poster

Wheelman

Akční / Thriller

USA, 2017, 82 min

Režie:

Jeremy Rush

Scénář:

Jeremy Rush

Producenti:

J. Todd Harris

Scénografie:

Debbie Cutler

Kostýmy:

Virginia Johnson
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (95)

 • Cervenak
  ****

  Za málo peňazí veľa tvrdej muziky. Skvelý Frank Grillo skoro celý film nevylezie z auta a kamera a diváci sú tam stále s ním. So šoférom, ktorý sa dostal do problémov kvôli prachom z prepadnutej banky a teraz sa z toho musí dostať a zároveň zachrániť svoju rozpadnutú rodinu. Niečo ako Kuriér meets "ten film s Hardym, čo tam celý čas kecá v aute". Dobre napísané, dobre natočené, ostré, napínavé.(21.10.2017)

 • T2
  ***

  Frank Grillo si utrhnul na seba slušné sústo, na to že hráva vedľajšie postavy je v tomto prípade nonstop pred kamerou a dobre, zvláda to, utiahne to. Dejovo to má slušné grády, určite stojí za pozretie, na záver tu riadne hustne atmosféra, zaujme aj kamera, rýchle jazdy na autách. /65%/(11.9.2018)

 • DaViD´82
  ****

  Locke meets vydařenou variaci na Getaway (2013) aneb zemitější (Baby) Driver, ve kterém forma neválcuje obsah. A to ani ta forma není k zahození. Vystačí si totiž s jednou nocí, vyprázdněnými ulicemi, interiéry dvou aut, do mrtě využitou handsfree sadou a zarputilým Grillem. Koncept je to tedy natolik minimalistický, až papírově zavání po čase možným přejedením se. Rush si tohoto rizika však naštěstí je vědom a tak zvolil více než rozumnou stopáž i tempo čili žádné omrzení nehrozí.(23.10.2017)

 • tron
  ***

  „Sľúb mi, že nikdy neurobíš nič len preto, že to od teba niekto bude chcieť. Ak budeš mať pocit, že to nesmieš urobiť, nerob to.“ Nočná jazda s Tomom Hardym z roku 2013 ma príliš nebavila a tak som si skúsil napraviť chuť o 4 roky mladším Wheelmanom. A podarilo sa. Nie je to žiadny zázrak, ale Franka Grilla pokladám za jedného z najnenápadnejších sympaťákov Hollywoodu a zápletka je oveľa akčnejšia. Vlastne je to akčné béčko, čo mi sadlo viac, než zadumaná dráma s nachladnutým Tomom Hardym. Ku koncu ma to prekvapilo aktívnym zapojením istej postavy do deja, čím to hneď získalo o 20% navyše. Produkcia: Frank Grillo a Joe Carnahan.(19.1.2018)

 • Toren
  *****

  Je to hrozná pecka. A je fuk, že jde o variaci na Drivera s Telefonnní budkou a že jsem ovlivněn formou snímku. One-man show, při které z 95% nevylezete z auta a přitom dostanete plnohodnotně odvyprávěný příběh, kterému nechybí napětí, spousta parádních nápadů a originálně nasnímaná akce. Dialogy jsou hrozně příjemný (skoro vše přes telefon!), Grillo velice solidní a Jeremy Rush by měl okamžitě točit něco nového. Takhle si představuju nízkorozpočtové žánrovky!(31.3.2018)

 • emma53
  ***

  Tak fuckovní film jsem dlouho neviděla, myslím, že ani titulků nebylo třeba. Franka mám ráda a nechápu, co ho přimělo tuhle roli vzít. Neustálé hovory byly za chvíli únavné, chvílemi jsem už v tom už měla hokej než mně to předložil na lopatě tak jako Clayovi. 82 minut je akorát, víc bych nedala. Takže je to spíš jen za Franka......(10.11.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Milé překvapení a fanoušci Franka Grilla zbystřit, z kamery nesejde ani na sekundu. Wheelman je hodně minimalistický film odehrávající se z 90% v autě, ale že to funguje dokázal už Tom Hardy v Locke. Frank Grillo je správný drsňák a jeho roli jsem mu sežral i s navijákem. Líbilo se mi, kolik napětí a zvratů se dalo vydolovat z pouhých telefonátů, ale dojde samozřejmě i na naháněčky a pár mrtvol padne také. Za mě spokojenost, od debutujícího Jeremy Rushe se očekávat více snad ani nedalo. Malý, napínavý, velmi sprostý, slušný film. 75%(21.10.2017)

