poster

Tajemství polévky rámen

 • USA

  The Ramen Girl

 • Japonsko

  ラーメンガール

Komedie / Drama / Romantický

USA / Japonsko, 2008, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  **

  Vážně jsem chtěla komedii; tohle prostě nic takového není. Ona to vlastně není ani romantika. To je cosi z pracovního prostředí a čirou náhodou se to odehrává v Japonsku. Proto té blbce Abby nemůže jen tak odpustit. :-D Ne, moc mě to nezaujalo. Jen jsem akorát dostala chuť na rámen a kde ji tu mám utišit? A má to divný konec. Tedy pro mě. Trochu japosnký a hodně moc - asi kazivě - americký. Jinak všem, kteří o Japonsku nic nevědí, to klidně mohu doporučit. Zbytku bych raději doporučila Ztraceno v překladu (pokud mermomocí chtějí s Amíkama do Japonska ^^).(16.12.2010)

 • misterz
  ****

  Podľa môjho názoru tento snímok patrí k tomu najlepšiemu s B. Murphy v hlavnej úlohe. Veľmi príjemné, uvoľnené a B. Murphy tu bola očarujúca ako ešte nikdy predtým... Humorné, no pritom s veľmi láskavým dramatickým prístupom vyjadrené kultúrne rozdiely medzi Západom a ďalekým Východom. Tiež sa mi páčili tie jemné prechody medzi drámou a komédiou a ich plynulé striedanie. Rozhodne odporúčam, škoda že je film tak obchádzaný. Nadpriemer. 75/100(18.11.2017)

 • Toto
  *

  Abby prichádza za svojim frajerom do Tokya. Ten jej dá však kopačky a aby sa nepoflakovala len tak, zaumieni si, že sa naučí variť v blízkej reštauráci japonské jedlo ramen (mimochodom je to čínske jedlo). Tu nastáva množstvo konfliktných situácií so svojim nevrlým kuchárom-učiteľom. A tiež dôjde aj na lásku atď. Slabúčká zlátanina komédie, drámy a romantiky.(28.6.2009)

 • ivishka
  *****

  Musím přiznat, že nejsem moc nadšená z filmů kde se objevují japonci, protože mi jejich výkony připadají takové zvláštní a dostávají mě do rozpaků...Ale co se týče tohoto filmu tak to mi vůbec nevadilo.Brittany jako vždy zazářila a jak už zde bylo řečeno chybělo mi tam vyřešení vztahu majitele restaurace a jeho syna ale celkově opravdu krásný film!(25.7.2011)

 • freddy
  *****

  Nádherné, úžasné, parádní, bezchybné. To jsou čtyři přívlastky, které přesně sedí na tento film. Nečekal jsem, že by mě to mohlo až tak zaujmout, zvláště když k Japonsku ani k japonské kuchyni nijak zvlášť vřelý vztah nemám a o polévce rámen jsem před zhlédnutím tohoto filmu nikdy neslyšel. Ale tenhle film mě dostal tak, že jsem byl až u vytržení, na jak záživný a zajímavý film se dívám. Zde se ideálně spojilo cizokrajné prostředí s tématem vaření a byla zde i trocha romantiky, a ingredience jsou v tomto případě namíchány naprosto ideálně, takže film sám o sobě se pro mě stal jednou velkou lahůdkou, do které jsem se s každým dalším soustem zakousával stále s větší chutí a chtěl jsem pořád víc a víc. Co na tom, jestli tenhle film má nějaké chyby. Když se mi nějaký film takhle líbí, tak hodnotím prostě tak, jak to cítím, a nehledím na chyby. Tenhle film, to je takový malý zázrak, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem toho až příliš. Celý snímek táhne dopředu opravdu nádherná a obdivuhodná Brittany Murphy, které tahle role opravdu hodně seděla a cítil jsem z jejího projevu, že zde hraje s chutí a že jí to baví. A o to více mě nepřestává mrzet, že tahle krásná mladá herečka před pár měsíci zemřela, protože její herectví bylo výborné a zde tedy přímo excelentní. Na závěr mi nezbývá než konstatovat, že americké filmy odehrávající se z větší části v Japonsku, mi asi evidentně sedí. Začalo to filmem Ztraceno v překladu a pokračuje filmem Tajemství polévky rámen. Není se už o čem více bavit, je to za pět hvězd.(4.5.2010)

 • - Brittany Murphy sa podieľala aj na réžii filmu. (Msscastillo)

 • - V restouraci El Cajon v Kalifornii byla nabídka jídla, které se jmenovalo „The Ramen Girl“, které mělo vzdát hold filmu a zároveň herečce Brittany Murphy. Jídlo obsahovalo bambusové výhonky, papriku, pečené rajčata, koriandr, kukuřici a černý česnekový olej. Od března 2018 však toto jídlo již není v nabídce jídel. (lyukassza)

 • - Natáčení filmu bylo pro Brittany Murphy zvlášť obtížné, protože chodila pozdě na natáčení. (lyukassza)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace