pokud jedou hodinu v kuse, začíná to být dost jednotvárné. A to se tady dělo i přes snahu dát "dokumentu" nějaký příběhový rámec. Druhý dech film chytil až v závěrečné půl hodině, která pak spěla k drsnému konci. Škoda, že to tvůrci trochu nezkrátili, protože forma, jakkoliv nemám H8 filmy rád, se mi tady líbila. 60% ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

Oi! Oi! Oi! Velmi příjemné překvapení k nám dorazilo z Ruska. Ač tohle točení na handycam zrovna nemusím, protože to nedopadá dobře, smekám. V tomto filmu se podařilo navodit dokumentární pocit autenticity, aniž by se to odrazilo na akci a spádu. Ponurost příběhu je přizpůsobena a podpořena právě tou kamerou. Jasně, i já jsem po prvních pár záběrech poznal, že to je film, fikce, ne video moskevských nácků. Ale i tak byl pocit reálnosti velmi dobrý, zejména proto, že některé scény byly velmi precizně natočeny a režisér měl buď sakra štěstí s improvizací nebo je perfekcionista. Pokud se vám líbil film Romper Stomper, Россия 88 vám nabídne to samé ve zpracování à la Cloverfield (aliens included). Velmi pěkně (ač trochu předvídatelně) ubíhající stopáž si především díky detailům scén zasloužila čtyři hvězdičky. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Riadny masaker, mapujúci subkultúrny mládežnícky trend s názvom neonacizmus. Výstižne zachytáva fungovanie jednej z ruských mestských grúp. Velebia Adolfa Hitlera, nemecký jazyk, nenávidia Tadžikov, čiernych, Židov, šikmookých a dredáčov. Zmapovanie zaznamenáva hľadáčik kamery jedného z jej členov. Záver nie tak celkom zapadol do zvolenej koncepcie. Opustil totiž kolektívne jednanie skupiny a posunul tak vyznenie príbehu do osobného vyrovnávania si účtov v rodine, následnej špirály krvi a prijatia zodpovednosti za jej preliatie. Zoznam vyše 120 zavraždených ľudí v Rusku z rasových dôvodov za rok 2008 na konci filmu namiesto titulkov ale ukazuje vážnosť situácie. Zmena je v nedohľadne. Pretože ako Rusko 88 ukazuje, neonacisti sú cieľavedomo grupovaní do útočných cvičených bánd. Tie slúžia prevažne konkurenčnému boju v prospech firiem vlastnených policajtmi a politikmi, prípadne ako vykonávač špinavých prác záujmom politických strán. Na oplátku ich policajti/ politici priamo riadia, podporujú a trochu financujú. Členovia úderiek sú masívne živení nacistickou symbolikou a ideológiou druhej svetovej vojny, presviedčaní trénermi (vyplachovačmi mozgov)- často veteránmi z Afganu či Čečny - že ich akcie slúžia výlučne ideológii Rusko Rusom! ()

latvar 

všechny recenze uživatele

Zajímavý pohled mezi ruské nacionalisty, kteří mají ve světě nejlepší jméno, co se fanatičnosti a aktivit týče. Příběh do jisté míry dle mě inspirovaný Tesakem a jeho skupinou Format18. Dlouho jsem čekal až někdo k filmu udělá titulky a když se to konečně stalo, tak musím říct, že to dlouhé čekání nestálo za to. Čekal jsem od toho víc. 55% ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • V snímke je spomenutý film Romper Stomper (1992), ktorý taktiež opisuje skinheadov a ich boj s prisťahovalcami. (ShortyIC)
  • Nacistické oblečení včetně triček s nápisy "Jsem Rus" a citace "14 slov" pochází ze skutečného obchodu v Moskvě. (Anton1991)

Reklama

Reklama