 • choze
  ***

  Po BABY DRIVER druhý letošní řidičský film. Zápletka s loupeží, úkolujícím hlasem v telefonu a unesenou manželkou vypůjčená z GETAWAY, absencí akce, uzavřením se v autě a obtelefonováváním blízkých zase připomínající LOCKE, plus to s oběma filmy spojuje i to, že se to celé odehrává během jediné noci. Sympatický koncept, kdy se skoro nehneme z auta, fajn atmosféra vyprázdněného nočního města a přesný Grillo. Ale scénář, který postrádá jakékoli překvapení a každá druhá věta se v něm zařve aspoň třikrát, bohužel není žádný zázrak.(27.10.2017)

 • Gilmour93
  ****

  Zase noc, zase BMW, zase rodinné vztahy. Akorát se nyní řidič nevěnuje managementu betonování, ale přežití a auto kromě rekvizity plní i funkci užitečného nástroje.. Ostrá jízda, noha, co nesleze z plynu a skoro plná nádrž za málo peněz, tak to mám rád. Při hodnocení zařazuji čtverku na truc Zdeňku Pohlreichovi, který tvrdí, že nejde grillovat v autě. Frank je borec a je mi záhadou, proč se mu zatím vyhýbá nějaká zásadnější role..(22.11.2017)

 • 3DD!3
  ****

  Napínavá žánrovka, která téměř neopouští blízké okolí auta, se skvělým Grillem v hlavní roli. Místy svou nekompromisní atmosférou připomene Spielbergův Duel. Navíc je to výborně napsané a dej působí uvěřitelně, to už se dnes v těchhle filmech moc nevidí. Nečekaná pecka.(3.12.2017)

 • kulyk
  ****

  Díky za doporučení. Nyní tedy jezdila i s jeho přibližovadlem přeposílám dále - dejte si to, zjistíte, že ta tlama nad volantem zahraje více, než celé pluky komparsu a triliády digitriků.(28.11.2017)

 • Spiker01
  ****

  Povedený thriller, který zaujme nejen fandy skvělých automobilových honiček, ale i hutnou atmosférou a nezpochybnitelným charismatem řidiče Franka Grilla. Někomu možná může vadit přílišná komornost, jejíž podstatou je kamera, která nikdy nevystoupí z auta, ovšem možná i právě kvůli tomu jsem celkem rychle dostal do příběhu a rychle mi to uteklo. Pro majitele Netflixu povinná výbava při oddchedu na další seriály.(27.11.2017)

 • Xmilden
  ***

  Frank Grillo mě v minulosti zaujal rozhodně více. Těžko říct jak moc velká akční stár z něj vyrostla. Wheelman by občas chtěl být Drive nebo Telefonní budka, ale takovými kvalitami rozhodně nedisponuje. Kamerové orgie také nečekejte. Dost se tady jezdí, u toho se telefonuje a kamera nevyleze z auta. Řidič musí činit rozhodnutí. Možná z toho šlo vykouzlit lepší pecku, nicméně stopáž je tak akorát k tomuhle typu filmu. Tak zas příště Franku. 60%(5.12.2017)

 • Davies182
  ****

  Původně jsem chtěl dát "jenom" tři s tím, že jsem něco velmi podobného viděl už několikrát předtím (Buried, Telefonní budka, Locke), ale to charisma Franka Grilla je naprosto neskutečný - takže teda přihazuju!(27.10.2017)

 • Rominator
  ****

  Wheelman (Frank Grillo) dělá únikového řidiče, který dostane aktéry loupežného přepadení bezpečně z místa činu. Při poslední akci nejde vše podle plánu a také musí řešit rodinné problémy se svojí třináctiletou dcerou Katie (Caitlin Carmichael)... V každém případě film neobjevuje Ameriku, protože podobný koncept tady zpracován již byl. Snímek nabízí slušný příběh okořeněný akcí, sympatického hlavního hrdinu a přiměřenou délku. HODNOCENÍ 70%(22.10.2017)

 • mzss1
  ***

  (60%) WHEELMAN je takový jednorázový, ale pohodový film, který neurazí a i přijde tak trochu s něčím novým. Většinu scén je nasnímáno z různých pohledů v autě. Děj a zápletka – to vše je jednoduché, ale přesto mě určité scény bavily – některé více, některé méně. Honičky – to vše bylo reálné a mělo to ten správný drive. Spokojen jsem i s technickou stránkou filmu, kamerou apod. Frank Grillo zahrál svojí roli výborně a přesvědčivě. Od filmu se nemůže čekat nic převratného a nečekaného. Ale jako jednohubka mě to zabavilo. Slušný nadprůměr.(26.11.2017)

 • kingik
  ****

  Kola se kroutí dál a Frank Grillo za volantem urputně bojuje s minimalismem, s příběhem prošpikovaným klišé i se závislostí na telefonování. To poslední jmenované ve filmu přerostlo do obludných rozměrů, až je to otravné a ubírá to filmu mnohdy na síle. Bohužel, i když to tak mělo fungovat, ty neustálé telefonáty mně asi po čtvrthodině už nepřišly nějak extra napínavé. Film je v podstatě pojat jako celonoční experiment, kdy je kamera z 95% umístěna v jedoucím autě hlavního hrdiny, snímá ho z různých úhlů a za živého Babiše neopustí interiér vozu, to ani když řidič z auta vystoupí a jde si něco/někam/s někým vyřídit. Výjimkou je jen jedna scéna, kdy se s hrdinou vydá na okamžik do nočních ulic za účelem výměny auta. Charismatický Grillo tak prakticky nesejde z obrazu, v jednom kuse telefonuje, hledá tak strůjce podrazu na jeho osobu, mezitím telefonem kontroluje počestnost své nezletilé dcery, případně se snaží akčně zapůsobit, když je mu v patách jiný účastník silničního provozu a je obdivuhodně dobrý ve svém počínání zapůsobit na diváka prostřednictvím příběhu, jehož dominantou je ohraný podraz, kterých v obdobném ražení existují ve filmovém vesmíru stovky. Spolu s hrdinou, co si vydělává (přinucen okolnostmi i dluhy u špatných lidí) pochybnou prací šoféra u pochybných entit, jejichž pohůnky vozí na místa určení, aby prováděli bankovní loupeže, se následně ve smrtelném nebezpečí ocitá i jeho rodina. Maník je nadto hodný bývalý mukl. Na obojím nevidím nic objevného. Mě osobně bavilo o něco víc technické zpracování filmu. Produkčně film zaštítil nejen Grillo, ale také akční specialista Joe Carnahan, což je na výsledku znát. Dostat totiž debutující Jeremy Rush větší rozpočet i akční prostor, bylo by namístě prohlásit i jeho za zdatného režiséra. Film má tempo, Grillo v podstatě nesundá nohu z plynu, na konci mu dělá spolujezdce jeho sličná dcera. Tehdy film opustí svoji dokonalou sevřenost a stísněnost, což se podepsalo na slabém zakončení filmu. Mírně zmatená a nepřehledná závěrečná třetina filmu vůbec v nic nevygradovala, film pokazila, a absolutně mně nekorespondovala s předchozím vypjatým děním. Nic to nemění na tom, že prskající Frank Grillo se zase jednou zaskvěl, ač hrál v příběhu, který nevejde do dějin jako studnice originality. Následné extrovní zpracování už ovšem má proporce předčit filmy, jejichž (Netflix) platforma je poněkud produkčně omezená. 7/10(22.12.2017)

 • pepo
  ***

  2/3 vyborne stylove a napinave b-cko, ktore nici posledny akt, kde sa to zmeni na klasicky blbe a nudne b-cko. 6/10(12.11.2017)

 • SeBig
  ****

  Nečekal jsem a byl jsem mile překvapen. Film me bavil svým napětím od začátku do konce. Grillo to zahrál top.(5.1.2018)

 • jojinecko
  ****

  Netflix zase siahol po kvalitnom matroši. Frank Grillo len šoféruje, telefonuje a rieši... a je to sakra dobré, napínavé, krátke a dynamické. Parádna jednohubka!(9.11.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5