Reklama

Reklama

Wheelman

Trailer 2

Obsahy(1)

Řidič (Frank Grillo), který se specializuje na odvážení bankovních lupičů z místa činu, si v průběhu loupeže uvědomí, že jej podrazili a místo tučného balíku peněz ho po téhle práci čeká jen kulka do hlavy. A tak začíná závod s časem, kde v sázce je nejen jeho vlastní život, ale i jeho rodiny. (h0n24)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (110)

Toren 

všechny recenze uživatele

Je to hrozná pecka. A je fuk, že jde o variaci na Drivera s Telefonnní budkou a že jsem ovlivněn formou snímku. One-man show, při které z 95% nevylezete z auta a přitom dostanete plnohodnotně odvyprávěný příběh, kterému nechybí napětí, spousta parádních nápadů a originálně nasnímaná akce. Dialogy jsou hrozně příjemný (skoro vše přes telefon!), Grillo velice solidní a Jeremy Rush by měl okamžitě točit něco nového. Takhle si představuju nízkorozpočtové žánrovky! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Za málo peňazí veľa tvrdej muziky. Skvelý Frank Grillo skoro celý film nevylezie z auta a kamera a diváci sú tam stále s ním. So šoférom, ktorý sa dostal do problémov kvôli prachom z prepadnutej banky a teraz sa z toho musí dostať a zároveň zachrániť svoju rozpadnutú rodinu. Niečo ako Kuriér meets "ten film s Hardym, čo tam celý čas kecá v aute". Dobre napísané, dobre natočené, ostré, napínavé. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Locke meets vydařenou variaci na Getaway (2013) aneb zemitější (Baby) Driver, ve kterém forma neválcuje obsah. A to ani ta forma není k zahození. Vystačí si totiž s jednou nocí, vyprázdněnými ulicemi, interiéry dvou aut, do mrtě využitou handsfree sadou a zarputilým Grillem. Koncept je to tedy natolik minimalistický, až papírově zavání po čase možným přejedením se. Rush si tohoto rizika však naštěstí je vědom a tak zvolil více než rozumnou stopáž i tempo čili žádné omrzení nehrozí. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Solidní adrenalinovka s robustným zvukem zuřících mašin BMW a Porsche, ostrou střelbou a bandou grázlů, které moc není vidět, ale hlavnímu (hodnému) grázlovi zavaří na zdatně stresující noční projížďku. Jednodušší a přímočarejší než psychologický Locke nebo artový Drive, ale na akčňák odehrávající se téměř výhradně v autě pořád výživně strhující. Vizuální osobitost a lepší vnoření do situace hlavní postavy podpořuje snímaní kamer výhradně uvnitř auta nebo počas jízdy z míst na jeho kapotě. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Sľúb mi, že nikdy neurobíš nič len preto, že to od teba niekto bude chcieť. Ak budeš mať pocit, že to nesmieš urobiť, nerob to.“ Nočná jazda s Tomom Hardym z roku 2013 ma príliš nebavila a tak som si skúsil napraviť chuť o 4 roky mladším Wheelmanom. A podarilo sa. Nie je to žiadny zázrak, ale Franka Grilla pokladám za jedného z najnenápadnejších sympaťákov Hollywoodu a zápletka je oveľa akčnejšia. Vlastne je to akčné béčko, čo mi sadlo viac, než zadumaná dráma s nachladnutým Tomom Hardym. Ku koncu ma to prekvapilo aktívnym zapojením istej postavy do deja, čím to hneď získalo o 20% navyše. Produkcia: Frank Grillo a Joe Carnahan. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Auto řízeno v první hodině filmu je BMW 330i, vylepšeno o výkonnostní balíček (ZHP). (TheSpearCZ)
  • V mnoha záběrech si jde všimnout na čelním skle a kapotě deště, který zůstává na stejném místě, i když jede auto velmi rychle. (TheSpearCZ)

Reklama

Reklama