Proces H (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2009, 10x52 min

Martin Vadas

Michal Cuc

Asi nejsilnější moment pro mě byl citát prvního Gottwaldova poslaneckého projevu v Parlamentu roku 1929: "Moskva je náš vzor! Tam se chodíme učit. ...my komunisti vám zakroutíme krkem..." A stalo se doslova... Hořký úsměv vykouzlila snad jen poznámka historika Blažka, že prokurátorka Brožová Polednová musela od sametové revoluce bydlet v Plzni na náměstí Milady Horákové.(31.5.2009)

Za setmění koukám na to, proč jen se to stalo, zlato? Přítel mi však neodpoví, protože to taky neví... ponaučení však z toho plyne, dobrý člověk ihned zhyne, pakliže se nepřizpůsobí, režimu v totalitním období. Můj názor z toho plyne, jasně, komunismus, ať navždy zhasne. Z filmu by si měli vzít i jiní, tyto malé-velké chyby, především pak pravda pevná, která byla vždycky zjevná: dejte moc do rukou hloupých lidí a svoboda pak navždy zmizí... 100% :) :((1.2.2015)

Není třeba opakovat to, co již napsali jiní... Smutek, děs a sevřené pěsti. Když náhodou probleskne trocha toho smíchu, to když se člověk podívá na nezvládnutý spejblovský výkon Vávry-Staříka, který se při tom tak snaží povědět všechno o zrádné emigraci, té "panštině", zmrzne vám na rtech, uvědomíte-li si, že i tento komik hrál o život - a o tři roky později boj prohrál.. - Mimochodem, v písemných materiálech je dochováno, že při popravě Milady Horákové se nesl dvorem hysterický ženský smích. Pokud vím, přítomna byla pouze jedna žena. Soudružka prokurátorka. - - - PS: V "komparzu" publika zahlédnut též herec František Vnouček. Dát ho do obsazení? Nedat ho do obsazení...?(10.6.2009)

Tak tohle byla fakt síla. Komouši jsou neskutečný hovada a tenhle seriál to ještě potvrzuje. Horáková si toho v době války zkusila hodně a teď ještě tohle. Prostě byla strašně odvážná a moc ji obdivuju, protože většina lidí na jejím místě by v té soudní síni zkolabovala, ale ona tam statečně stála a byla schopná mluvit, i když věděla že nemá šanci.(2.6.2009)

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým ČT ,ktorá nezabudla na tieto činy a postavila nám tu veľmi dôstojnú pietu.Dokument spracovaný perfektne ,avšak blábole súdnych boľševikov viz.Urválek...boli stále dookola omielané a s dielom k dielu rástla aj veľmi určitá podobnosť.Aj keď chyba štábu tohto dokumentu to nie je ,1* dolu.(30.6.2010)

• - Závěrečné řeči obhájců (Den devátý) se dochovaly pouze na stenozáznamu. Filmaři je nesnímali, rozhlas je nevysílal. (hippyman)

• - Koncept zpřístupnit sérii veřejnosti vznikl v Letní filmové škole v roce 2005. Zájem projevil ředitel Českého rozhlasu, strhující téma to bylo také pro mladé historiky, kteří se do projektu zapojili. Nejtěžší bylo získat televizní producenty. (hippyman)

• - V rámci Dne pátého mají diváci příležitost poprvé shlédnout i dobový pokus o interpretaci procesu ve filmovém týdeníku, který se však na plátnech kin nikdy neobjevil. (hippyman)